Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Lili nie wykonuje polecen


gray77

Question

WItam,

Czy ktos moze ma wiecej doswiadczenia z Lili niz ja?

HC2 software zaktualizowane do 4.1

Dostep mobilny z iPhone 6 z iOS rowniez aktualnym.

 

Pomijajac to, Lili nie dziala mi juz od dlugiego czasu (o ile dobrze pamietam, dzialalo jakis czas na ver 3.60).

Owszem, wydajac polecenia, jak najbardziej poprawnie rozpoznaje co sie mowi, natomiast HC2 twierdzi, ze nie uslyszano zadnej komendy i prosi o powtorzenie zdania (jak na zalaczonym ekranie).

 

Ktos moze naprowadzic, co jest nie tak?

 

 

Please login or register to see this attachment.

Edited by gray77
Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ja mam tak samo obecnie. Podejrzewam że w wersji 4.xx zapomnieli to wdrożyć i lili nie widzi bazy komend przypisanych do scen / urządzeń.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Dnia 6.11.2016 o 09:41, gray77 napisał:

Owszem, wydajac polecenia, jak najbardziej poprawnie rozpoznaje co sie mowi, natomiast HC2 twierdzi, ze nie uslyszano zadnej komendy i prosi o powtorzenie zdania (jak na zalaczonym ekranie).

 

 

Please login or register to see this attachment.

Witam,

 

Proszę spróbować rozpocząć komendę od słowa "Lili, ...".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

dołączę się do wątku bo mam podobny problem:

Lili włącza gniazdko, ale nie uruchamia sceny. Czy może to być spowodowane tym, że rozpoznawanie mowy daje raz wynik "Lili", a innym razem "Lily" ?

pozdrawiam

 

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Dnia 16.11.2016 o 19:46, T.Konopka napisał:

Witam,

 

Proszę spróbować rozpocząć komendę od słowa "Lili, ...".

U mnie tez jest ten sam problem. Nawet zaczynając od lili

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Jako ze od dawna uzywam iPhona, przesiadlem sie na Siri (homebridge na r pi) ktore dziala rewelacyjnie jako rozpoznawanie mowy, niestety angielski tylko. 

    Lily jest w powijakach jak na chwile obecna, zreszta jak caly system swietnie reklamowany. Dziala pieknie na spotach reklamowych ale po wieloletnich bojach zaluje ze w to cos zainwestowalem. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    22 godziny temu, DIGITALSTUDIO napisał:

    Moja się tylko obraża i karze się przeprosić nic poza tym nie robi nic 

    Dokładnie u mnie to samo... 

     

    4 godziny temu, gray77 napisał:

    Jako ze od dawna uzywam iPhona, przesiadlem sie na Siri (homebridge na r pi) ktore dziala rewelacyjnie jako rozpoznawanie mowy, niestety angielski tylko. 

    Lily jest w powijakach jak na chwile obecna, zreszta jak caly system swietnie reklamowany. Dziala pieknie na spotach reklamowych ale po wieloletnich bojach zaluje ze w to cos zainwestowalem. 

    Niestety ale muszę przyznać rację. Nabrałem się na hcl. Sądziłem że Hc2 będzie działało lepiej i.... I Nabrałem się po raz kolejny.... Tak to jest jak kasę się z Unii dostanie... Zacne reklamy kosmiczne ceny a działanie pozostawia wiele do życzenia niestety... 

    Dnia 16.11.2016 o 19:46, T.Konopka napisał:

    Witam,

     

    Proszę spróbować rozpocząć komendę od słowa "Lili, ...".

    U mnie np komendy "Lili" 

    nie rozpoznaje w ogóle. Natomiast rozpoznawanie przekleństw ma opanowane prawie do perfekcji :)

    Edited by winiux
    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vandi

    A może to kwestia wychowania :D

    Moja mnie się słucha

    Please login or register to see this attachment.

    Edited by vandi
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Hehe :D i po całym dniu siedzenia nad lili coś trochę zaczęła działać. Na samo lili dalej nie reaguje. Na przekleństwa nadal idealnie. Z resztą trochę gorzej. Myli pomieszczenia pomimo że rozpoznaje dobrze co mówię. Np mówię włącz lampa kuchnia to włącza lampy kuchnia ale mówi że włączyła lampy pokój dzienny. Czasami Uda jej się nie namieszać... Jutro cześć dalsza urzerania. Ps. I nie wiem od czego to zależy ale myli coś nonstop a po pewnym czasie działa coraz lepiej pomimo tego że nic nie zmieniam w centrali.. 

     

     

    Edited by winiux
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...