Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

TKB Dimmer Switch - problem z asocjacją i szablonem


Geronimmo

Question

Witam serdecznie!

Od jakiegoś czasu posiadam urządzenie firmy TKB Home - Dimmer o numerze TZ-35D (

Please login or register to see this link.

). Urządzenie działa w połączeniu z centralką Fibaro HCL w najnowszej wersji. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie 2 problemy, z którymi się borykam:

  1. Brak szablonu dla tego urządzenia - czy ktoś ma może szablon albo parametry dla niego, które mógłbym ustawić ręcznie? Głównie chodzi mi o parametr związany z diodami LED na klawiszach, którymi według instrukcji można sterować.
  2. Problem z asocjacją - mianowicie na drugim klawiszu mam ustawioną asocjację dla grupy 2 w powiązaniu z reley switch (double) firmy fibaro. Zatem kliknięcie na klawisz ma mi zapalać światło główne (oba switche). Obecnie jest tak, że jak zaznaczam asocjację to system sam zaznacza oba switche, jednak kliknięcie powoduje zapalenie tylko jednego światła (tego podłączonego pod S1). Nie mogę ustawić tak, aby oba światła się zapalały lub gasiły.

 

Please login or register to see this attachment.

 

Z góry dzięki za pomoc i wszelkie sugestie!

Edited by Geronimmo
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • Udało mi się ustawić te diody na klawiszach - w zakresie 1 punktu mam rozwiązanie: może będzie przydatne dla innych:

    Za to odpowiada parametr numer 3, domyślnie ma wartość 0 - diody palą się przy zgaszonym świetle. Ustawiając wartość 1, lampki nie świecą się przy zgaszonym świetle.

     

    Nadal jednak mam problem z asocjacją.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witaj.

    Z instrukcji urządzenia wynika, że jest w tym module zacisk do podłączenia przycisków zewnętrznych(dodatkowych).

    Z opisu zrozumiałem, że przyciski mają podawać masę "N" na ten zacisk i wtedy moduł ma zareagować...

    Czy może korzystasz z tego rozwiązania?

    bo u mnie coś wybuchło i nie wiem dla czego?!

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Guest jfu

    Witam,

    rowniez walczę z TKB TZ-35D i mam pytanie do Geronimmo (albo innych kolegów, którzy maja doświadczenie w tym temacie) bo widzę ze jesteś dalej niż ja.

    Po dodaniu przycisku TKB do centralki Fibaro HC2 pojawia mi się tylko jedno urządzenie, tj.  Tylko lewy przycisk, który jednocześnie działa stycznikiem.

    Natomiast nie wiem co z prawym przyciskiem, który co prawda nie ma stycznika ale powinien sterować urządzeniami z-wave.

    Prośba o pomoc.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...