Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Wall Plug - Nadmierny Prąd


xgrey

Question

Mam podpięty Wall Plug w łazience do pralki, do tej pory używałem Wall Plug w wersji 2.2, a obecnie zamieniłem go na wersje pracująca w z-wave plus v3.2.

Problem jest taki, że jak małżonka nastawi pranie to na 90% po jakimś czasie pralka przestaje pracować bo Wall Plug się wyłączył z powodu nadmiernego prądu, dokładnie ujmując w centralce pojawia się komunikat - Uwaga! Wykryto nadmierny prąd płynący do obciążenia.

Jak włączę ponownie to czasem chwile pracuje i znów wywala, czasem dłużej, sporadycznie do końca, ale praktycznie przy każdym praniu jest tak samo, nie ma opcji żeby całe pranie przeszło bez wywalenia Wall Plug`a.

Co ciekawe na starym tak się nie działo, tylko na nowym,

Macie może jakieś pomysły ? Czy to kwestia ustawień czy może Wall Plug jest uszkodzony,  a może coś jeszcze innej przychodzi wam do głowy ?

Zaznaczam, że nic nie kombinowałem u ustawieniach Wall Plug, tak jak się zainstalował tak używałem.

Edited by xgrey
Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

@xgrey

Wall Plug zachowuje się poprawnie. Sprawdź jaki prąd pobiera pralka ( moc w watach - lewy dolny róg logu urządzenia ). Prawdopodobnie przekracza graniczną wartość 2500 W. Możesz zmienić w ustawieniach zaawansowanych na większą moc ale to jest niezalecane. Możesz doprowadzić do uszkodzenia Wall Pluga. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Nawet jeżeli jest tak jest jak piszesz, to dlaczego takiej samej przypadłości nie miał starszy model Wall Plug ? Czyżby nowy miał niższą graniczną wartość ?

    Na starym pralka działała od kilku miesięcy i nigdy się nie zdarzyła podoba sytuacja, a w nowym od samego początku.

    Edited by xgrey
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @xgrey

    Proszę poczytaj w instrukcji starego oraz nowego Wall Pluga o parametrach technicznych i mocy granicznej urządzeń.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    On 26 March 2017 at 1:07 PM, Jacek Stark said:

    @xgrey

    Proszę poczytaj w instrukcji starego oraz nowego Wall Pluga o parametrach technicznych i mocy granicznej urządzeń.

    Pytanie jest ciekawe (gdyby ktoś chciał kupić nowy), niestety odpowiedź nie wszystko wyjaśniła...

    na szczęście nie mam tego problemu, ale w instrukcjach nowego i starego jest napisane, że moc wyjściowa (dla obciążeń rezystancyjnych*) wynosi 2,5kW dla obciążenia ciągłego. Dla starego wspomniane jest obciążenie chwilowe (3kW) - chodzi o "moc graniczną"? Możesz wskazać info o mocy granicznej dla nowego? czy jak nic o niej nie wspominają to oznacza, że jest równa "obciążeniu ciągłemu"?** Czy oznacza to, że nowy jest wprawdzie Z-wave plus, ale wykorzystuje również inną technologię w przekaźniku? inaczej: czemu w nowym niemożliwe jest chwilowe przekroczenie mocy ciągłej tak jak w starym? 

     

    *cokolwiek to znaczy.

    ** w swojej naiwności raczej bym sądził, że zapomnieli napisać o mocy granicznej niż bez podania przyczyny ją zmniejszyli.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @hoomee

    Można to łatwo sprawdzić podłączając pralkę raz do starego Wall Pluga i raz do nowego. Wykonać taki sam "przebieg" cyklu prania.

    Napisać krótką scenkę jn i porównać wyniki dla dwóch modułów:

    Please login or register to see this code.

    Wiem z doświadczenia, że nawet to samo urządzenie nie daje tych samych wyników w takich samych cyklach obciążenia. 

    Jeżeli chodzi o instrukcję to myślę, że pominięto tą informacje ( dopuszczalne chwilowe obciążenie do 3 kW ) rozmyślnie. Dla jednego użytkownika "chwila" to sekunda dla drugiego to 10 minut.

    Myślę, że pracownicy Fibaro udzieliliby w tej sprawie bardziej wyczerpującej odpowiedzi.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Dzięki, w kwestiach praktycznych czasami odpowiedź kogoś, kto sprawdził empirycznie (+ zna się na rzeczy), jest więcej warta niż odpowiedź sprzedawcy/producenta, która często bywa obciążona marketingowym bełkotem ;) 

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • On 29.03.2017 at 10:57 AM, Jacek Stark said:

    @hoomee

    Można to łatwo sprawdzić podłączając pralkę raz do starego Wall Pluga i raz do nowego. Wykonać taki sam "przebieg" cyklu prania.

    Napisać krótką scenkę jn i porównać wyniki dla dwóch modułów:

    Please login or register to see this code.

    Wiem z doświadczenia, że nawet to samo urządzenie nie daje tych samych wyników w takich samych cyklach obciążenia. 

    Jeżeli chodzi o instrukcję to myślę, że pominięto tą informacje ( dopuszczalne chwilowe obciążenie do 3 kW ) rozmyślnie. Dla jednego użytkownika "chwila" to sekunda dla drugiego to 10 minut.

    Myślę, że pracownicy Fibaro udzieliliby w tej sprawie bardziej wyczerpującej odpowiedzi.

     

    Mam HCL więc sceny sobie nie napiszę niestety.

    Skontaktowałem się z pomocą techniczną Fibaro ale przez tel. nie potrafili udzielić mi jednoznacznej odpowiedzi, obiecali napisać na maila... cały czas czekam.

    Chodzi mi tylko o to czy kupić kolejną szt. nowej wersji i może będzie inaczej reagowała na obciążenie, czy też szukać gdzieś starej wersji - niestety swoją już sprzedałem, nie spodziewałem się takiego problemu...

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @xgrey

    Bez względu na to co odpowiedzą Panowie z Fibaro każde z urządzeń może zachowywać się inaczej pracując w warunkach "granicznych". Nie są to urządzenia, od których wymaga się bardzo dokładnej kalibracji pomiaru obciążenia. Na 10 sztuk kupionych, 7 może spełniać Twoje wymogi a 3 nie lub odwrotnie. Jeżeli masz więcej modułów WallPlug w swojej instalacji zamień miejscami z innym i sprawdź efekt.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...