Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

[SOLVED]Organizacja softu w HC2 i uciążliwe "programowanie" w LUA


Ganz_Conrad

Question

Witam,

Albo coś robię nie tak, albo systemowe podejście do tworzenia scen i wirtualek jest dość "dziwne".

Otóż piszę głownie w LUA, ale tworząc scenę, pod prawym przyciskiem myszy, nie mam dostępu do listy urządzeń (id), ich funkcji i właściwości. Przechodzę wtedy do tworzenia urządzenia wirtualnego, ponieważ w tym miejscu jest sporo rzeczy pod ręką (prawym myszy), ale sporo oznacza tylko urządzenia, ponieważ jeśli chcę wykonać jakieś polecenie (np wysłać Push, potrzebuję nr urządzenia mobilnego i id wiadomości), muszę wtedy założyć scenę bloczkową, bo w tym miejscu jest to ładnie "pod ręką", następnie zmienić ją na scenę LUA, aby kod przekopiować do innej sceny LUA.....

Aż mi się nie chce wierzyć że to właściwe podejście...

Jak pisać skrypty (sceny, wirtualki), aby mieć pod ręką wszystkie rodzaje urządzeń, ich właściwości, akcje, polecenia itp?

Edited by Ganz_Conrad
Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

+1

 

Masz rację. Tak, edytory w HC2 są kiepskie. Pisałem o tym na Forum ale nikt mnie nie poparł.

Jeżeli wcześniej ktoś używał dobrego edytora w tworzeniu programów to w HC2 tego mu brakuje.

Popieram ale poprawy się nie spodziewam.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Przecież można by połączyć wszystkie listy rozwijane, które znajdują się w scenach bloczkowych i wirtualkach oraz uwzględnić to we wszystkich oknach edytorów tekstowych.

    wydaje mi się, że nadzór nad jednym rodzajem okna edycji byłby łatwiejszy do ogarnięcia.

    W tej chwili, przełączanie się pomiędzy kilkoma modułami/oknami to jest mordęga.

    Edited by Ganz_Conrad
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @Ganz_Conrad

    Może powodem jest brak miejsca w HC2 dla rozbudowanego edytora z helpami ?

    Jeżeli tak to można stworzyć narzędzie zewnętrzne do obsługi HC2 na wzór programu użytkownika Forum @Krikroffa ( o nazwie HC2 Toolkit ).

    Tam można by było zawrzeć wszystkie informacje ( helpy, opisy, przykłady ) potrzebne dla programowej obsługi HC2.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • dzięki, wygląda ciekawie. Rozwiązuje większość problemów. Z tego co zauważyłem, niektórzy korzystają z zewnętrznych edytorów lua - popatrzę.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    On 26/2/2017 at 2:40 PM, Ganz_Conrad said:

    (...)

    W tej chwili, przełączanie się pomiędzy kilkoma modułami/oknami to jest mordęga.

     

     

    Dlatego ja piszę "z palca" w zewnętrznym edytorze ;)

    Ale zasadniczo masz rację, że takie podręczne listy (no i edytowalny rozmiar okienka edytora) ułatwiłyby pracę.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • możesz podrzucić w czym piszesz? Na razie zerknąłem na Toolkit, ale może są inne lub lepsze alternatywy

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Dlaczego używam HC2 Toolkit ( projekt @Krikroff ) ?

    1. Nie trzeba uruchamiać webowego GUI dla HC2.

    2. Uruchamiam app HC2 Toolkit.

    3. W zakładce "Scenes" mam posortowane ( możliwość sortowania ) sceny. Wybieram wiersz sceny i klikając prawym klawiszem myszy wybieram opcję "Edit Lua Code".

    4. Otwiera się edytor z kodem sceny. Dokonuje poprawek i zapisuje kod sceny na zewnętrznym nośniku - opcja w edytorze "File - > Save". ( kopia zewnętrzna ).

    5  Przesyłam poprawioną scenę do HC2 - opcja w edytorze "Controller - >  Publish".

    6. Wybieram w edytorze opcję "Controller - Reload Code" sprawdzając czy kod właściwie został przesłany i zapisany w HC2.

     

    Myślę, że na tych samych zasadach programiści Fibaro mogliby stworzyć dobry, zewnętrzny edytor dla scen i urządzeń VD, a w przyszłości również dla "klientowskich" Pluginów. Edytor mógłby być "mocno" rozbudowany bez obaw o zajętość pamięci HC2.

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Obecnie HC2 Toolkit jest najlepszym rozwiązaniem. Korzystam co prawda jeszcze z VS Code, jeśli nie łączę się z centralką a piszę konkretnie pod kogoś skrypt.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Polecam również edytor KED jak niżej. Używanie na zasadzie Kopiuj i wklej.

     

    Please login or register to see this image.

    /monthly_2017_03/Edytor_KED.PNG.4f729593b6383020772a794cfc4ef69b.PNG" alt="Edytor_KED.PNG" />

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    dosyć ciekawy projekt rozwijają użytkownicy dla  ZeroBrane for Fibaro

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...