Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Naklejki z nazwami urządzeń


Wojciech

Recommended Posts

Zaczynam gubic sie, gdzie co jest zainstalowane. Dlatego przydalo by sie miec do kazdego urzadzenia, montowanego w puszce lub wlaczniku, naklejke dolaczona. Proste logo Fibaro, lub jakis skrot nazwy urzadzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Cześć @Wojciech!

 

Czy mógłbyś rozwinąć pomysł? 

 

Gdzie byś chciał naklejać te naklejki? Na modułach są przecież naklejki z nazwami modułów. A jeśli chcesz naklejki naklejać gdzieś na zewnątrz, to gdzie dokładnie?

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • Na puszkach, wlacznikach, gniazdkach. 

    Wszedzie tam gdzie jakis moduł jest, ale go nie widać. Mogło to by być logo Fibaro, sama nazwa, lub logo i symbol modułu. 

    Lub tez w wersji lux, logo wypukłe. 

    Obecnie mam na poddaszu 6 modułów, na około 10 puszek i włączników. Czasami dla wygody (mniejsza ilość kabli) moduł jest w puszce sąsiedniej i szukanie go wyglada tak ze, na logikę, rozkręcam puszkę sterowaną, a później przypomina mi się ze to jednak ta obok. Jako ze kapsle mam na wkręty, to chwile to zajmuje. 

    Podobnie jest z włącznikach światła. 

    Link to comment
    Share on other sites

    2 minutes ago, Wojciech said:

    Na puszkach, wlacznikach, gniazdkach. 

    A nie uważasz, że takie papierowe naklejki gdzieś na włącznikach, gniazdkach, godziłby w wygląd takiego np. Legranda?

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • 1/ nikt nie musi naklejac, to po pierwsze,

    2/ naklejka powinna byc mala, np logo Fibaro plus ew skrot typu rzadzenia.

    3/  w wersji np srebrnej wypuklej, bylaby ladniejsza niz logo producenta armatury

     

    taka ciekawostka z rynku szwedzkiego: wielu klientow nie zyczy sobie wlacznikow z logo producenta i wybieraja takie gdzie tego nie ma. Schneider oferuje (w wersji exxact) wymienne ramki bez logo. W tej chwili, ci najbardziej liczacy sie nie maja swojego logo na wlacznikach.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    On 27.02.2018 at 9:14 AM, Wojciech said:

    wielu klientow nie zyczy sobie wlacznikow z logo producenta i wybieraja takie gdzie tego nie ma.

    To skąd pewność, że będą chcieli naklejać naklejki, jeśli nawet logo producenta nie chcą.

     

    On 27.02.2018 at 9:14 AM, Wojciech said:

    1/ nikt nie musi naklejac, to po pierwsze,

    Dołączane dokumenty, takie jak instrukcje czy certyfikaty są prawnie wymagane. Dodawanie naklejek, choć na pewno ciekawe i przydatne dla niektórych, może niepotrzebnie podnosić ogólny koszt, jeśli większość nie będzie z tego korzystać. A tak jak sugerujesz, takie nawet ładniejsze (srebrne, wypukłe) i zapewne sztywniejsze byłby nawet droższe. A takie niewykorzystane naklejki to na pewno nie jest w duchu smart i eco ; )

     

     

    Propozycje oczywiście przekażę, dzięki za sugestie ; )

    Link to comment
    Share on other sites

    Wojciech,

    z doswiadczenia (szkolilem wielu instalatorow m niemczech, a takze prowadzilem ich "za raczke" w pierwszych projektach) powiem ze najlatwiej to jest robic zdjecia pomieszczen / instalacji z krotkim opisem na zdjeciach, i potem dokumentacje do tego. W ten sposob nie tylko ten co montowal, ale takze kazda inna osoba znajdzie wszystko bez nalepek czy skanerow CIA :)

     

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Generalnie to kazda dyskusja, czy to na forum fibaro, czy  z serwisem/ odbija mi sie czkawka.

    On 27.02.2018 at 11:18 AM, I.Srodka said:

    To skąd pewność, że będą chcieli naklejać naklejki, jeśli nawet logo producenta nie chcą.

     

    znajda sie tacy co nic nie chca (maniacy designu), ale czesc pewnie bylaby dumna mogac pokazac ze maja wyposazenie smart home.

