Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Relay Switch + brama= wirtualka


hubert77

Question

Witam

 

Mam dwie bramy, wjazdową oraz garażową i obie sterowane za pomocą RS, które podpięte są pod piny w sterowaniu. Problem w tym, że nie wiem kiedy brama jest otwarta a kiedy zamknięta. 

Chciałbym to rozwiązać za pomocą wirtualki, która pokazywała by czy brama jest otwarta czy zamknięta a idealnie by było jeszcze gdyby VD miała przyciski otwarcie, zamknięcie.

 

Jeśli ktoś posiada już coś takiego i jest skłonny się podzielić to będę wdzięczy, a jeżeli znajdzie się ktoś kto wykona to odpłatnie to zachęcam do kontaktu

 

Pozdrawiam

Hubert

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

@hubert77

Zakładam, że sterowanie otwieraniem/zamykaniem bramy jest przez chwilowe zwarcie styków przekaźnika (RS).

 

W takim przypadku będziesz musiał zainstalwać czujniki otwarcia zamknięcia bram.

 

Ze względu na to, że bramy są na terenie otwartym, sugerowałbym styki kontaktronowe albo kurtynę na podczerwień podłączone do UBS zainstalowanego w pomieszczeniu.

 

Jak to już wszystko będzie, nie ma problemu z upakowaniem wszystkiego do wirtualki.

Edited by gucio1234
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dzięki za odpowiedź

     

    Liczyłem, że da się to ogarnąć bez dodatkowych czujników.

    Nie ma możliwości wizualizacji na VD choćby nawet teoretycznej, że po wciśnięciu RS brama jest otwarta a po kolejnym zamknięta itd ?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @hubert77

     

    Teoretycznie można by zliczać uruchomienia  RS-a, ale m,oim zdaniem tylko teorertycznie. Centralka nie będzie znala stanu bramy jezeli brama napotka na przeszkode i sie zamknie, albo otworzy z tego powodu (akcja sterownika bramy). 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • No póki co takie rozwiązanie by mnie urządzało, a jak często stan będzie się różnił od faktycznego to dodam czujnik.

    Edited by hubert77
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @hubert77

     

    Zrobiłem dla ciebie VD:

     

    Please login or register to see this image.

    /monthly_2017_11/5a0b6dc045515_Zrzutekranu2017-11-14o23_23_09.png.3bbe1c5fd3494addb8ce69a0a7dee2a0.png" alt="5a0b6dc045515_Zrzutekranu2017-11-14o23_23_09.png.3bbe1c5fd3494addb8ce69a0a7dee2a0.png" />

     

    Urządzenie automatycznie stworzy zmienne globalne        BRAMA1_Status    BRAMA2_Status .

     

    Co musisz zrobić :

    - w definicji przycisków wpisać ID przekaźników, które sterują twoimi bramami  (obecnie jest tam 3333 i 4444)

    - dodać załączoną ikonę w definicji obydwu przycisków i jako główną ikonę urządzenia wirtualnego

    - zdefiniować parametry dla przekaźników, żeby wyłączały się automatycznie po 1 sekundzie

    Please login or register to see this attachment.

     

    Please login or register to see this attachment.

    Please login or register to see this attachment.

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Łooooooo !!!  Dziękuję Ci bardzo ! Wal jak mogę się odwdzięczyć

     

    Działa idealnie. Ukrywam oryginalne przełączniki i steruje tą VD.

     

    A jeszcze jedno - dużo by przerabiać kod aby w miejscu statusu była ikona bramy ?

     

    Jeszcze raz bardzo dziękuję !

     

    Hubert

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...