Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Aeon MultiSensor 6 ZW-100


skam84

Question

Po aktualizacji do 4.070

 

Parametr 42
Minimalna zmiana poziomu wilgotności skutkująca automatycznym wysłaniem raportu mam ustawione na: 2%

 

Na poprzedniej wersji działało bez problemów, teraz wilgotność zmienia się tylko w momencie jak urządzenie się wybudzi co jednocześnie wyklucza poprawne działanie mojego kodu do odwilżania łazienki.

 

Dla przykładu bo to dziś sprawdziłem. Wilgotność była 42%. Po wzięciu prysznica wilgotność powinna skoczyć w górę. Po 30 minutach nadal nic się nie stało. Po ręcznym wybudzeniu urządzenia wilgotność skoczyła do 72%.

 

Teraz pozostaje pytanie jak długo będzie trzymać tą wartość bo jeżeli do poziomu

 

Parametr 111
Interwał wysyłania raportów w 1. grupie raportującej.
Zasilanie USB - wartość w sekundach.
Zasilanie bateryjne: 5-3600 - 1h, 3600-7200 - 2h (Mam ustawione 300 sekund ale to i tak nie ma znaczenia bo czujnik działa na bateriach) czyli co godzinę.

 

Macie na to jakiś sposób, usunąłem i dodałem urządzenie do sieci jeszcze raz ale ogólnie to pokazuje poziomy jak mu się podoba (czyli co czas wybudzenia a nie co wartości ustawione w konfiguracji).

 

Log poniżej, po update przesyła zmiany wartości tylko co czas budzenia ustawiony co 1800. Ignoruje całkowicie wartosci %.

Please login or register to see this image.

Edited by skam84
Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Mam ten czujnik od czwartku, testuje go w każdych warunkach i powiem ci że się na nim zawiodłem. Mam dokładnie ten sam problem co ty, nie dość że nie raportuje wartości do HC2 "na czas", to potrafi dostać jakiejś zaćmy i nie reaguje na ruch. Trzeba go wybudzić ręcznie, ale to przecież nie o to chodzi. Potrafi również wychwycić ruch i być naruszonym nawet do 30 minut.

Kolega m.roszak z grupy Fibaro pisał że promieni UV nie przechodzą przez szybę w oknie, a czujnik jest typu INDOOR.

Zrobiłem dzisiaj screena aby sie "pochwalic" że w moich oknach przechodzą

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" /> co ciekawsze to po wystawieniu czujnika na dwór, UV podskoczyło tylko o 1. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewałem się jakiegoś wyczesu od tego czujnika, nietstety okazał sie kolejną klapą.

Już się nawet nie łudzę, że wyjdzie jakaś dodatkowa poprawka, niestety pójdzie do żyda - o ile go ktoś zechce.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • No wlasnie chyba zrobie powrót do 4.060 beta (tej poprzedniej bo tam mi raportował co zmianę %)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    jak wrócisz do poprzedniej wersji to proszę daj znać czy czujnik doszedł do siebie, bo napaliłem się na wersje stabilną nie zwracając uwagi na zachowanie czujnika w poprzedniej wersji.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dziwne zrobilem przywrocenie backupu do 4.060 beta, i co dziwne.. wersje pokazuje 4.070 beta...

    I wyjebaly sie wszystkie sceny ...

    Nic nie działa jedynie wlacznia wlacznilow etc...

    kur.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    ja się właśnie boje takich ekperymentów, bo już też miałem taką "przygodę", przykro mi, mam nadzieje że miałeś zrobione kopie scen na dysku.

    To się dzisiaj nie wyśpisz

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Wiem czemu bo mi sie ID urzeadzen zmienilo bo jeden czujnik dodalem na nowo bo sie zwiesił... I ma inne ID niż zapsiane w czujniku i nie działa

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

     

    Tylko jak widze na 4.063 beta tez teraz nie aktualizuje wlasnie trzymam czujnik nad parujacym czajnikiem...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • [16:40:45] BŁĄD: Urzadzenie o nodeID = 30 nie istnieje w bazie danych

     

    Coraz ciekawiej, backup przywrocil stare ID, po powrocie do 4.070 nadal trzyma stare ID... Pięknie...

     

    Chyba jakos wykombinuje zeby jako tako na 4.070 chociło i nie dotykam...

     

    EDIT

    Po wywaleniu i dodanie na nowo. Ustawienie 2 LUX do aktualizacji chyba dziła jeszcze testuje.

     

    EDIT2:

    Jednak odświaża statny tylko po wybudzeniu urządzenia. Czyli Fibaro coś sknociło ;/ Bo wczesniej działało

    jedynie motion sensor reaguje od razu...

    Ostatni ruch w byl 9 min temu a czujnik nadal pokazuje światło i temperature z kosmosu z przed 9 miniut.

     

    Please login or register to see this image.

     

    A co najlepsze czynik fibaro aktualizuje poziom światła mniej wiecej po 3-5 sek od jego zmiany.. Aeon też tak wcześniej działał.

    Edited by skam84
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Ciag dalszy testów. Raz sie zrobiło częściej niz 30 min...

     

    Please login or register to see this image.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Postanowilem dzisiaj dac spokój swojemu czujnikowi i co ? I stracił kontakt z "bazą".

    Nie wiem czy to wina nowej wersji 4.070 czy tez wina tego czujnika.

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Moje w nie gubią łaczności... ale. W moj weekend czyli od wtorku plan na kopie scen, etc, i proba powrotu do 4.063 lub poprzeniej i zobaczymy co bedzie.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...