Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

[SOLVED]Problem z dodaniem sterowników rolet Qubino


pogo

Question

Do mojego domu zakupiłem 6 sterowników rolet Qubino 24V DC.

Pierwsze dwa dodałem do centralki bez problemów. Trzeci sterownik twierdzi, że nie jest skonfigurowany (nie chodzi o szablony), ale działa. Próby rekonfiguracji dają jedynie informację, że się nie udało tego dokonać. Pewnie trzeba usunąć z sieci i dodać jeszcze raz, ale za trudny dostęp jest do tego aby mi się chciało skoro działa.

 

Poważny problem pojawił się przy dodawaniu 4 i 5. W przypadku obu dodawanie kończy się na komunikacie "Zakończono dodawanie urządzeń" i cały czas kręci się okienko konfiguracji. W 

okienku na logi nie widać żadnej komunikacji, urządzenia nigdzie nie widać w systemie. Restart centralki nie pomógł. Odłączenie i ponowne podłączenie zasilania do modułów też nic nie dał.

 

Jakieś pomysły na czym może polegać problem i co z tym zrobić? Miał ktoś podobne problemy?

 

HC2 4.130

 

Edit: świeżo zrobiony backup mówi o 149 podłączonych urządzeniach... jeśli to ma jakieś znaczenie...

Edited by pogo
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest vandi

Spróbuj sterowniki dodać/ skonfigurować przy samej centrali. Prawdopodobnie są za daleko.

Później, na swoich miejscach, będą normalnie działać. Jednak przy dodawaniu odległość od centrali jest ważna.

Edited by vandi
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Spróbuję, choć są dużo bliżej centralki niż te, które nie robiły żadnych problemów, ale od tamtej pory sieć się trochę rozrosła.

    Niestety musi to już poczekać do jutra...

    A w razie czego... jakieś inne pomysły na ratowanie sytuacji?

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • @vandi dzięki.

    Wygląda na to, że to był jedyny problem z dodawaniem.

    Co prawda zanim dodałem te dwa problematyczne, to je najpierw skasowałem z sieci i jeszcze raz zresetowałem i dopiero wtedy zacząłem dodawać, ale podejrzewam, ze były to zbędne czynności, bo ostatni, szósty już dodał się bez takich problemów (od razu położyłem go tuż przy centralce).

     

    Jedyna drażniąca rzecz to fakt, że mam teraz 4 nieskonfigurowane urządzenia w systemie. Jedyna różnica jaką widzę między nimi to wersja. Dwa, które się skonfigurowały mają wpisaną wersję 1.1, a cztery bez niej mają wpisaną 4.0... Alerty i tak mam cały czas (brak szablonów), więc pilnuję tylko czy ich nie przybywa.

     

    Nie mam pojęcia co zmienia fakt posiadania skonfigurowanego kontrolera...

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...