Jump to content
Guides for the Forum Read more... ×
Poradniki na Forum Read more... ×
Would you like MORE from FIBARO? ;) Read more... ×
Chcielibyście WIĘCEJ od FIBARO? ;) Read more... ×
  • 0
winiux

Przeniesienie HCL na HC2

Question

Witam. Zakupiłem Hc2 i chce "przenieść" ustawienia,  urządzenia itp z lite. Jak to zrobić najprościej? Najszybciej? Mam trochę (ponad 30)włącznik ów czujników itp. Ponadto to dwie kamery it. I 4 poprzez rejestrator. Dodawanie wszystkiego od nowa zajmie lekko cały dzień..... Ma ktoś jakieś pomysły? 

PS. Czy może połączyć jedna centrale z drugą? 

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Najlepiej trzeba wykonać dodanie urządzeń w HC2 od podstaw. Nie ma możliwości w warunkach domowych migracji bazy z-wave z HCL do HC2. Opcja łączenia centralek nic nie da bo to tylko zobaczenie w HC2 urządzeń z pracujacej HCL. A co do przeniesienia za pomocą "transfer kontrolera" z menu z-wave w ustawieniach to na kilka razy jak się tym bawiłem raz się udawało raz nie. Zresztą zmienią się też ID urządzeń. Nie przeniesz w ten sposób scen czy VD. 

Kolejna sprawa, pamiętaj aby wyrejestrować urządzenia z HCL przed dodaniem do HC2 bo inaczej dodawanie w przypadku większości urządzeń nie zadziała (pamiętają w swojej pamięci sparowanie z konkretną centralą). Jeśli ich nie usuniesz z HCL wtedy będziesz przed dodawaniem do HC2 musiał wykonać reset każdego.

• 0

Cześć @winiux,

Home Center Lite można podłączyć do HC2 jako slave, ale tak jak wspomniał @drboss, urządzenia te będą tylko do odczytu, nie będzie dało edytować się ich zachowań czy parametrów.

• 0
  • Inquirer
  • Dzieki za pomoc. Chyba zrobię to w ten sposób że podłącze i połacze z routerem hc2 i po kolei bede usuwał urządzenia  itp z hclite i dodawał do hc2