Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

The Button - nie zawsze wykrywa wciśnięcie


lecter69

Question

Przy prawidłowym zachowaniu przycisku widzę w panelu nad ikoną ilość wciśnięć "x1" itd. Najczęściej jednak pojawia się tylko pod spodem informacja na zielono "Urządzenie obudzone" / "Komunikacja prawidłowa" bez ilości wciśnięć przez co nie uruchamia się scena. Co mogę zrobić żeby przycisk działał prawidłowo?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 1

Przylaczam sie do tematu- kompletnie nieprzydatne urzadzenie. Raz rejestruje wybudzenie, raz wielokrotnosc wcisnien. Nie moza byc pewnym ze zadziala, a wlasciwie jest sie pewnym ze nie dziala. 4xwcisniecie guzika, pozornie, budzi urzadzenie, ale ono wciaz nie rejestruje wcisnien jako aktywacji scen.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podłączam się pod temat mam podobne problemy z tym przyciskiem. Nie zawsze działa. W zasadzie działa kiedy chce. Jest na to jakieś rozwiązanie? Podobny przypadek mam że swipe

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam to samo.

Urządzenie jest całkowicie nieprzydatne gdyż ponad połowę  wciśnięć nie wykrywa.

 

Mam zamiar je reklamować u producenta

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Nie wiem czemu wcześniej o tym nie pomyślałem, ale u mnie pomógł reset (wyjęcie baterii) z przycisku. Co nie zmienia faktu, że od ostatniego sezonu grzewczego przestał działać.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Mam również podobny problem z tym przyciskiem działa kiedy chce mam go zamontowanego w domu nad morzem gdzie nie przebywam cały czas a uruchamia mi scenę wejścia i wyjścia oraz załącza dodatkowo urządzenia po dłuższym czasie nieobecności muszę go najpierw wybudzić i dopiero zadziała. Mam tez w drzwiach wejściowych zamontowany czujnik FGK który sygnalizuje wejście i wyjście z budynku. Czy można tak zrobić żeby po otwarciu drzwi FGK wybudził przycisk Buttion ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Na czym polega wybudzenie przycisku? Bo z komunikatów, które dostawałem wciśnięcie przycisku powodowało wybudzenie urządzenia (w instrukcji buttona chyba nie było nic o tym), a nie akcję.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Godzinę temu, lecter69 napisał:

    Na czym polega wybudzenie przycisku? Bo z komunikatów, które dostawałem wciśnięcie przycisku powodowało wybudzenie urządzenia (w instrukcji buttona chyba nie było nic o tym), a nie akcję.

    Instrukcja obsługi Buttona pk.9

    Naciśnij przycisk 4 razy, aby wybudzić urządzenie.

    Edited by wiesiekr
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam!

    Przyłączam się do tematu - czasami mogę go wciskać kilka razy i nic, a za którymś z kolei dopiero zadziała. Mam ustawione, że na 1x otwiera rolety, na 2x zamyka. Ale obecnie działa to strasznie. Sprawdzając w logach nie są te wciśnięcia wcześniejsze ogólnie rejestrowane. Odnoszę wrażenie, że po niedawnej aktualizacji centralki problem się jakby nasilił. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jest to problem przycisku a nie centrali.Za słabo odbija i tutaj jest problem. Pewnie macie wersję z początku produkcji. Te nowe chodzą dużo luźniej.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    A więc po dwóch wizytach przycisku w serwisie zaczął funkcjonować. Na razie mam napisaną jedną scenę ale działa. Dodam, że został wymieniony na nowy po drugim odesłaniu do serwisu. Na przeprosiny dostałem pyszne krówki Fibaro. Brawo Fibaro. Mam nadzieje że nie przestanie działać. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Może ja napiszę, bo komuś się przyda.

    Ja miałem problem z przyciskiem takiego typu, że po wciśnięciu w zakładce Urządzenia pod ikonką przycisku wyświetlał się komunikat "komunikacja prawidłowa" ale nie wyświetlał ile razy był wciśnięty. Pomogło usunięcie i na nowo dodanie urządzenia. Oczywiście niosło to za sobą edycję wszystkich scen powiązanych, ale teraz działa prawidłowo.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ja mam dokładnie to samo.

    Raz działa a raz nie. Identycznie jak przedmówca dostaje komunikat "komunikacja prawidłowa" i tyle, ale czasem zadziała.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czasami pojawia się taki problem podczas aktywnych alarmów. Wówczas istnieje problem z uruchomieniami scen.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Czy ktoś poradził sobie z Buttonem sam, tak, że działa mu 100 na 100 ? Czy tylko odesłanie do serwisu ? Może wystarczy podgiąć jakąś blaszkę, czy coś ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Mam trzy Buttony, ktore na poczatku dzialaly dobrze, a z czasem coraz gorzej. Problem jest mechaniczny (albo elektro-mechaniczny). Konstrukcja Buttonu nie jest specjalnie dobra i sprezyna przycisku jest jednoczesnie kontaktem dla baterii. Mam wrazenie, ze z czasem styk przestaje dobrze przewodzic i zakloca dzialanie.

    Otworzylem Buttony, posprayowalem WD-40 i teraz wszystko dziala w 100%.

    Szkoda, ze Fibaro nie jest w stanie dac takiej prostej rady uzytkownikom...

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Miałem podobny problem zaraz po zakupie przycisku podobno "powystawowego". Problem był następujący : brak możliwości dodania / usunięcia urządzenia (trzeba było się nieźle na klikać aby zadziałało), jak już się udało dodać urządzenie jedyne co działało to wykrywanie długiego wciśnięcia przycisku i tylko pod to mogłem stworzyć scenę. Po rozebraniu przycisku i sprawdzeniu doszedłem do wniosku, że problemem jest : na płytce z elektroniką  wlutowana jest blaszka w kształcie litery "U". Należy ją odgiąć w kierunku przeciwnym do płytki czyli tak aby odstawała. Po tym zabiegu problem powinien zniknąć. Kilkukrotne kliknięcia jak na razie są wykrywane, podejrzewam że problem za jakiś czas znowu wystąpi i ponownie trzeba będzie wykonać tą czynność. Pozdrawiam.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Panie @T.Konopka jakieś rozwiązanie na panujący tu problem?

    też mi wszystko działało ale po pewnym czasie przestało, irytuje mnie fakt wciśnięcia i nic się nie dzieje

     

    "...po wciśnięciu w zakładce Urządzenia pod ikonką przycisku wyświetlał się komunikat "komunikacja prawidłowa" ale nie wyświetla się ile razy był wciśnięty."

     

    mam nr seryny 45XXX

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @Thomson , niestety, każdy przypadek trzeba traktować oddzielnie. Możesz spróbowac usunąć i dodac ponownie, ale jak to nie pomoże to najlepiej skontaktować się z serwisem.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...