Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Qubino Flush 1 Relay ZMNHAD1


msokol

Question

Witam,
Potestowałem trochę urządzenie Qubino Flush 1 Relay ZMNHAD1e  i funkcjonalność z centralą HCL jest mocno ograniczona.
Jako włącznik – działa OK. Można sterować z centrali i z wejścia I1.
Działa ustawianie parametrów wejść, wyjscia itp.
Super funkcja  - automatyczne włączenie i wyłączenie po czasie. Watchdoga zrobiłem - 10minut wyłącz, 5 sekund włącz i scena robiąca ON co 9 minut. Można do zwieszającej się centralki użyć.
 
Nie ma możliwości za to wykorzystania wejść I2 i I3 – próbowałem na 1000 sposobów.
 
Po ustawieniu parametrów włączających wejścia I2 i I3 i po ponownym dodaniu urządzenia do centralki powinny sie pojawić dodatkowe funkcje, ale niestety sie nie pojawiają.
Nie testowałem także obsługi DS18b20.
 
Zależało mi na dwóch wejściach i wyjściu ale się nie udało. Bramą garażową na razie se nie posteruję, ale mam watchdoga, chyba że ktoś pomoże z wejściami I2 i I3.
Pozdrawiam,
Marcin Sokół
Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

mi działają I1 i I2 prawidłowo (mam wersję 1D)., po zmianie konfiguracji trzeba Qubina wykasować z systemu i dodać na nowo ale (uwaga!) bez resetu do ustawień fabrycznych. Jest to opisane w instrukcji. Wtedy przy drugim dodaniu oprócz włącznika także czujniki. Termometr też działa super (instalują się dwa - temperatura aktualna i poprzednia) Aby HC prawidłowo odbierało stany i reagowało na I2 trzeba zmienić w asocjacjach raportowanie do HC2 na multi:

Please login or register to see this image.

/monthly_2018_09/image.png.b99ee1bb892805e5e15d097a2b891f59.png" alt="image.png.b99ee1bb892805e5e15d097a2b891f59.png" />

Trochę zabawy z elementami Qubino jest ale po walce działają całkiem dobrze i mają dużą funkcjonalność, no i jako jedyne gwarację pracy przy ujemnych temperaturach.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok, @dboss dzięki. A powiedz mi - robiłeś sztuczkę, w której moduł jest zasilany 230VAC a i2 i3 są podpięte do zewnętrznego stanu z własnym zasilaniem (sygnał 2..7 VDC) ? Wydaje mi się, że nawet quibino sobie z tym nie poradzi ale żyję ciągle nadzieją.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A twoja brama ma jakie zasilanie elektroniki. Większość bram ma 24V co by uprościło integrację?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ale styki brzegowe bramy na pewno są bezpotencjałowe bo elektronika na pewno nie chodzi na AC. Możesz wyprowadzić z płytki za prostownikiem napięcie DC i wtedy wszystko powinno działać na jednym zasilaniu i moduł Qubino i bama. Nie znam schamatu sterownika twojej bramy więc nie odpowiem gdzie masz czyste 24 DC

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sterownik to st-2 

Please login or register to see this link.

 

Mam wpięty relay fibaro, ale brakuje mi własnie krańcówek zintegrowanych.

Edited by Piotr Bojko
Link to comment
Share on other sites

  • 0

masę masz wyciągniętą na stykach, krańcowe czujniki działają jako zwieranie masy do 9 i 11, sprawdź zasilanie fotokomórek tam powinno być 24 DC wtedy bez problemu podłączysz Qubino, musisz sprawdzić czy podłączenie równolegle do np i2 i I3 krancówek spwoduje reakcje także Qubino (czyli 9 łączysz np z I2, a 11 z I3). Inaczej pozostaje UBS oprócz Qubino lub jego nowsza wersja która też może sterować 2 urządzeniami (do końca roku ma być dostępna podobno)

Ten nowy UBS podłączasz przez prosty układ za kilka złotych 24AC - 12DC i masz stan krańcówek oraz oprócz pełnego otwierania bramy także tryb furtki.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...