Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Konfiguracja HC2 pod kamerki IP (Xiaomi Xiao Yi Ant HOME)


rshadow

Question

Witam,

ostatnio wymieniłem swoje stare kamery IP D-linka, które oprócz połączenia z HC2 pracowały w systemie alarmowym i wymieniłem je na zapewniające dużo lepszy obraz w dzień i w nocy (przy tym śmiesznie tanie) chińskie Xiaomi Xiao Yi Ant HOME. Konfiguracja z alarmem przebiegła bezproblemowo ale wpięcie ich do HC2 już nie. Czy ktoś już może próbował takie zabawki podłączać ? Same kamerki są małe i zgrabne, dają zaskakująco dobry obraz zarówno w dzień i w nocy zapewniają kilka innych usług jak nagrywanie na SD czy wykrywanie ruchu oraz ciekawe rozwiązanie komunikacji dwustronnej. Posiadają wbudowany głośnik i mikrofon - tym skusiły mnie najbardziej bo myślałem o wykorzystaniu do Fibaro) przy tym wszystkim niesamowity stosunek jakość do ceny. Niestety po kilku godzinach opuściłem ręce. Pewne rozwiązania i pomysły czerpałem z tych stron: 

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam,

ostatnio wymieniłem swoje stare kamery IP D-linka, które oprócz połączenia z HC2 pracowały w systemie alarmowym i wymieniłem je na zapewniające dużo lepszy obraz w dzień i w nocy (przy tym śmiesznie tanie) chińskie Xiaomi Xiao Yi Ant HOME. Konfiguracja z alarmem przebiegła bezproblemowo ale wpięcie ich do HC2 już nie. Czy ktoś już może próbował takie zabawki podłączać ? Same kamerki są małe i zgrabne, dają zaskakująco dobry obraz zarówno w dzień i w nocy zapewniają kilka innych usług jak nagrywanie na SD czy wykrywanie ruchu oraz ciekawe rozwiązanie komunikacji dwustronnej. Posiadają wbudowany głośnik i mikrofon - tym skusiły mnie najbardziej bo myślałem o wykorzystaniu do Fibaro) przy tym wszystkim niesamowity stosunek jakość do ceny. Niestety po kilku godzinach opuściłem ręce. Pewne rozwiązania i pomysły czerpałem z tych stron: 

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Pozdrawiam

 

Witam,

 

Czy możesz opisać jak dodawałeś kamery do centrali? Rozumiem, że poprzez IP? Czy na pewno ścieżki do obrazu i wideo miałeś poprawne?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wszystko jest pięknie ale ta Kamera nie obsługuje MJPG - a Fibaro od Kilku lat nie chce i znając ich podejście nigdy tego nie wprowadzi. 

Więc raczej pozostają wam programy do strumieniowania i wtedy dopiero podłączenie do Fibaro - innej opcji nie będzie 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 godzin temu, wojtas810 napisał:

Wszystko jest pięknie ale ta Kamera nie obsługuje MJPG - a Fibaro od Kilku lat nie chce i znając ich podejście nigdy tego nie wprowadzi. 

Więc raczej pozostają wam programy do strumieniowania i wtedy dopiero podłączenie do Fibaro - innej opcji nie będzie 

 

Z tego co gdzieś pisali to kodek h.264 za bardzo obciążył by centralę, dlatego nie planują wprowadzenia tego. Ja mam DVR z obsługą MJPG ( 2 kodeki sieciowe)  i wszystkie kamery mam na Fibaro

Link to comment
Share on other sites

  • 0
39 minutes ago, raffsa said:

 

Z tego co gdzieś pisali to kodek h.264 za bardzo obciążył by centralę, dlatego nie planują wprowadzenia tego. Ja mam DVR z obsługą MJPG ( 2 kodeki sieciowe)  i wszystkie kamery mam na Fibaro

 

A mógłbyś przybliżyć bardziej to rozwiazanie i podać modele jakich użyłeś ? wszystkich urządzeń ze to zgrałeś ?

 

Co do h.264 - ok rozumiem tylko jak dziś się szuka kamer z mjpg to jest ich coraz mniej 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kamery to zbieranina zależnie od miejsca gdzie mam.:

- zwykła analog z domofonu,

- jakieś AHD 

- Kamera IP dahua 

Wszystko idzie do DVR  a z DVR na Fibaro 

W centralce wpisuję link do DVR-a 

 

Ja akurat mam budżetowego max 2Mpx AHD2.0 ale jest fajny programik do obsługi DVR-a a już kilka przerabiałem. Zresztą wywaliłem 2 miesięczny DVR i wymieniłem na Tego  iCatch  RAV-1613

  • główny strumień AHD: 2Mpx-X (1080p) - 200kl/s
                                          1Mpx (720p) - 400kl/s
  • główny strumień IP: 2Mpx (1080p) - 480kl/s
                                   1,3Mpx (720p) - 480kl/s
  • główny strumień ANALOG: 960H - 400kl/s
  • extra strumień: VGA - 400kl/s (120kl/s - IP)

P.S. Jak by co to mam dobre ceny na te DVR-y

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 6.10.2017 at 9:06 AM, raffsa said:

Kamery to zbieranina zależnie od miejsca gdzie mam.:

- zwykła analog z domofonu,

- jakieś AHD 

- Kamera IP dahua 

Wszystko idzie do DVR  a z DVR na Fibaro 

W centralce wpisuję link do DVR-a 

 

Ja akurat mam budżetowego max 2Mpx AHD2.0 ale jest fajny programik do obsługi DVR-a a już kilka przerabiałem. Zresztą wywaliłem 2 miesięczny DVR i wymieniłem na Tego  iCatch  RAV-1613

  • główny strumień AHD: 2Mpx-X (1080p) - 200kl/s
                                          1Mpx (720p) - 400kl/s
  • główny strumień IP: 2Mpx (1080p) - 480kl/s
                                   1,3Mpx (720p) - 480kl/s
  • główny strumień ANALOG: 960H - 400kl/s
  • extra strumień: VGA - 400kl/s (120kl/s - IP)

P.S. Jak by co to mam dobre ceny na te DVR-y

To ceny podrzuć proszę na PRIV 

a masz możliwość pokazania jak jak to wygląda na fibaro ?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Kamer już nie mam bo opadły mi ręce a tu jest rozwiązanie problemu może ktoś opisze jak wyszło w rodzimym języku.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...