Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Pomoc w podlaczeniu Fibaro Dimmer 2


mrtn

Question

Witam

 

Probuje bez skutku podlaczyc Fibaro Dimmer 2. Mieszkam w UK i do chwili obecnej w przedpokoju mam 2 wlaczniki swiatla, ktore niezaleznie od siebie wlaczaja swiatlo w przedpokoju.

 

Po podlaczeniu Dimmera albo jeden wlacznik dziala, albo trzeba wylaczyc swiatlo tym ktorym sie wlaczylo. Wszelka pomoc jest mile widziana, zwlaszcza ze instrukcja obslugi jest dosyc uboga.

 

Ponizej zalaczylem schemat mojego obecnego podlaczenia, ktory tak jak opisalem powyzej nie dziala tak jak powinien.

 

 

 

 

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Zobacz moj temat ja mialem ten sam problem.

 

Please login or register to see this link.

 

tak samo we wlacznikach 2czerwone, 1 zolty a z syfiu wychodzi jeden czerwony i neutral (czarny i niebieski).. zolty znika wiec gdzies jeszcze sa polaczone. gdzie nie znalazlem...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Hmm wydaje mi sie juz mialem podlaczone wg schematu ktory podales i bylo to samo - sprobuje jeszcze raz.

     

    A udalo ci sie to w koncu podlaczyc?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Wlasnie nie znalazlem gdzie ginie zólty kabel i na razie sprawe odlozyłem.. MNie widze kabli bo wszystko przykryte wata izolacyjną i nie mam jak tego szybko sprwdzic.

    Ale jak widziales na schemacie tej grafice tam jest cos jak ja mam u mnie ze kable wchodza do kostki i dopiero z kostki idzie do swiatla.. Kwestia u mnie gdzie ta kostka sie chowa..

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Udalo sie! Skam84 - wielkie dzieki za podsumiecie tego posta.

    Podlaczylem tak jak na schemacie w pierwszym poscie (od Vesternet) i dziala.

    Ciekawi mnie tylko mrugniecie lamp podczas wlaczania, ale przypuszczam ze to juz temat na inny post.

    Pozdro

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czyli znalazles kostke która łaczyła kable.? Bo u mnie jest schowana ale nie moge dosc gdzie.

     

    Ja sie boje wejsc nad sufit zeby nie wpaść do przedpokoju a dwa jakos nie widze zabawy z wata szklana zeby szukac kostki.

     

    BTW. Te brytyjskie instalacje elektryczne to byla dla mnie czarna magia na poczatku teraz juz wiem jak to działa...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • U mnie nie byl problem z kostka, bo instalacja jest w miare nowa, tylko z samym podlaczeniem bo dokumentacja dimmera jest raczej uboga.

     

    Jako ze w przedpokoju mam halogeny to jeden z wlacznikow ma dostep do calego okablowania.

     

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    No wlasnie a u mnie oba właczniki maja tak samo w srodku.

    Please login or register to see this image.

     

    Też na początku myślałem ze w jednym włączniku są połączone dwa kable (w sensie jak u Ciebie). Budynek nie jest stary bo jakos z 2010 roku.

    Jak mnie najdzie to przekopię to co pod wata szklana sie chowa.

    dzieki za info

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...