Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

polecenie HTTP jako przycisk wirtualnego urządzenie


bart76

Question

Witam

 

Proszę o pomoc

 

mam działającą komendę, która zamyka (...action=close...) roletę

 

GET

Please login or register to see this link.

 

 

jak to przypisać / przekonwertować na LUA aby zrobić z tego przycisk ???

 

Pozdrawiam

 

Bartek

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Czy chcesz zrobić przycisk w urządzeniu wirtualnym czy chcesz stworzyć scenę lua ? W jaki sposób używasz tej komendy ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Tylko przycisk, komenda jest przechwycona WireShark- testuje wykonujac komende recznie uzywajac np plagina do Firefox

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W urządzeniu wirtualnym zrob sobie przycisk a w nim wklej  poniższy kod. Mam nadzieje że o to Ci chodziło.
     
     
    HC2 =  Net.FHttp("192.168.1.101", 80)
    response = HC2:GET("/index.php?action=close&deviceid=23")

     

    Tak na marginesie jaki program podsłuchujesz wirsharkiem ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Witam

    Dzieki za info - jeszcze nie testowalem...

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Co do programu to yooda smart control

    Pozdrawiam

    B

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Witam

    Roleta sterowana jest poprzez inny smart home controller - nie trzeba sie logowac. Jak pisalem wczesniej uzywajac np plugina do firefoxa potrafie sterowac ta roleta nie uzywajac dedykowanego programu. Wystarczy ze wrzuce komende ktora w tym pluginie wyglada jak w post nr 1. Cala "bajka" polegala by na tym aby HC2 po prostu wyrzucila komende GET... jak w posie nr 1.

    W sumie odnosze sie do "Przewodnikprojektanta i instalatora systemu" PDf strona 69

    System obsługuje komunikaty typu string(tekstowy typdanych).Przykładowo dla projekt ora marki Toshiba....mamy tam GET .... jak dostane sie do PC wysle cale w tym moim smartfonie nie moge zrobic kopii...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czy wklejajac ten link w adres przeglądarki roleta podejmuje akcje ? Jeśli tak to wirtualka powinna zadziałać.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    No właśnie z przeglądarki chodzi, a z fibaro nie. Przerabiałem już ten temat u klienta. Sprawdzałem wysyłanie kodu, przez lua itd.

    Nie miałem innego pomysłu bez zastosowania dodatkowego urządzenia.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Hmmm a to dziwna sprawa, ja mam taki problem przy uruchamianiu aplikacji na tablecie za pomocą paw serwera, no ale tam jest logowanie, i jednym poleceniem z przeglądarki nie da się sprawy załatwić. Najpierw trzeba się zalogować a potem wysyłać komendy. Niestety w HC2 nie umie tego ogarnąć a poniższym kodem się nie da.

     

    SrvPaw = Net.FHttp("192.168.1.x",8080) 
    SrvPaw:setBasicAuthentication("xxxxxx","yyyyyy")  
    response, status, errorCode = SrvPaw:GET('/app/installed_apps.xhtml?packageName=org.xbmc.kodi') 
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Może ktoś bezpośrednio z Fibaro mógłby zerknąć na nasz problem... próbowałem wszystkie możliwe skladnie i nawet jak debuger nie wyrzuca błędów to komenda nie przechodzi a wrzucenie jej do przegldarki od razu dziala- uruchamia rolety...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    podepnę się pod temat

    chcę sterować prostymi modułami esp, których mam parę w instalacji z działającym Domoticzem. esp steruje się wysyłając (wklejając) w przeglądarkę np http://192.168.5.20/control?cmd=GPIO,00,0 i tyle. Jak to zrobić z poziomu Fibaro? obojętnie czy scena czy wirtualny.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    U mnie działa w VD jako kod przycisku mam cos takiego

    Please login or register to see this code.

    dodatkowo w samym VD wpisany adres ip i port.

    Dziala tak samo przy odpaleniu przez przegladarke,

    Jesli nie dziala to wklej co znajduje sie w zmiennej response

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...