Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Czy ktoś nad tym panuje?


wronski3

Recommended Posts

Być może to tylko moje odczucie, ale zastanawiam się czy Fibaro poważnie traktuje swoich użytkowników?
Tak jak wypowiadali się niektórzy w innych wątkach, moderacja tego forum pozostawia wiele do życzenia. Posty wymagające akceptacji, czekają i czekają... - w moim przypadku już ponad półtora tygodnia.

Myślałem, że wynika to z małej liczby odwiedzających ale od kilku dni obserwuję sporo aktywnych userów i o dziwo bywają tu nawet admini ;)

Trochę szkoda, bo forum wydaje się być ogromną bazą wiedzy nie tylko dla ambitnych użytkowników ale i dla firmy, która dostarcza produkt - widać Fibaro nie chce o tą bazę dbać i z niej korzystać.

 

Niestety tą "chorobę" widać również w supporcie - wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, albo sprawy trwają w nieskończoność, chyba, że po drugiej stronie trafi się ktoś ambitny kto dociąga temat do końca - tutaj brawa dla tych jednostek.

 

Jeśli to braki kadrowe to może warto zająć się tym problemem zanim użytkownicy znajdą wsparcie gdzieś indziej?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

mam HC2 od 3 lat i zastanawiam się nad zmiana systemy w domu bo wsparcie fibaro jest poniżej krytyki.

i jak do tej pory nie polecam i nie polecę nikomu nowemu tego systemu ze względu na brak sensownego rozwoju. a wsparcie to DNO

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawdę nie ma na chwilę obecną idealnych systemów ID. System Fibaro ma swoje wady ale i ma też zalety.

Jeżeli jest poprawnie skonfigurowany i nie zmieniany "co chwilę" ( nawet przy dużej ilości urządzeń, scen, VD ) pracuje całkiem stabilnie. 

Z mojego 4 letniego doświadczenia wynika właśnie moja opinia o systemie.  Zdarza się panom programistom zepsuć coś co działało do tej pory bez zarzutu ale poprawiają to z czasem i system "idzie do przodu".  Użytkownikom mniej doświadczonym proponuje instalować wyłącznie wersje "stabilne" i to te, które jeszcze wcześniej zostały sprawdzone przez tych "niecierpliwych" ( czytaj opinie na forum ). Najczęstszą przyczyną "złej" pracy systemu są błędnie napisane sceny czy skrypty VD, błędnie skonfigurowane urządzenia. 

Jeżeli coś już działa poprawnie nie ulepszaj tego co chwilę ( ktoś mądry powiedział: "lepsze wrogiem dobrego" ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...