Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Sterowanie ogrzewaniem


Edzioslaw

Question

Witam, mam problem którego nie moge rozwiązać od kilku dni. 
Sprawa dotyczy sterowania ogrzewaniem podłogowym i kilkoma panelami na podczerwień połączonych w jedną grupe. 
Do całości dołączony jest czujnik powietrza z motion sensor.

Wszystko wyżej wymienione działa ładnie połączone w panelu ogrzewania i steruje sobie do zadanej temperatury 21 stopni i tutaj wkracza problem. Chciałbym dodatkowy włącznik lub wirtualny termostat którym będę mogł tymczasowo ( do danej godziny) lub na zasadzie wlacz wylacz ogrzewanie pomijając sterowanie przez panel ogrzewania. 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

podłączam się pod temat. ja chciałbym użyć window sensor do wyłączania jak napisać coś co będzie ingerować w panel ogrzewania? Stanowczo brak takiej funkcji, która moim zdaniem jest bardzo ważna w przypadku oszczędzania energii

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Dnia 25.09.2017 o 11:26, Edzioslaw napisał:

Witam, mam problem którego nie moge rozwiązać od kilku dni. 
Sprawa dotyczy sterowania ogrzewaniem podłogowym i kilkoma panelami na podczerwień połączonych w jedną grupe. 
Do całości dołączony jest czujnik powietrza z motion sensor.

Wszystko wyżej wymienione działa ładnie połączone w panelu ogrzewania i steruje sobie do zadanej temperatury 21 stopni i tutaj wkracza problem. Chciałbym dodatkowy włącznik lub wirtualny termostat którym będę mogł tymczasowo ( do danej godziny) lub na zasadzie wlacz wylacz ogrzewanie pomijając sterowanie przez panel ogrzewania. 

Witam.

Trzeba stworzyć UV (było opisywane na forum) które będzie  sterowało strefą grzewczą w harmonogram ogrzewania -> tryb wakacyjny (będzie zmieniało temperaturę na jaką sobie ustawisz). Dodatkowo będziesz miał możliwość wyłączenia ogrzewania np. jak otworzysz okno lub jak wyjedziesz na urlop.  Do pełnej automatyki dodatkowo trzeba utworzyć sceny które będą sterowały automatycznie UV lub sterować ręcznie np. za pomocą telefonu

3 godziny temu, adamkorski napisał:

Ja zrobiłem to w ten sposób, że otwarte przez kilka minut okno blokuje mi piec CO.

Rozwiązanie dobre ale nie do końca, jak wyłączy piec to nie masz ogrzewania w całym budynku, należy to tak zrobić aby wyłączało ogrzewania w pomieszczeniu gdzie masz otwarte okno a w pozostałych dale grzało.

Edited by wiesiekr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...