Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

cieman13

Question

Witam

Chciałbym stworzyć scenę tak aby mieć informację o pracy lodówki. Chciałbym dostawać powiadomienia czy lodówka działa, jest włączona, nie jest zepsuta, itp. Chodzi o zwykłe powiadomienie push na telefonie.

Stworzyłem scene w której zaznaczyłem że urządzenie Lodówka (Single Switch 2) W< i nastawiłem 10"s", to wysyła powiadomienie.

Niestety dostaje powiadomienie niezależnie czy ustawię <,>,<=,>=.

Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć co źle robię?

Ostatnio byłem na wyjeździe i elektryk mi wyłączył bezpiecznik z gniazdkami w kuchni. 4 dni lodówka była wyłączona. Chciałbym uniknąć w przyszłości takich sytuacji.

Czy jest to możliwe że podczas włączania sceny dostaje powiadomienia, a scena będzie działała prawidłowo przy braku poboru energii przez lodówkę?

Edited by cieman13
Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

@

Please login or register to see this link.

Napisz sobie scenę gdzie triggerem ( wyzwalaczem ) będzie właściwość "power" switcha ( jeżeli switch 2 ma możliwość pomiaru prądu/mocy ).

Przy każdej zmianie włączenia, wyłączenia sprężarki dostaniesz powiadomienie. Przy wyłączaniu ( 0W ) całkowitym lodówki również otrzymasz powiadomienie. 

Jeżeli chcesz otrzymać powiadomienie tylko gdy się ją wyłączy całkowicie to zadaj warunek:
 

Please login or register to see this code.

 

Edited by Jacek Stark
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dziękuję bardzo za odpowiedz, ale niestety nie potrafię pisać scen ręcznie.

    W takim razie czy wystarczy skopiować tekst który mi napisałeś i w "id_switcha" wpisać numer urządzenia?

    Jeśli tak to który numer, ponieważ te urządzenia mają ten sam numer główny i po kropce dodatkowy?

    Jeśli pomiar energii na przykład ma numer 41 a lodówkę mam podpisaną pod numerem 41.1, to który wpisać?

    A jeśli chodzi o "wyślij powiadomienie" to czy jest możliwość wpisania treści powiadomienia?

    I tak na marginesie gdzie można się nauczyć pisać sceny? Bo zakładam że takie sceny pisane ręcznie są dużo lepsze (lepiej działają, są bardziej zaawansowane, itp.)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dziękuję za odpowiedz, ale po wpisaniu wszystkiego:

     

    --[[
    %% properties
    41 power
    %% events
    %% globals
    --]]
    -- gdzie 41 to numer id switcha podany w ustawieniach zaawansowanych
    -- gdzie id_telefonu to id przypisanego telefonu dla otrzymywania powiadomienia PUSH
    if tonumber(fibaro:getValue(221, "power")) == 0 then
      fibaro:call(samsung SM-G955F[2d7f169b-bd33-37e3-92ac-226ee4e03303], "sendPush", "Komunikat o wyłączonej lodówce.");
    end
     
    Pojawia mi sie taki komunikat:
    [DEBUG] 19:31:33: line 12: ')' expected near 'SM'
     
    Zapewne źle wpisałem id_telefonu. Jeśli tak, to jakie jest id_telefonu, ponieważ w uprawieniach mam tylko taką informacje: samsung SM-G955F[2d7f169b-bd33-37e3-92ac-226ee4e03303]
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    1. Błąd wyzwalaczem u Ciebie  jest id nr 41 ( to podobno id Twojego switcha ) a pobór prądu pobierane z urządzenia o id = 221 ????????. To albo 41 albo 221.

    2. Numer id_telefonu to jest liczbowe id telefonu. Aby je odszukać należy w przeglądarce Chrome otworzyć UI HC2 i w opcji "konfiguracja" wybrać "uprawnienia" i na polu chackbox Twojego telefonu wybrać prawy klawisz myszy a następnie z popup menu wybrać opcję "zbadaj". Otworzy się okno i podświetli się kod programu systemu. Poszukaj czegoś takiego jak changePush(xxx). Gdzie to xxx to będzie id_telefonu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Znalazłem i teraz działa poprawnie. Dziękuję za wszystkie informację oraz cierpliwość.

    Okazało się że zapisywałem scenę nie na tej centrali co trzeba. Okazuje się że musi być zapisana w centrali gdzie jest przypisane urządzenie. Niestety udostępnione urządzenie w drugiej centrali nie będzie działało w takiej scenie. Chyba wiem dlaczego? Ponieważ powiadomienia o wartości napięcia są wysyłane do centrali gdzie jest przypisane urządzenie. Wygląda na to, że tego rodzaju sceny muszą być zapisywane w centrali urządzenia.

    Jeszcze raz dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

    A tak na przyszłość. Jeśli chciałbym żeby powiadomienie push było wysyłane dodatkowo do jeszcze jednego lub kilku urządzeń jednocześnie to jak to dopisać?

    Pozdrawiam

    Edited by cieman13
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    15 godzin temu, cieman13 napisał:

    A tak na przyszłość. Jeśli chciałbym żeby powiadomienie push było wysyłane dodatkowo do jeszcze jednego lub kilku urządzeń jednocześnie to jak to dopisać?

     

    następna linia:

    fibaro:call(id_innego_telefonu, "sendPush", "Komunikat do innego telefonu.")

    Edited by Jacek Stark
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...