Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Markiza a Roller Shutter


pooley

Question

Witam, przymierzam sie do zainstalowania markizy nad tarasem i zastanawiam sie czy kazdy mechanizm da sie zintegrowac w pelni z fibaro poprzez roller shutter? Czy polecacie szczegolnie jakies rozwiazania czy nawet firmy? (mazowieckie)

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Silnik w markizie normalny bez sterowania radiowego (4-ro przewodowy: uziom, neutral, góra, dół, ograniczniki mechaniczne, elektroniczne, np somfy ). Sterowanie radiowe sprawia problem w podłączeniu do Fibaro a jeżeli jest sterowany radiowo to podraża to znacznie instalację.

Proponuje również zainstalowanie wiatromierza i czujnika opadów przy rolecie dla jej bezpieczeństwa ( ochrona przed zniszczeniem markizy w razie nagłej zmiany pogody ).

Link to comment
Share on other sites

  • 1

@pooley

Jeżeli dokupisz KeyFob`a będziesz miał sterowanie markizą z pilota i wiele innych możliwości a cały koszt i tak będzie o wiele niższy.

Zazwyczaj sterowniki radiowe a szczególnie wbudowane w silnik są bardzo drogie. Do tego dochodzi jeszcze zakup też nie tanich pilotów.

To tylko taka sugestia.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • A czy jest opcja by uzyc wiatromierza i czujnika opadow z Netatmo? Chociaz akurat wiatromierz to chyba bez sensu, bo markiza moze byc na zawietrznej strony a bedzie mi sie zamykac bez sensu... ;)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Wiem z doświadczenia, że potrzebne jest urządzenie znajdujące się przy markizie. Tylko takie gwarantuje jej bezpieczeństwo.

    Doświadczalnie należy wybrać miejsce pomiaru zwłaszcza wiatru.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Ok, ale czy nie mozna jakos polaczyc sterowania tradycyjnego po kablu jak i radiowego razem? puszke na przyciski mam wewnatrz domu, a dobrze by bylo nie latac za kazdym razem do domu by ja troche przymknac czy cos siedzac na tarasie :)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Zalozyzylem markize na tarasie, podpialem ja pod roller shutter 2 i... albo konfiguruje jako roleta, albo brama garazowa, albo zaluzja. Jak powiedziec systemowi, ze to markiza? Szczegolnie jest to uciazliwe przy zamykaniu lub otwieraniu calej sekcji rolet w danym pomieszczeniu - markiza jedzie rowniez. Nie mowiac juz o tym , ze fajnie by bylo miec ikone markizy, a nie rolety. Czy ktos potrafi mi wskazac gdzie zrobilem blad? Przy dodawaniu urzadzenia nie bylo mozliwosci wyboru.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Mam prośbę w wyjaśnieniu zjawiska.

     

    Mam zainstalowaną markizę z silnikiem Somfy 

    Please login or register to see this link.

    Podłączyłem Roller Shutter FGR-221 wszystko działało itd. Niestety po jakimś czasie (więcej niż 2 miesiące użytkowania ) moduł przestał działać, aby zamknąc markizę musiałem go wymontować i podłączyć markizę "bezpośrednio" do przełącznika. Wymieniłem na inny moduł (również 221) i podobnie jak w poprzednim przypadku po jakimś czasie element fibaro przestał działać. 

     

    Stąd moje pytania: czy ten modłu jest za słaby na do tego silnika (240W), czy może czas rozsuwania (obciązenie) jest za długie ???Ustawić otwieranie na raty ???

    Ewentualnie jakieś specyficzne parametry, czy może lepiej sprawdziłaby się wersja 222 ??? 

     

    Nie ukrywam iż chciałbym przez sezonem zamontować kolejny moduł z nadzieję iż wszystko będzie ok. 

     

    Prośba o jakieś podpowiedzi. 

    Dzięki z góry za pomoc 

    KWR 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ciekawe ?? wg dokumentacji maksymalna moc napędu to 1kW więc mieścisz się w normie. Proponuję sprawdzić sklejanie się styków w przekaźnikach  może to jest powód. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @mikro powinieneś sprawdzić czy moduł jest na pewno uszkodzony. Jeżeli tak to należy go rozebrać i sprawdzić co zostało uszkodzone.

    Moduł 221 na pewno nie jest już na gwarancji. Kupując moduł 222 poproś o fakturę. Jeżeli zostanie uszkodzony odeślesz go do naprawy do Fibaro a Oni powinni poinformować co i dlaczego zostało uszkodzone. Zdarza się, że moduły 221 "padają" mimo obciążeń rzędu 250W. Sam miałem 2-wa takie przypadki.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...