Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

mydlink Home Z-Wave Siren DCH-Z510


m4rlb0r0

Question

Witam,

Byłem i jestem bardzo zainteresowany urządzeniem gdyż myślałem, że zastosuje je jako gong dzwonka, sygnalizator otwartych drzwi oraz syrenę alarmową.

Tymczasem w fibaro wykrywa urządzenie z 1 opcją on/off. A wszystko przez to:

"Urządzenie nie posiada szablonu przez co może mieć ograniczone funkcjonalności, prosimy o kontakt ze wsparciem technicznym w celu dodania szablonu dla tego urządzenia."

Do Panów z fibaro przesłałem co mogłem i czekam na stworzenie szablonu ustawień. Doradzono mi jednak abym dodał parametry ustawień ręcznie.

Z tym, że na stronach i instrukcjach dlinka nie znalazłem nic co mogłoby pomóc.

Czekam na odpowiedź z supportu d-link, ale ktoś może już przerabiał ten temat ?

 

Pozrawiam

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 1
Guest pablo77

Witam,

 

Czy coś się ruszyło z tym tematem, tj. Fibaro myśli nad szablonem dla tego urządzenia ??

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1

Szablon do utawienia syreny nie jest potrzebny. Do sterowania jako "dzwonek z ronymi melodiami" nie moze byc sterowany z HCL/HC2, takiej opcji nie ma (i nie bedzie, po to Z-Wave Alliance po latach proszenia dodala wreszcie pasujace rozkazy do sterowania melodyjkami - ale ta syrena tego nie potrafi, HC2 tez nie, tylko HC3 i nowe dzwoniksyreny z Aeotec). Ta syrena jest po to, zeby inne urzadzenia, wysylajac "alarm" notification report przez asocjacje, mogly rozne dzwieki wyzwalac, a nie po to zeby jakas centralka mogla to sterowac. 

 

Adam Slodowy by pewnie wzial jakies uzadzenie ktore pasujacy report wysyla, podlutowal do "wejscia" smart implnt, ustawil asocjacje, i juz leci :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dostałem od supporu d-link:

     

    Please login or register to see this link.

     

    Niestety, nie za bardzo wiem jak to ugryźć... :/

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam,

     

    Rozumiem iż jako syrena alarmowa D-Link DCH-Z510 wraz z czujkami ruchu fibaro sprawdza się? 

    Pozdrawiam

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • jako syrena tak,

    montowałem ją jednak z zamiarem wykorzystania jako dzwonek i sygnalizator otwartych drzwi, a bez szablonu ustawień można jedynie ON/OFF syrenę robić :/

     

    Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Czy coś już może wykombinował ? :)  Minęło już z 1000 dni :P

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Rozumiem... i ubolewam :P aczkolwiek przez 3 lata przyzwyczaiłem się, że wisi i się nie odzywa :P

     

    @tinman

    Reasumując, czyli asocjacjami mogę wyzwolić inny dźwięk ? np. jak pod dzwonek podepnę singla ?

    Edited by m4rlb0r0
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...