Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

HC2 działa kiedy chce


Tooopik

Question

Witam, 

od pewnego czasu moje HC2 działa jak chce. sceny załączają się z kilkuminutowym opóźnieniem  lub natychmiast, doprowadza mnie to do szału. Czy miał ktoś podobne doświadczenia ? obciążenie procesora znikome na poziomie kilku procent, RAM 50% . mam 8 scen zarządzających światłem, uruchamiają się od jednej zmiennej globalnej lub montion sensorów. Jak często można odpytywać czujniki w sieci aby jej nie "zapchać"?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Witam, 

od pewnego czasu moje HC2 działa jak chce. sceny załączają się z kilkuminutowym opóźnieniem  lub natychmiast, doprowadza mnie to do szału. Czy miał ktoś podobne doświadczenia ? obciążenie procesora znikome na poziomie kilku procent, RAM 50% . mam 8 scen zarządzających światłem, uruchamiają się od jednej zmiennej globalnej lub montion sensorów. Jak często można odpytywać czujniki w sieci aby jej nie "zapchać"?

 

 

Ja mam tak samo.

 

Dalem sie omamic.

Fibaro to szmelc.

Kilka nocy zarwanych zeby to ustawic, 3 dni dziala pozniej lipa. To nie ma zdalnego dostepu, to sceny raz dzialaja raz nie, uzycie  procesora kilka procent jak u Ciebie.

 

Ostatnio sceny mi rozsypało bo API Yahoo nie dziala i wyglada ze nie bedzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Ja zaczynam myśleć o Grentonie (ceny mają rewelacyjne), poprosilem o zestaw testowy i na razie na niego czekam. Jeśli nie dostane lub będzie podobnie jak na fibaro to idę w Loxone.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Natomiast ja nie mam już siły do tego szrotu. Poświęciłem kilka lat tym urządzeniom i oprogramowaniu, nie licząc ile kasy na to wydałem. 

    Na początku wszystko świetnie działało, reklamy były obiecujące, system się rozwijał i pochłaniał mój cały wolny czas. 

    Dzisiaj - nie mam nawet odwagi pochwailć się żonie i dziecku, że coś nowego w domu działa, bo pierwsze co słysze to "tato, daj spokój - jak długo to będzie działąć". 

    Domownicy wolą włączyć światło np w łazience ręcznie bo nie zawsze scena włączająca światło zadziała.

    Sceny które mają uruchamiać się o jakiejś godzinie, raz się uruchamiają a raz nie.

    Średnio co 3 dni trzeba robić restart centralki, tablety w których jest odpalona aplikacja fibaro tablet, po kilku dniach powodują przeciązenie procesora w HC2 i przestają działać nawet najprostsze sceny.

    Najgorsze jest w tym wszystkim, że poleciłem ten system swojemu szefowi, a teraz mam średnio 2 razy w tygodniu telefon że coś nie działa. Jest mi cholernie głupio i wstyd przed nim, bo ja sobie powiem że wdepnąłem w gówno ale jemu raczej  tak nie powiem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest damian

    Wiem że to nie jest rozwiązanie problemu, ale u mnie działa - codziennie o 3 w nocy (największe prawdopodobieństwo że wszyscy śpią) centrala się restartuje. Nie mam od tego czasu poważniejszych problemów, niż marwty danfoss raz kiedyś.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Trzeba sobie jakoś radzić. Mam nadzieje że centrale rozłancza jakieś inne urządzenie a nie z-wave, bo w moim przypadku to i scena mogła by się nie włączyć o 3 w nocy.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Wiem że to nie jest rozwiązanie problemu, ale u mnie działa - codziennie o 3 w nocy (największe prawdopodobieństwo że wszyscy śpią) centrala się restartuje. Nie mam od tego czasu poważniejszych problemów, niż marwty danfoss raz kiedyś.

     

     

    To moze kolejna Beta bedzie zawierala taka funkcjonalnosc.

     

    Zrob restart o 3 rano z automatu.

     

     

    Obecnie jedyna funkcja ktora dziala bez problemu to centrala sluzy jako grzalka w szafie, zawsze jest ciepla. W zimie to nawet przyjemnie jest sobie otworzyc szafe i postac obok tego pudelka. Takie przyjemne cieplo od niego bije.

     

    Na miejscu ludzi z Fibaro jak czytalbym to forum to zapadłbym sie pod ziemie ze wstydu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Miałem podobnie. SupportFibaro pomógł.

