Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Zastosowanie Motion Sensor , Wall Plug


irkus

Question

Dopiero się wgryzam w temat i jako nowicjusz mam kilka pytań moje mieszkanie w bloku 3 pokoje ,kuchnia, łazienka i ubikacja osobno :

  1.  Wall Plug ( jakieś przykłady zastosowania? np: expres do kawy Wall Plug odcina i włącza prąd ale wybrać rodzaj kawy i tak chyba muszę sam ? testowałem na czajniku elektrycznym gdy woda się zagotuje to się wyłączy czajnik ,ale ponownie już nie włączy bo sam dopływ prądu nic nie daje? Wybudzenie TV kiedy wyłączę Tv pilotem i później Wall Plug odetnie prąd , to kiedy Wall Plug się załączy ponownie to włączy TV w "stan czuwania" i wtedy muszę go włączyć pilotem a chciałbym żeby zaskoczył sam. Playstation 4 kiedy Wall Plug wyłączył gniazdko kiedy konsola była włączona to po ponownym odpaleniu PS4 miało problem się pozbierać . Jak włączyć komputer Wall Plug iem ?)
  2. Please login or register to see this link.

     
    (zastosowania w pomieszczeniach np:  w salonie oprócz wskazania temperatury i detekcji ruchu z czym można jeszcze powiązać , sypialni jakie zastosowania? w kuchni ? mam jeden w łazience włącza i wyłącza światło na ruch. 
  3. "Urządzenia wirtualne" ( o co chodzi po co się je tworzy ?)

To tyle albo aż tyle może ktoś opisze do czego i jak używa we własnym domu czujników . Podziękowania z góry za  odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć!

Witam w naszej społeczności ;)

 

1. Wall Plug - jest to urządzenie typu on/off. Nie da się nim sterować innymi urządzenimi. Do sterowania urządzeniami mogą służyć wirtualne urządzenia. Niektóre telewizory jednak posiadają zapamiętywanie stanu przed odcięciem prądu - jednak to zależy tylko i wyłącznie od modelu i producenta. Dodatkowo posiadamy pluginy do sterowania TV - niestety producenci już nie tak chętnie udostępniają API przez co nowsze telewizory mogą już nie działać do końca poprawnie z naszymi pluginami.

Tutaj jest VD stworzone przez naszego użytkownika do sterowania ekspresem do kawy:

2. Motion Sensor może służyć do uruchamiania stworzonych przez Ciebie scen. Do sterowania światłem - tak jak już go wykorzystujesz.

 

3. Urządzenia wirtualne dla początkujących opisane przez naszego użytkownika

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jednym z zastosowań "wall pluga" jest rozpoznanie stanu zmywarki i pralki na podstawie pomiaru chwilowego zapotrzebowania na prąd.

 

Od centralki dostajesz powiadomienia typu "SKOŃCZYŁO SIĘ PRANIE",  "SKOŃCZYŁO SIĘ ZMYWANIE".

 

Gotowe rozwiązania są dostępne na polskim i międzynarodowym forum.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Ok to już wiem jak działają  Wall Plug 

    1. A jaki plugin do pogody standard to "YR weather" są lepsze?  
    2. Czy Lili działa w telefonie bo gadam do niej , niby rozpozna co mówię ale nic nie robi ? Co trzeba mieć żeby Lili odpowiadała na komendy czyżby "Alexa Amazon"
    3. Mam zegarek Samsung - Gear S3 Frontier czy można go jakoś wykorzystać?
    4. Czy Fibaro isnieje w USA? 
    Edited by irkus
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Cześć

     

    20 hours ago, irkus said:
    1. A jaki plugin do pogody standard to "YR weather" są lepsze?

    Do wyboru jest YR lub Yahoo. Ewentualnie możesz skonfigurować urządzenia, które będą źródłem temperatury, wilgotnosci i wiatru.

     

    20 hours ago, irkus said:

    2. Czy Lili działa w telefonie bo gadam do niej , niby rozpozna co mówię ale nic nie robi ? Co trzeba mieć żeby Lili odpowiadała na komendy czyżby "Alexa Amazon"

    Czy odpowiednio skonfigurowałeś komendy dla urządzeń? Można przeładować Bazę Lili w Konfiguracji systemu, a następnie odświeżyć dane w aplikacji mobilnej.

     

    20 hours ago, irkus said:

    3. Mam zegarek Samsung - Gear S3 Frontier czy można go jakoś wykorzystać?

    Tutaj znajdziesz tutorial dla Android Wearable

    Please login or register to see this link.

     

    20 hours ago, irkus said:

    4. Czy Fibaro isnieje w USA? 

    Oczywiście

    Please login or register to see this link.

    A tutaj lista partnerów w USA

    Please login or register to see this link.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Powiadomienie Push ? , można zrobić żebym dostawał info ze lampa się włączyła i wyłączyła ? W dimmer 2 są 3 warianty , "o włączeniu" , "o wyłączeniu" i "o zmiana stanu" , ja ustawiłem "zmiana stanu" ale chciałby mieć Push ze lampa się włączyła i drugi Push że się wyłączyła , Da się to zrobić ? 

    GPS, mam ustawioną lokalizacje  "Dom" i drugą lokalizacje "Praca" i prosta scena ze gdy się znajdę w okolicy "Praca" ma wyłączyć Wall Plug a gdy wrócę do do "Dom" ma go włączyć , niestety nie działa ? 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    A zmiana stanu nie działa? Nie wysyła 2 pushy?

    W razie czego pushe też możesz zaprogramować na bloczkach.

     

    Odnośnie GPS, to nie używałem, bo pewnie baterię by szybko rozładowało. Wklej zrzut ekranu z Twoimi bloczkami, to będzie łatwiej zdiagnozować problem.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...