Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Philio PAN 06


dixel

Question

MAm pytanie czy ktoś miał do czynienia z tymi modułami? Chodzi mi że mam dwa i oba zgasły w niemal tym samym czasie, mam centrale HC2. Nie reagują na nic i czerwona dioda w nich nie świeci są całkowicie martwe

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Podłącze sie pod temat. 

 

Miałem awarie hc lite i muszę ponownie dodać moduły. próbuje różnych kombinacji a niestety z angielskiego nie jestem dobry :)

 

czy możecie mi napisać kombinacje po polsku

- na-pewno muszę mu dać reset, a potem dodać tylko jak tym guzikiem operować.

 

 

PS. czy da się zrobić samemu szablony bo technicy z Fibaro od kilku lat nie potrafią.

Edited by Agent00
Link to comment
Share on other sites

  • 0

mam takie 4 moduły i 2 PAN04. W przypadku 2 PAN04 i jednego PAN06 po kilku zanikach zasilania pojawił się problem że po kolejnych traciły kontakt z centralą. Aby je dodać na nowo musiałem wykonywać reset modułów a z centrali je usunąć w trybie forsowania. Dostawca wymienił mi je na nowe. Odpukać te na razie nie tracą ustawień. 

Generalnie jestem z nich średnio zadowolony bo np (czego nikt nie pisze kto je sprzedaje) nie raportują stanu przełączników niezależenie. Można ustawić raportowanie po zmianie lokalnej albo pierwszego albo drugiego albo obu na raz i odbywa się to za pomocą dodatkowo stworzonego w centralce przycisku (czuli mamy jeden zbiorczy raportujacy i 2 sterujące, no i jeden dodatkowy jeśli jest aktywny drugi endnode). Jeśli chce się odczytać niezależnie stany każego to albo trzeba czekać do odpytania przez centralę albo wykonać poll. 

Dlatego używam je tylko tam gdzie potrzebuję zdalnego sterowania bez lokalnie podłączonych włączników. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

reset (jeśli nie wykonałeś exlude z sukcesem z poziomu centrali) naciśnij 3 razy szybko przycisk na obudowie PAN (w ciągu 2s) a następnie w ciągu sekundy wciśnij i przytrzymaj przez 5 sekund. Dioda naprzemiennie miga i PAN jest w trybie autododawania.

Jeśli nie masz dostępu do modułu PAN to:

wyłącz zasilanie modułu i po chwili włącz. przez 3 minuty od włączenia zasilania przyciski podłączone do mudułu działają analogicznie jak przycisk na obudowie.

 

Po resecie możesz dodać moduł najpierw uruchamiając dodawanie na HC (dla wygody zmien czas z 30s na np 300)  i jeśli nie ruszy samo (skończył się czas autoincusion) to naciskasz przycisk na module 3 razy szybko (w 2s) lub gdy HC jest już w trybie dodawania wyłącz i włącz zasilanie PAN - wystaruje autouncusion.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...