Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Double Switch 2 / Dimmer 2 - schemat dla 2-3 włączników


Bezan

Question

Witam,

To mój pierwszy post na forum

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.fibaro.com/uploads/emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20" />

Przeszukałem już manuale i wiele stron ale w dalszym ciągu nie mam informacji jak prawidłowo przygotować instalację i podłączyć moduły Fibaro.

Głównie zależy mi na Double Switch 2. Zakładam, że schemat dla Dimmer 2 będzie wyglądał analogicznie tylko później zasilanie idzie na 1 a nie 2 źródła.

 

Jestem na etapie planowania zmian elektryki.

W jaki sposób powinna być przygotowana instalacja dla układu 2 oraz 3 włączników schodowych tak by wstawić tam właczniki monostabilne + odpowiedni moduł FIbaro a w razie potrzeby dało się również wypiąć moduł Fibaro i wstawić tradycyjne włączniki bistabilne?

 

Dokładniej to chodzi o układy:

1. oświetlenie korytarza włączane/wyłączane:

  • przy wejściu
  • w salonie
  • na piętrze

2. oświetlenie schodów włączane/wyłączane:

  • na parterze
  • na piętrze

 

Byłbym wdzięczny za naszkicowanie takich schematów.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witaj Bezan, czy udało Ci się ostatecznie rozwiązać Twój schemat połączeń? Mam podobny kłopot i nie bardzo wiem jak go przeskoczyć. 
Pierwszy pomysł to w pierwszy włącznik wstawić dimmer, a w kolejne schodowe, bądź krzyżowe może FGBS-001 Universal Binary Sensor?

Jestem świeży w temacie, tym samym byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Serdecznie pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@Bezan aby można było łatwo przejść do instalacji standardowej to proponuję zwykłą instalacje + żyła N dla zasilania kostki. 

 

wariant 1.:  dwa wyłączniki schodowe i jeden krzyżowy 

wariant 2 .: dwa wyłączniki schodowe  

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Co rozumiesz przez "dobieranie się do puszek"?

Nie kojarzę by w jakiejkolwiek instalacji dało się podłączyć Dimmer bez wykręcenia wcześniej pstryczka z puszki i włożenia tam urządzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...