Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Philips hue i hcl


Janech

Question

Witam, chciałbym kupić Philips hue white lub kolor. Czy ktoś może mi doradzić która wersja Philips hue działa z Home center lite?. Dziękuje za radę.

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

The topic has been moved from "

Please login or register to see this link.

" to "

Please login or register to see this link.

".

 

Temat został przeniesiony z "

Please login or register to see this link.

" do "

Please login or register to see this link.

".

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • 48 minut temu, T.Konopka napisał:

    The topic has been moved from "

    Please login or register to see this link.

    " to "

    Please login or register to see this link.

    ".


    Temat został przeniesiony z "

    Please login or register to see this link.

    " do "

    Please login or register to see this link.

    ".

    Nie ma komu odpowiedzieć ale temat został przeniesiony w inne miejsce-porzadek musi być. Bravo.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam,

     

    Dziękujemy! Staramy się, aby każdy temat był w odpowiednim dziale. Lubimy porządek :)

     

    Co do Philips Hue, niestety sam nie mogę polecić konkretnego modelu, gdyż po prostu nie korzystam.

    Ale polecam poszukać na forum wątków na temat tego produktu. Choćby ten jest dość rozbudowany w dodatku opisuje korzystanie z wirtualnego urządzenia do kontrolowania oświetlenia:

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam!

    Może po czasie, ale odpowiem po swoich doświadczeniach. Na dzień dzisiejszy posiadam 3 żarówki Philips HUE (2 kolorowe - 2 i 3 generacja, oraz 1 białą). Integracja z HCL jest bezproblemowa poprzez plugin, chociaż przyznam szczerze, że trzeba uzbroić się w cierpliwość (nie zawsze wykrywa światła). Ale jak już się doda dobrze, to później żarówki dodawane są bez problemów. Jeżeli chodzi o sterowanie, to oczywiście działa wszystko (ściemnianie, on/off, kolory). Chociaż z poziomu aplikacji Philipsa zmiana kolorów jest płynna i bardziej "przyjemna", z poziomu Fibaro wysyłana jest komenda z konkretnym kolorem czy jasnością jaką wybierzemy.

    Co do minusów to zdecydowanym problemem jest brak możliwości integracji pluginu do scen w fibaro (blokowych). A jak wiemy, w HCL nie ma programowania scen w LUA. Podobno można to rozwiązać poprzez dodanie urządzeń wirtualnych, ale w to jeszcze się nie bawiłem...

    Dodam jeszcze jedną rzecz z doświadczenia. 

    Zakupiłem również żarówkę i włącznik Osram Lightify - oba udało mi się zsynchronizować z mostkiem Philipsa, zatem Gateway Osram jest mi nie potrzebny. Jednak widać różnicę w sterowaniu tymi żarówkami w stosunku do Philipsa - często nie chce się włączyć, nie reaguje na komendy. Muszę ją dosyć często "resetować" poprzez fizyczne wyłączenie i włączenie lampy. Co do switcha to ma dziwną przypadłość z poziomu Fibaro - plugin go nie włącza, natomiast nie ma problemu żeby go wyłączyć. Z poziomu aplikacji Philipsa działa bez zarzutów.

    Podsumowując - polecam Philipsa, Osram choć tańszy to i tak musi być połączony przez mostek Philipsa do Fibaro, a poza tym jest dosyć problematyczny.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...