     

    Tu jest podobny wątek na angielskim forum (mój wpis opisujący rozwiązanie problemu #28) :

     

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    To jest cała sekwencja restartu HC2 o godz 3:00 w nocy:

     

    if os.date("%H:%M") == "03:00" then

      HomeCenter.SystemService.reboot()  -- działa od wersji 4.081

    end

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Please login or register to see this link.

     

    Znalazłem takie coś działa na 4,080 i pewnie niższych też 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    U mnie nie działa tzn przycisk wirtualny działa, ale sceny fibaro nie wykonuje chyba, że nacisnę ręcznie. Inne sceny z timmerem chodzą prawidłowo 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Ja ostatecznie kupiłem miniserver Loxone i wszystkie problemy z automatyką poprostu znikneły. Pozdrawiam wytrwałych

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    U mnie nie działa tzn przycisk wirtualny działa, ale sceny fibaro nie wykonuje chyba, że nacisnę ręcznie. Inne sceny z timmerem chodzą prawidłowo 

     

    Witam,

     

    Czy jest to podobny problem do tego:

     

    Please login or register to see this link.

    ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam na poligonie FIBARO - - po kilku latach przerwy znow kupiłem sobie HC02 i widze ze poza fajnymi dodatkami nic sie nie zmieniło - non stop nasza cierpliwosc jest wystawiana na próbę. ;-)  Po nowej aktuallizacji  do 4.102 ktora robiła się z całe 3 dni ;-) centrala nie robi backupu --- znow rozbierac gniazdka --jak to mozna pole a tego jak dziala panel grzania to chyba nigdy nie pojmę . Danfosy przetawiaja się kiedy chca jak chca . dobrze że same w sobie maja funkcję nie zamarzania --- miałem też zainstalować kilka central znajomym ale po co sobie życie utrudniać i wysłuchiwać tego że cos nie działa ze to ze tamto. Satela montuje i zapominam o kliencie . Tu jest ciagle cos nie tak --- prosta scena sie przywiesza  . Ustawiłem kiedyś alarm by po naruszeniu mrugało światło w domu . Cały dom zaczął mrugać ale wył juz się nie dało ;-) Dam kolejna szanse bo idzie zima nie ma zbytnio co robić to powalcze z fibaro ;-)

    Pozdro

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    2 hours ago, DIGITALSTUDIO said:

    Witam na poligonie FIBARO - - po kilku latach przerwy znow kupiłem sobie HC02 i widze ze poza fajnymi dodatkami nic sie nie zmieniło - non stop nasza cierpliwosc jest wystawiana na próbę. ;-)  Po nowej aktuallizacji  do 4.102 ktora robiła się z całe 3 dni ;-) centrala nie robi backupu --- znow rozbierac gniazdka --jak to mozna pole a tego jak dziala panel grzania to chyba nigdy nie pojmę . Danfosy przetawiaja się kiedy chca jak chca . dobrze że same w sobie maja funkcję nie zamarzania --- miałem też zainstalować kilka central znajomym ale po co sobie życie utrudniać i wysłuchiwać tego że cos nie działa ze to ze tamto. Satela montuje i zapominam o kliencie . Tu jest ciagle cos nie tak --- prosta scena sie przywiesza  . Ustawiłem kiedyś alarm by po naruszeniu mrugało światło w domu . Cały dom zaczął mrugać ale wył juz się nie dało ;-) Dam kolejna szanse bo idzie zima nie ma zbytnio co robić to powalcze z fibaro ;-)

    Pozdro

     

     

    czyli robisz dokladnie takie same bledy jak pare lat temu, "robisz cos" bez wystarczajacej wiedzy "jak" zrobic, i dziwisz sie ze "nic nie dziala". Polecam pierw e-learning.fibaro.com i troche podstaw z-wave sieci, to bedzie "chodzilo".

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Gdzie byłeś na szkoleniu?

    Standardowo jak ostatnio instalujesz betę i się dziwisz, że coś nie działa... lol

    Zapraszam po raz kolejny, bo pewnie przez 2 lata wiedza wyparowała do encyklopedii (wikipedii) co oznacza beta, alfa itd.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    13 hours ago, DIGITALSTUDIO said:

    Ustawiłem kiedyś alarm by po naruszeniu mrugało światło w domu . Cały dom zaczął mrugać ale wył juz się nie dało 

    kazdy po szkoleniu powinien wiedziec dlaczego tak bylo ^^ i co tzreba zrobc zeby bylo kontrolowane.

     

    Ale tak jak

    Please login or register to see this link.

     powiedzial, przejdz sie jeszcze raz na szkolenie, na pewno nie zaszkodzi.

    My na przyklad co 6 miesiecy zapraszamy bylych uczestnikow, nie tylko zeby odswiezyc wiedze ale take azeby przekazac nowosci.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...