     

    On 27.02.2018 at 11:18 AM, I.Srodka said:

    Dołączane dokumenty, takie jak instrukcje czy certyfikaty są prawnie wymagane. Dodawanie naklejek, choć na pewno ciekawe i przydatne dla niektórych, może niepotrzebnie podnosić ogólny koszt, jeśli większość nie będzie z tego korzystać. A tak jak sugerujesz, takie nawet ładniejsze (srebrne, wypukłe) i zapewne sztywniejsze byłby nawet droższe. A takie niewykorzystane naklejki to na pewno nie jest w duchu smart i eco ; )

     

    Tu to nawet nie wiem co napisac, taki to powalajacy argument..... 

     

    Tu chociaz na temat i bez wycieczek:

    12 hours ago, tinman said:

    z doswiadczenia (szkolilem wielu instalatorow m niemczech, a takze prowadzilem ich "za raczke" w pierwszych projektach) powiem ze najlatwiej to jest robic zdjecia pomieszczen / instalacji z krotkim opisem na zdjeciach, i potem dokumentacje do tego. W ten sposob nie tylko ten co montowal, ale takze kazda inna osoba znajdzie wszystko bez nalepek czy skanerow CIA :)

     

    Tinman: w szwecji jest taka rotacja mieszkan plus teraz moda na wykanczanie pod sprzedaz z wyposazeniem smart home, ze ludzie nie koniecznie sa zainteresowani kolejna istrukcja obslugi kolejnego systemu. Mam w domu system sterowania temperatura (bezinwazyjne wpiecie w system ogrzewania, z bramka internetowa do dostepu z apki), i oni daja naklejke informujaca instalatora lub serwisanta, ze system grzewczy ma cos takiego. 

    Chodzi o to ze nikt nie pamieta za pol roku, ze ktos cos mu montowal- wazne ze dziala.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 9 months later...

     

    Ja zrobiłem sobie naklejki sam przed instalacja. 2-3 naklejki na urządzenie. Opis w skrócie jakie to urządzenie czyli F1, F2, F3 itd żebym widział co jest co a później dodatkowo numer seryjny. Myślałem ze w centralce będzie widziany numer seryjny poszczególnych urządzeń ale niestety go nie widać wiec na początku moje urządzenia jako nazwę miały numer seryjny. 

     

    Naklejki mam zamiar nakleić na spodniej części włączników tak abym nie musiał go rozkręcać a jedynie ściągnąć klawisz. 

    Lub na spodniej części zaślepki jeżeli to puszka do łączenia przewodów. 

     

    Druga naklejka jest na projekcie domu, z którym chodzę i ustalam gdzie i do czego ma służyć. 

     

    Trzecia naklejka jest na widocznej stronie przełącznika czy gniazda do czasu pełnej konfiguracji całego systemu. Jak wszystko będzie dzialac to ta najbardziej widoczna będzie odklejona. 

     

    Etykiefy drukowane na drukarkach dymo łatwo się odklejają ze wszystkiego. 

     

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 years later...

    Witam

    Trafiłem na temat ponieważ szukałem numerów seryjnych urządzeń z-wave w centralce, niestety wygląda na to, że nadal ich nie ma.

    Proszę o informację, czy możliwość odczytania numerów seryjnych może być dodana i czy będzie dodana w przyszłości.

    Ułatwia to chociażby sprawdzenie od którego sprzedawcy nabyliśmy dany moduł, by w razie awarii wiedzieć czego szukać.

    Dodatkowo do każdego modułu w systemie powinna zostać dodana możliwość umieszczenia własnej notatki. np. kupione 2021-02-07 w sklepie Fibaro i jeśli nie ma możliwości czytania numerów seryjnych, to w tym miejscu można, by je sobie samemu dopisać, jak również gdzie dany moduł się znajduje.

    Czy wobec powyższego pytania jest możliwość sprawdzenia numerów seryjnych pod konsolą, jeśli tak to proszę o instrukcję. Konsolę mam dostępną po podpięciu monitora do centralki.

     

    Pozdrawiam

    Marek

    Link to comment
    Share on other sites

    • 1 year later...
    W dniu 7.02.2021 o 23:40, Marek2014 napisał:

    Dodatkowo do każdego modułu w systemie powinna zostać dodana możliwość umieszczenia własnej notatki. np. kupione 2021-02-07 w sklepie Fibaro i jeśli nie ma możliwości czytania numerów seryjnych, to w tym miejscu można, by je sobie samemu dopisać, jak również gdzie dany moduł się znajduje.

     

    To mi się bardzo podoba i odpowiada :)

    Proszę o dodanie tej funkcjonalności przy kolejnej wersji.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...