Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

MotionSensor a "lag" przy włączaniu światła


kep

Question

Cześć!

 

Mam taką prostą scenę (jak w załączniku, HCLite) - jeśli jest noc i nie jest wystarczająco jasno, a ktoś naruszył MotionSensor to włącz oświetlenie przypodłogowe.

Problem w tym, że zaraz po tym jak widzę, że MotionSensor mnie widzi (zaświeci się) to od tego momentu mijają ok. 3 sekundy zanim światło się zapali...

 

Czy to normalne? Nie ma opcji, żeby zapalały się od razu? 

 

Uprzedzając pytania - światła bezpośrednio z urządzenia w Fibaro (ikona przłącznika) zapalają się od razu.

Próbowałem też sceny "jeśli naruszony -> włącz światła" i jest to samo (ok. 3 sekundy).

 

Z góry dzięki! :)

Please login or register to see this attachment.

Edited by kep
Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • Cześć, niestety nie.

    Dzwoniłem do supportu Fibaro i niestety powiedzieli, że takie opóźnienie jest "dopuszczalne". Wkurza mnie to strasznie, bo sporo się u siebie namęczyłem, żeby spiąć kilka elementów w domu, a takie opóźnienie w nocy jak wychodzi się na korytarz jest irytujące po prostu...

     

    PS: Bawiłem się z różnymi opcjami zarówno czujników jak i rekonfiguracji sieci, ale też to nic nie daje. W sumie nie jest to raczej problem sieci, bo klikając widżet w telefonie wszystko działa natychmiastowo.

    Edited by kep
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Cześć @kep

     

    Jaką masz ustawioną liczbę instalacji dla tej sceny? Spróbuj ustawić na np. 4 lub 5.

     

    Kolejną rzeczą, która może przyspieszyć wywoływanie akcji jest zamiana kolejności tak aby najpierw sprawdzać czujkę a potem zmienną, gdyż obecnie to zmienna wywołuje scenę.

     

    Ale zanim przejdziesz do drugiej rzeczy, sprawdź najpierw pierwsze rozwiązanie.

     

    @TomekM1, jeśli masz podobny problem to również możesz spróbować powyższych zaleceń.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @

    Please login or register to see this link.

    Dzieki za pomoc, sprobuje jak powyzej.

    Zastanawia mnie tylko czy to pomoze. Chodzi mi o to, ze jesli zwieksze ilosc instancji nawet na 10, do moze byc wiecej wywolan danej sceny i przekroczenie ilosci instancji. Co nie jest trudne - poruszyc sie wiecej niz 10x w np 120 s.

     

    Tomek

    Edited by TomekM1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vandi

    Problem polega na tym iż wszędzie w internecie są podawane błędne informacje o tym, że HCL niewiele się różni od HC2. 

    Całe szczęście  HCL kupiłem za przysłowiową złotówkę, podpisując umowę z orange i nie musiałem rwać włosów z głowy że wyrzuciłem ponad 1000zł w błoto, kupując go w sklepie.... Bo jest wolny, bo się zawiesza e.t.c

     

    Walczyłem z problemem  opóźnień dość sporo.  

    Rozwiązanie:     zakup  HC2

    I jak to mówią "jak ręką odjął". 

     

    Edited by vandi
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Szczerze mówiąc przesiadka na HC2 mnie nie bardzo interesuje z powodu tego, iż nie mam potrzeby posiadania tak zaawansowanej centralki mimo możliwości pisania skryptów w LUA.

    Jest kilka ograniczeń, ale moje problemy udało mi się obejść.

     

    Jedyne co irytuje to to opóźnienie.

    Dzięki I.Srodka, sprawdzę przestawienie kolejności.
     

    Mimo wszystko nie rozumiem trochę Waszego "ataku" na HCL - przecież powodów do opóźnień może być mnóstwo i nie u każdego scenariusz może się pokrywać (odległości, zakłócenia, HC2 ma pewnie lepszą siłę sygnału, etc.). :)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    No właśnie, powodów może być mnóstwo a nie powinno ich być. To powinno działać a jak dotąd to większość czasu zajmuje walka z urządzeniem.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest vandi
    23 minuty temu, kep napisał:

    Mimo wszystko nie rozumiem trochę Waszego "ataku" na HCL - przecież powodów do opóźnień może być mnóstwo i nie u każdego scenariusz może się pokrywać (odległości, zakłócenia, HC2 ma pewnie lepszą siłę sygnału, etc.). :)

     

    Dołożysz jeszcze parę urządzeń, utworzysz jeszcze parę scen i  zmiennych....  i z pewnością zrozumiesz ;)

     

    Ja też kiedyś nie rozumiałem czemu inni mówią na HCL- 'zabawka'. 

    Ale zrozumiałem. HCL leży w szufladzie :)

     

     

     

    Edited by vandi
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dnia 9/26/2017 o 10:02, I.Srodka napisał:

    Cześć @kep

     

    Jaką masz ustawioną liczbę instalacji dla tej sceny? Spróbuj ustawić na np. 4 lub 5.

     

    Kolejną rzeczą, która może przyspieszyć wywoływanie akcji jest zamiana kolejności tak aby najpierw sprawdzać czujkę a potem zmienną, gdyż obecnie to zmienna wywołuje scenę.

     

    Ale zanim przejdziesz do drugiej rzeczy, sprawdź najpierw pierwsze rozwiązanie.

     

    @TomekM1, jeśli masz podobny problem to również możesz spróbować powyższych zaleceń.

     

    Pobawiłem się, zmieniłem kolejność, wszystko przestawiałem, ale reakcja świateł na ruch jest zawsze z opóźnieniem niestety między 2 a 3 sekundy.

    Trochę szkoda... :) Chętnie zobaczyłbym czy będzie lepiej śmigać na HC2, ale szkoda mi kasy, jeśli nie będzie :)

     

     

    Dnia 9/26/2017 o 22:12, vandi napisał:

     

    Dołożysz jeszcze parę urządzeń, utworzysz jeszcze parę scen i  zmiennych....  i z pewnością zrozumiesz ;)

     

    Ja też kiedyś nie rozumiałem czemu inni mówią na HCL- 'zabawka'. 

    Ale zrozumiałem. HCL leży w szufladzie :)

     

    Mam scen ok. 7, w tym 4 zmienne i wciąż nie odczuwam potrzeby posiadania HC2. Może to przez małe mieszkanie. ;)

    Edited by kep
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...