Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

HC2 nie łączy się z PC ani przez wifi ani kabel ethernetowy


swiechu

Question

Dzień dobry

 

Wczoraj zauważyłem, że nie mogę podłączyć się do swojej centrali poprzez WiFi, wpisując adres IP, którym zawsze się posługiwałem. Fibaro Finder (najnowsza wersja) również nie widzi centralki. Tak samo mój domowy router nie widzi w swoim zbiorze urządzeń do niego podłączonych centrali Fibaro Home Center 2. 

Spróbowałem podpiąć się bezpośrednio kablem Ethernetowym. Bez efektu. Przy podpiętym kablu spróbowałem ponownie Fibaro Finder. Wymieniłem kabel na inny, bo przypuszczałem, że może uszkodzeniu uległ kable. Bez efektu. 

 

Gdy centralka ma wpięty kabel świeci się jedna niebieska lampka z ikoną zasilania. Gdy kabel wpinam do routera lub laptopa zapala się druga z ikoną sieci. Natomiast lampka z ikoną globusu cały czas pozostaje nieaktywna.

Około 2 tygodni temu zaktualizowałem system do najnowszej wersji stabilnej (nie beta), o ile się nie mylę wersja 4.110.

 

Centralka realizuje sceny prawidłowo. Czyli działa. Natomiast nie mogę się w żaden sposób podpiąć aby zmienić sceny lub je zaktualizować.

 

Beckup ostatnio wykonywałem przed aktualizacją. Ale dopóki nie będzie to w 100% konieczne nie chciałbym przywracać ustawień fabrycznych. 

 

Bardzo proszę o pomoc.

W przeciwnym wypadku będę musiał odesłać centralkę do naprawy, ale dopiero gdy skończy się sezon grzewczy :/

 

Święchu

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Przytrzymaj klawisz od recovery to centralka dostanie adres 192.168.81.1

Nastepnie zmien swoj ip na np. 192.168.81.100

3. Wpisz w przegladarce adres 192.168.81.1

zaloguj sie i zmien adres na prawidlowy z twojej sieci

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A jesteś w stanie zalogować się do centrali zdalnie przez aplikację z telefonu lub tabletu. albo masz konto FIBARO ID

wtedy problem z lokalnym IP odpada

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dziękuję za odpowiedź.

     

    Viperlodz: Jutro będę w domu to spróbuję metody z przyciskiem Recovery. I dam znać jak poszło.

     

    raffsa: Niestety. Próbowałem, ale nie da rady. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jeżeli centralka nie negocjuje adresu z routerem, to albo ma zdefiniowany stały adres z puli spoza adresów DHCP routera, albo interfejs Ethernet centrali nie działa prawidłowo. Skoro centrala nie uzyskuje adresu od routera, to żadną inną aplikacją się do niej nie można podłączyć - Fibaro ID w tym nie pomoże ;). Podłączając centralkę bezpośrednio do kompa, musisz pamiętać, aby mieć ustawiony stały adres komputera z tej samej puli i maskę jaką ma potencjalnie centralka. Zapalenie się lampki na routerze bądź centralce niestety w większości przypadków informuje tylko, że jest zasilanie tego portu ethernet, ale nie oznacza otrzymania adresu. Możesz też spróbować wpiąć centralkę w inny port na routerze. Polecam spróbować jakiegoś niezależnego skanera adresów IP w sieci i sprawdzić, czy nie negocjuje jakiegoś dziwnego adresu z routerem - ja używam np. Advanced IP Scanner. Jeżeli go tam nie będzie, to pozostaje tylko recovery i modlenie się, że nie spalił się port ethernet. Centralka sama w sobie może działać, bo wszystkie polecenia do urządzeń wysyłane są w sieci z-wave (inny interfejs sieciowy). Pozdrawiam i życzę powodzenia! 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Porada od Viperlodz zdała egzamin ! :D

    Podłączony bezpośrednio kablem do centralki byłem w stanie zalogować się do interface'u Fibaro 192.168.81.1. Czyli to musiała być jakaś kwestia adresów IP lub karty sieciowej wewnątrz centralki. 

     

    Pojawił się jednak inny problem. Nie mogę zalogować się jako administrator. Stary login i hasło nie działało. tak samo jak log/pass: admin/admin :(

    łączy mnie jedynie jako użytkownika bez uprawnień, więc nie mogę wejść w żadne ustawienia. 

     

    Jest jakiś inny standardowy log/pas do centralki?

     

    Przy podłączeniu centralki do routera Advanced IP Scanner nie wykrywa mojego Fibaro. 

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Update: każda próba zalogowania się do konta administratora kończy się fiaskiem.

     

    Ale zauważyłem, że metodą z IP 192.168.81.1 mogę połączyć się tylko z komp stacjonarnego, nie z laptopa. Może ma to jakieś znaczenie? 

     

    Nikt nie jest w stanie nic innego poradzić? 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 20.03.2017 o 19:41, viperlodz napisał:

    Przytrzymaj klawisz od recovery to centralka dostanie adres 192.168.81.1

    Nastepnie zmien swoj ip na np. 192.168.81.100

    3. Wpisz w przegladarce adres 192.168.81.1

    zaloguj sie i zmien adres na prawidlowy z twojej sieci

    Miałem podobny problem - Twoja podpowiedź także mnie pomogła - dziękuję.

    Wprawdzie u mnie przyczyną problemu zaniku kontaktu było zbyt długie przytrzymanie przycisku dodaj urządzenie, co zmieniło mi adres IP na defaultowy :)

    RF

    Edited by robertos
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...