Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Problem po utracie internetu


sionek

Question

Cześć,

 

Home Center Lite po utracie zasilania w routerze, lub przy problemie z dostępem do internetu nie jest w stanie samodzielnie odnowić połączenia. Pomaga jedynie fizyczne odłączenie przewodu ethernetowego i ponowne podłączenie do centralki. Dostęp odbudowuje się momentalnie. Występuje u kogoś podobny kłopot czy to problem mojego egzemplarza? 

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Problem już poruszany.Niestety F nia robi nic z tym faktem :(
Jedyne rozwiązanie to stałe ip lub jeśli masz w routerze możliwość przy dhcp ustawienia przydzielania stałego ip dla urządzeń to jesteś w domu :)
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

The topic has been moved from "

Please login or register to see this link.

" to "

Please login or register to see this link.

".

 

Temat został przeniesiony z "

Please login or register to see this link.

" do "

Please login or register to see this link.

".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Potwierdzam, problem jest i do tego uporczywy.

Mam HLC i z racji że buduję dom w którym od ponad roku funkcjonuje FIBARO potrzebowałem dostępu do internetu do celu monitoringu domu.

Testowałem wiele połączeń z dostawcami radiowymi (linia telefoniczna nie istnieje) i niestety zbyt często zrywało mi połączenie, które nie zostało automatycznie nawiązane co zmuszało mnie do siadania w samochód i po dotarciu na budowę zmuszony byłem wyłączyć na chwilę zasilanie.

Aktualnie stosuję rozwiązanie:

Modem LTE (PLUS)     => WiFi =>     Router z AP     =>     Router docelowy     =>     HLC

... i muszę powiedzieć że przy dobrym zasięgu LTE bardzo rzadko mam problem ze zrywaniem połączenia.

Zauważyłem również że czasami HLC mając dostęp do sieci błędnie informuje diodą sieci jego brak.

Na marginesie jakiś automatyczny reset sieci by się Fibaro przydał.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dokładam się do tematu, który to staje się ogromnym problem gdy jestem "dłuższy moment"  poza domem.

Centralka powinna mieć możliwość próby nawiązania ponownego połączenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zainwestuj w może w ten router huawei b593s-22. Wykorzystasz przy okazji kartę SIm jako telefon stacjonanry. W routerze pamiętajk aby ustawić przypsianie Fibaro stałego adresu w DHCP.
Podpowiadam bo u mnie w ten sposób rozwiązałem problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam Szanownych Użytkowników

 

Ja ten problem zauważyłem półtora roku temu. Wysłałem na support zgłoszenie, potem dwa następne, gdyż niestety minęły miesiące a problem nie rozwiązany.

Przyznali, że znają problem i będzie poprawka w kolejnej wersji softu. Minęło półtora roku (!!!) i nic nie zrobiono. Moje pytania o status zgłoszeń pozostają bez odpowiedzi (support już nie odpowiada na moje maile). Powiem krótko - KPINA !! Sam pracuję w IT i doskonale zdaję sobie sprawę, że zgłoszeń jest dużo, ustawia się priorytety realizacji itp. Ale q..wa SLA na poziomie półtora roku to w żadnej umowie serwisowej nie widziałem :-). A ten bug powoduje, że centrala nie powiadomi mnie o krytycznym incydencie w domu, a to może być makabryczne w skutkach (np nie dowiem się o pożarze w kotłowni) . Podsumowując: Fibaro - odróbcie lekcje ze wsparcia, bo ja już szukam innego systemu a komponenty Fibaro pójdą na Allegro. I takich akcji będzie więcej przy takim podejściu.

 

Pozdawiam

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Już widzę jak Fibaro zacznie do zestawu startowego dodawać timery programowalne tygodniowe z zaleceniem wpięcia przed zasilaczem i ustawieniem by 20 razy na dobre wyłączyć i włączyć centralę . 

Rozumiem że nie jest to dział pomocy technicznej, lecz wiem że tematy są przeglądane przez twórców centrali, dlatego proszę programistów o jasną odpowiedź, czy i kiedy zostaną podjęte próby usprawniające funkcjonalność systemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...