Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Głowica Termostat - Eurotronic COMET


kosmacz

Question

Witam

 

Używa lub testował ktoś z Was głowice COMET marki Eurotronic pod Fibaro HCL/HC2 ? ponoć nie działają do końca poprawnie.

 

Interesuje się nimi  bo cena jest już całkiem niezła ok 200 zł brutto. Dodatkowo urządzenie w przeciwieństwie do głowic Danfoss'a ma możliwość raportowania do kontrolera Z-wave zmierzonej temperatury pomieszczenia oraz umiejscowienie wyświetlacza z przodu jest w moim przypadku dużo lepszym rozwiązaniem.

 

pozdrawiam

kosmacz

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Kupiłem jedną sztukę termostatu Comet dla sprawdzenia działania. Niestety głowica nie posiada szablonu ustawień w HC ( wysłałem prośbę do FIBARO o utworzenie szablonu ). Napisałem obsługę w VD. Po paru dniach odczyt temperatury przestał działać. Baterie 2 x AA ( HC2 ) wytrzymują 3 m-ce (Danfoss obecnie 1 rok ).

Please login or register to see this image.

Please login or register to see this attachment.

Edited by Jacek Stark
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

 

a ja mam problem z ta głowicą :( HC2 nie chce jej dodać . robię na wszelkie sposoby jak to opisane w instrukcji i internecie i du...

zna ktoś 100% sposób dodania jej do hc2 ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeżeli głowicy nie można dodać do HC2 to należy ją zresetować do ustawień fabrycznych. Procedura jest dostępna w dołączanej instrukcji.

Głowica wcześniej mogła pracować z innym kontrolerem. 

Procedura resetu:

To restore factory settings, proceed as follows:

Press and old the button in the battery compartment for 5 seconds.

Edited by Jacek Stark
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jakiś czas temu trafiłem na bazę informacji o urządzeniach z-wave, tamże są wpisy dla Comet Z (jak i starszej głowicy Stella Z)

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

 

Sama baza (z możliwością filtrowania po paru kryteriach) dostępna jest pod tu:

Please login or register to see this link.

 

Może to się komuś przyda. Edycja #4, info o Danfossach poleci do innego wątku.

 

 

Edited by AbrahaM
usunięcie danfossów
Link to comment
Share on other sites

  • 0

no to moja głowica coś nie teges żaden ze sposobów nie działa

antenka miga tylko jak przytrzymam 5sek

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Minęło już parę tygodni od ostatniego posta ale może komuś się przyda.

Parę dni temu testowałem 3 takie głowice. Niestety nie działają z HC2. Potwierdziłem to z supportem Fibaro i jeszcze jednym, niezależnym serwisem.

Głowice można sparować ale w moim przypadku nie udawało mi się ustawić temperatury. Za to czujnik samej temperatury wydawał się działać prawidłowo.

Mimo to podaje kroki, jakie musiałem wykonać aby sparować je z HC2. Zacząłem od resetu głowic:

  • wykręcić je z kaloryfera i położyć blisko HC2
  • włączyć usuwanie w HC2
  • przytrzymać przycisk parowania w głowicy przez ok 5 sekund, do momentu, aż centralka potwierdzi usunięcie
  • powyższe musiałem zrobić pomimo tego, że głowice zostały wyrejestrowane z poprzedniego kontrolera
  • później proces odwrotny - włączyć dodawanie urządzeń w HC2
  • przytrzymać przycisk parowania dopóki na wyświetlaczu głowicy nie pojawi się INST
  • w tym momencie HC2 powinno ją wykryć

Głowice działają poprawnie pod Verą więc ogólnie są w porządku. Tylko póki co nie są kompatybilne z Fibaro. Niestety są o wiele głośniejsze od Danfossów i bateria schodzi błyskawicznie. U mnie poszły do wymiany na Danfoss.

 

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

  • 0

U mnie termostat Comet firmy Eurotronics spisuje się doskonale. Bezwładność zmiany temperatury na setPoint`cie jest większa od Danfossa ale to nie przeszkadza ( standardowo 66 min, Danfoss  - 15 min )

Sam pomiar i odczyt temperatury również działa z dużym odstępem czasowym.

W tej chwili baterie działają 3-ci miesiąc i wykazują nadal 100% pojemności.

Zmieniam nastawy termostatu 4 razy na dobę. Właściwy czas reakcji głowicy to około 1-nej godziny. Przy manualnym nastawieniu termostatu ( pokrętłem ) reakcja jest "prawie" natychmiastowa.

programowy sposób zmiany ustawienia setPointu:

fibaro:call(id_Comet, "setTargetLevel", "18"); -- ustawienie głowicy na 18 st C.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ktoś testował głowice na nowym sofcie fibaro ? wg. opisu dodali szablony do tych termostatów.

Jestem ciekawy jak działają i jak wypadają w porównaniu do danfossów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

Na próbę kupiłem ten zawór i wszystko jest prawie ok, ale nie odczytuje mi automatycznie temperatury dopiero po odczycie konfiguracji wskakuje aktualna temperatura czy ktoś ma podobnie, bo jestem ciekawy czy to normalne ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

też mam problem z odczytem temp na HC LITE po aktualizacji 

 

Przed aktualizacją temperatura pokazywała się na wykresie zużycia. Obecnie nie mogę tego ustawić.

 

Czy ma ktoś jakieś wskazówki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...