Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Centrala nie wstaje po przerwie w dostawie prądu


Czorny

Question

U mnie tez wystepuje ten sam problem. Po pojawieniu sie przerwy w dostawie energii elektrycznej HC2 nie wstaje. Trzeba ja potraktowac z guzika. Swieca sie wszystkie diody, a pierwsza od lewej mruga.

Ostatnio zauwazylem tez, ze resetuje sie data w urzadzeniu. Co ciekawe, w apce Fibaro godzina wyswietla sie dobrze. 

Prosze o pomoc co mozna z tym zrobic. Czy to rowniez uszkodzony pendrive? Mieszkam na wiosce, gdzie gdy wiatr lekko dmuchnie to od razu pada zasilanie.

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • To nie ma znaczenia. Centrala nie wstaje nawet gdy tylko ona m przerwe w zasilaniu. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Długo masz centralkę. Wygląda jakby moze bateria na płycie głównej padła.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam,

    Moja centralka wieszała się przy zaniku prądu jedyne co pomagało na 2 godziny to UPS. Ja wysłałem do serwisu FIBARO i po problemie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Ja zastosowalem zasilacz buforowy + akumulator (pomija sie podwojna inwersje energii). Wall Plug na lodowce + sms mowi kiedy byl zanik napiecia.

    Uwazam, ze kazda centralka powinna byc wyposazona w awaryjne zrodlo zasilania. To rozwiazanie dziala, ale nie rozwiazuje problemu w 100%, dlatego chyba zgodnie z sugestia oddam do serwisu (chyba, ze faktycznie warto sprobowac wymienic baterie w na plycie).

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Cześć,

     

    Jest to możliwe, że bateria się rozładowała, lecz może jest to ustawienie w biosie: After Power Failure

     

    @Sławek, możesz podesłać w prywatnej wiadomości numer seryjny centralki to sprawdzę co zostało wykonane na serwisie.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • -1
    W dniu 18.10.2017 o 08:29, I.Srodka napisał:

    Cześć,

     

    Jest to możliwe, że bateria się rozładowała, lecz może jest to ustawienie w biosie: After Power Failure

     

    @Sławek, możesz podesłać w prywatnej wiadomości numer seryjny centralki to sprawdzę co zostało wykonane na serwisie.

     

    mam identyczny problem, centrala z 6-8 lat hc2. bios ok power on. jakies inne pomysły?

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...