Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Odkurzacz iRobot Roomba 980 WIFI


bigesdiges

Question

Witam, czy ktoś może rozpracował najnowszego robota roomba 980 z wbudowaną obsługa WIFI? Aplikacja mobilna pozwala na uruchomienie robota, dokowanie, oraz wyświetla stan baterii. Czy są jakieś sposoby na integrację z fibaro, np. aby uruchamiał robota po opuszczeniu domu ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jeżeli posiada komunikacje po wi-fi to prawdopodobnie TAK. Niestety nie mam takiego cudeńka.

 

 

"nie ma takiej rury, której nie dałoby się odetkać".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Please login or register to see this link.

  może to pomoże

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dzięki, ale RooWiFi to dodatkowy moduł do starszych modeli roomby. W roombie 980 producent wrzucił wifi do środka tego cudeńka i napisał dedykowaną apkę na androida i ios. Nie mam niestety pomysłu jak zmusić fibaro do integracji z tym bajerem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Musisz dodać w HC2 urządzenie wirtualne (

    Please login or register to see this link.

    na tej stronie masz opis pluginu dla hc2) zmienić IP na IP roomby 980 i powinno działać bez problemu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Niestety, nie działa. Roomba 980 nie ma nawet otwartego portu 80, na 443 szyfrowany port otwarty, lecz tez nie działa.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    To jednak chyba dobrze ze wybrałem serie 800 roomby a nie 980. Ale wydaje mi się ze musi być jakiś sposób żeby go ruszyć. Poszukam i dam ci znać.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Czy ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? Chętnie udostępnię IP robota do testow

    Please login or register to see this image.

    /emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jestem posiadaczem robota i7+ i obszedłem troche łopatologicznie problem braku integracji. Porobiłem odpowiednie sceny które nic nie robią oprócz tego że są Np. scena "Clean cat's place". Na portalu IFTTT wyklikałem aplet o algorytmie - jeżeli na Fibaro dana scena zostanie uruchomiona to uruchom odpowiedni program (i7 rozróżnia pomieszczenia)  na Roombie.

    Jedyny drobny problem z tym rozwiązaniem jest taki że IFTTT nie widzi scen ukrytych w Fibaro.

    IFTTT jest zintegrowane z Roombą. Czyli API jest. Mam nadzieje że programiści z Fibaro kiedyś ułatwią sprawę.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Korzystając z podpowiedzi, spróbowałem IFTTT - z tym, że nie dałem mu dostępu do Fibaro a stworzyłem tam trzy applety webhooks->irobot (start / stop / dock). Dzięki temu mogę sterować robotem wywołując adresy URL.

    Niestety w Fibaro przy tworzeniu urządzenia wirtualnego nie potrafiłem do przycisku przypisać wywołania URL, więc utworzyłem trzy sceny (dla trzech poleceń dla robota), a z przycisków w urządzeniu wirtualnym wywołuję daną scenę. Ma to swoje plusy, bo mogę wywołać sceny sterujące z innych scen.

    Kod przypięty do przycisku w urządzeniu wirtualnym:

    Please login or register to see this code.

    Same sceny wywołujące url-e sterujące robotem wyglądają tak:

    Please login or register to see this code.

     

    • Like 2
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Rozpiszcie to krok po kroku jak to ogarnąć.

    Bardzo by to pomogło na pewno wielu użytkownikom.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 6.10.2019 o 19:57, Pooh01 napisał:

    Korzystając z podpowiedzi, spróbowałem IFTTT - z tym, że nie dałem mu dostępu do Fibaro a stworzyłem tam trzy applety webhooks->irobot (start / stop / dock). Dzięki temu mogę sterować robotem wywołując adresy URL.

    Niestety w Fibaro przy tworzeniu urządzenia wirtualnego nie potrafiłem do przycisku przypisać wywołania URL, więc utworzyłem trzy sceny (dla trzech poleceń dla robota), a z przycisków w urządzeniu wirtualnym wywołuję daną scenę. Ma to swoje plusy, bo mogę wywołać sceny sterujące z innych scen.

    Kod przypięty do przycisku w urządzeniu wirtualnym:

    Please login or register to see this code.

    Same sceny wywołujące url-e sterujące robotem wyglądają tak:

    Please login or register to see this code.

     

    Robie tak samo mam kod sceny wklejam do LUA sceny i nie działa.

    Jak to odpalić - prosze o radę

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 18.04.2020 o 20:59, michpol napisał:

    Robie tak samo mam kod sceny wklejam do LUA sceny i nie działa.

     

    Sprawdziłeś czy nie działa po stronie Fibaro czy może po stronie IFTTT? Dajesz radę sterować odkurzaczem wywołując url IFTT po prostu w przeglądarce?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    24 minuty temu, Pooh01 napisał:

    Sprawdziłeś czy nie działa po stronie Fibaro czy może po stronie IFTTT? Dajesz radę sterować odkurzaczem wywołując url IFTT po prostu w przeglądarce?

    Po wklejeniu do przeglądarki adresu z kodem mam coś takiego

    Congratulations! You've fired the RoombaGo event

     

    ale nic więcej

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Super. Wszystko mi pomogło ogarnąć iRobor i7 aby uruchamiać sceną. A dzięki stronie IFTTT utworzyłem sobie skróty w iPhonie i teraz mogę sterować robota za pomocą SIRI.

    Brakuje mi tylko jakiegoś wirtualnego urządzenia, które pokazywało by mi status iRobota.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czy może ktoś wrzucić jakiś poradnik krok po kroku jak to zrobić. Również posiadam Roombe i7 i chciałbym ją jakoś zintegrować z HC3.

    Z góry bardzo dziękuję.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...