Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Pomysły, propozycje na sceny


szmyk

Recommended Posts

Pomyślałem, że warto zebrać w jednym miejscu pomysły na praktyczne sceny lub po prostu zastosowanie systemu fibaro. Proponuję podzielić się nimi - każdy na pewno chętnie skorzysta.

 

Oto moje ulubione:

  • światło zapala się po wejściu do domu
    czujnik otwarcia drzwi + czujnik ruchu
    zapala się, gdy drzwi otwierają się, ale nie ma ruchu, czyli wchodzę, a nie wychodzę. Dodatkowo sprawdzana jest jasność pomieszczenia (nie zapala, gdy jest jasno).
  • 3-klik na włączniku powoduje, że światło gasi się po 10 s.
    dziecko w tym czasie spokojnie zdąży dotrzeć do łóżka i położyć się
  • Please login or register to see this link.


    wygląda to magicznie, gdy rano dziecko idzie sprawdzić czy są prezenty od Mikołaja :-)
  • Please login or register to see this link.


    generalnie ogrzewanie zaplanowane jest wg harmonogramu: 17 stopni od 9 do 17. Jednak, gdy ktoś z jakiegoś powodu zostanie w domu w tych godzinach i czujnik wykryje ruch, to termostat ustawiany jest na 22 stopnie na 1 godz. Przy każdym wykryciu ruchu, czas ogrzewania przedłużany jest o 1 godz.
  • powiadomienie o niskim stanie baterii
    natywne powiadamianie fibaro i tak mi nie działa, a jak komuś działa, to wysyła masę maili. Moja scena sprawdza baterie 1 raz dziennie i wysyła powiadomienie 1 raz na tydzień
  • włącznik i RGB
    1 włącznik steruje górnym oświetleniem, a 2-gi włącznik steruje RGB:
    1-klik: włącz/wyłącz
    2-klik: następny ulubiony kolor
    3-klik: następny zdefiniowany program RGB
  • Please login or register to see this link.


    3-klik na włączniku przy drzwiach wyjściowych powoduje wyłączenie wszystkich świateł
  • program RGB po otwarciu drzwi
    po otwarciu drzwi wejściowych uruchamia się w moim pokoju na 4 s. ustalony program RGB
  • powiadomienie push po otwarciu drzwi
    przy każdym otwarciu drzwi, gdy jestem w pracy wysyłane jest powiadomienie push na mój tel.
  • sprawdzanie czy zapalone światła
    gdy przez 20 min. nie ma ruchu w domu i są zapalone jakieś światła, to przychodzi komunikat na tel. z informacją jakie światło jest zapalone i z pytaniem czy je wyłączyć
  • rolety dachowe zamykają się gdy zaczyna padać deszcz
Edited by szmyk
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ciekawe ale przydały by się jeszcze sceny do wglądu. Bo rozumiem że masz to już u siebie

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • Tak, mam. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to mogę je udostępnić w osobnych wątkach. Natomiast tutaj proponuję przedstawiać same pomysły.

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    +1 za udostępnianiem... wynajdywanie koła na wiele sposobów mija się z celem a tak ktoś może podpowiedzieć jak coś usprawnić w scence albo znaleźć u siebie słaby punkt....

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 1 year later...
    W dniu 7.01.2017 o 23:19, szmyk napisał:

    Z chęcią zobaczył bym te sceny damy radę?

    • światło zapala się po wejściu do domu
      czujnik otwarcia drzwi + czujnik ruchu
      zapala się, gdy drzwi otwierają się, ale nie ma ruchu, czyli wchodzę, a nie wychodzę. Dodatkowo sprawdzana jest jasność pomieszczenia (nie zapala, gdy jest jasno).
    • Please login or register to see this link.


      generalnie ogrzewanie zaplanowane jest wg harmonogramu: 17 stopni od 9 do 17. Jednak, gdy ktoś z jakiegoś powodu zostanie w domu w tych godzinach i czujnik wykryje ruch, to termostat ustawiany jest na 22 stopnie na 1 godz. Przy każdym wykryciu ruchu, czas ogrzewania przedłużany jest o 1 godz.
    • powiadomienie o niskim stanie baterii
      natywne powiadamianie fibaro i tak mi nie działa, a jak komuś działa, to wysyła masę maili. Moja scena sprawdza baterie 1 raz dziennie i wysyła powiadomienie 1 raz na tydzień
    • powiadomienie push po otwarciu drzwi
      przy każdym otwarciu drzwi, gdy jestem w pracy wysyłane jest powiadomienie push na mój tel.
    • sprawdzanie czy zapalone światła
      gdy przez 20 min. nie ma ruchu w domu i są zapalone jakieś światła, to przychodzi komunikat na tel. z informacją jakie światło jest zapalone i z pytaniem czy je wyłączyć

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...