Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Keyfob - Parametr wielokrotności przycisku


krzysztofb

Question

Witam,
może ktoś z was podpowiedzieć, gdzie określana jest  wartość wielokrotności kliku Keyfob'a w kodzie LUA, ponieważ wartości po utworzeniu schematu blokowego nie działają poprawnie. Mianowicie problem mój polega na:
-Chcę włączyć część oświetlenia jednym wciśnięciem przycisku pierwszego (kwadratu) na Keyfob'ie
-Natomiast  listwy LED chcę włączyć podwójnym wciśnięciem przycisku pierwszego (kwadratu) na Keyfob'ie

Mimo skorzystania z schematu blokowego do utworzenia takiej sceny, wszystko reaguje na pojedyncze wciśnięcie przycisku (czyli zapala się oświetlenie i listwy led), mimo, że listwa led jest ustawiona tak, aby reagowała na 2 kliknięcia.

Analogicznie jest w przypadku ustawienia, aby oświetlenie i listwy led się wyłączyły, ale tym razem na przycisku drugim (kółko).

Mam jeszcze pytanie, czy jak ustawię, aby oświetlenie reagowało na jedno wciśnięcie, a listwy led na dwa wciśnięcia, to czy centralka/keyfob odróżni, że wcisnąłem dwa razy a nie raz, po to aby nie zapalać oświetlenia, a tylko listwy led na dwa wciśnięcia?

Centralka - Home Center 2
Urządzenia: Keyfob, Double switch, RGBW Controller

Pozdrawiam,
Krzysztof

Edited by krzysztofb
Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

włącz w parametrach urządzenia dwu i 3 klik dla przycisku

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dziękuję za odpowiedź, pomogło, ale dopiero po usunięciu i dodaniu Keyfob do centralki na nowo, ponieważ wcześniej Keyfob był dodany do innego pomieszczenia i miał tam kilka akcji na przyciskach zaprogramowanych, po usunięciu go z starego pomieszczenia i dodaniu do nowego nie miałem dostępu do dodatkowych opcji Keyfob'a.

    Pozdrawiam,
    Krzysztof

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...