Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

winiux

Question

Posiadam rolete wewnętrzna sterowana przez rollershutter(chyba 2) roleta działa elegancko i z poziomu aplikacji i włączania fizycznym włącznikiem. Mam jednak taki problem. Zrobiłem scenę gdzie wszystkie rolety (inne to zewnętrzne) o określonej porze się zamykają i otwierają. Chciałbym jednak aby scena nie włączyła się wtedy gdy mam otwarte okno (roleta otwiera się okno ja blokuje i roleta uszkodzona) posiadam w tym oknie doorwindow sensor. Ma ktoś jakiś pomysł? Dodam że posiadam HCl. 

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć @winiux,

 

Aby roleta nie zamykała się kiedy okno jest otwarte, musisz dodać na początku warunek konieczny do wywołania, Door Window = Nienaruszony, wtedy oczywiście obie rolety się nie zamkną.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Tylko nie wiem jak mam to zrobić .. :(  A już wiem. I tak zrobiłem już wczesniej i niestety nie zadziałało ... MImo że Door Window = Nienaruszony ( w aplikacji wyświetlało drzwi otwarte)  to scena i tak się uruchamiała

    Edited by winiux
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Nie wiem o co chodziło że nie działała jak powinna ale teraz już działa. Dzięki za pomoc;) 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Cieszę się, że zaczęło działać! : )

     

    Czy możesz wstawić zrzut ekranu jak to ostatecznie wygląda?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • I działało i nie dziala. A w zasadzie nie działało dobrze,  tyle że dzis to odkryłem. A więc. Noc drzwi balkon zamknięte (doorwindow sensor) rolety się zamykają. Drzwi otwarte rolety się nie zamykają aż do momentu gdy zamknie się drzwi... Wszystko wydawało się fajnie ale jest jedno ale. Obojętnie o jakiej porze gdy tylko otworzę i zamknę drzwi balkonowe rolety się zamykają.... I co teraz? :)

    Edited by winiux
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Odznacz "balkon dzienny" w sekcji "urządzenia wyzwalające". Wtedy jednym elementem uruchamiającym scenę będzie zachód słońca.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Odznaczyłem i... I teraz scena w ogóle się nie odpala. Tzn czy zaznaczone czy nie to i tak nie działa. Nawet jak włączam manualnie 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Mam ten sam problem i te same rezultaty. Niestety wygląda na to, że nikt nie wie jak takie coś zaprogramować. Być może nie idzie tego zrobić z urządzeniami producenta Fibaro.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...