Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Door sensor bateria


Edzioslaw

Question

Witam, ostatnio door sensor zakomunikował o niskim stanie baterii. Pojechałem do sklepu, wymieniłem a komunikat wciąż ten sam. Aby wyeliminować problem baterii zakupiłem jeszcze jedną i problem dalej bez zmian. Resetowanie, usuwanie i dodawanie sensora w centralce także nie pomogło. Czy ktoś miał podobny problem ?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Cześć @Edzioslaw!

 

Należy tutaj zaznaczyć, że baterię wymienia się na otwartym oknie, Door Window musi być otwarty.

 

Teraz, jeśli po ponownym dodaniu dalej jest niski stan baterii, proszę upewnijcie się, czy to na pewno ten nowo dodany DW.

 

Podejrzewam, że ten stary się źle usunął (czyli nie usunął) a ten nowy dodał wam się na samym dole w urządzeniach nieprzypisanych.

 

Sprawdźcie proszę i powiedzcie czy DW dodał się faktycznie jako nowe urządzenie ale pozostawiając to stare.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Problem w tym że nawet usunięcie go z centralki i dodanie od nowa zgodnie z instrukcją nie wykrywa go poprawnie a sam sensor dalej komunikuje zły stan baterii. Oraz nie uczestniczy z żadnych scenach.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @Edzioslaw, ale sprawdziłeś, czy to na pewno ten dodany na nowo raportuje słabą baterię a nie pozostałość po tym starym tak?

     

    Moduł pojawia się w starym miejscu czy jest u dołu w urządzeniach nieprzypisanych?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jeśli urządzenie jest nieskonfigurowane to znaczy, że się źle dodało.

     

    Jeśli kilkukrotnie pomimo różnych prób dodawało się jako nieskonfigurowane to niestety pozostaje odesłanie go na gwarancję.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Przy wymianie baterii proponuję po wyjęciu starej odczekać kilka sekund by urządzenie się faktycznie wyłączyło, jeśli szybko wymienimy baterię jest szansa, że będzie pamiętalo stan baterii z przed wymiany. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • A jeżeli gwarancja minęła to nic już nie zdziałam ? Trochę słaba reklama jeżeli sensor przestał działać pół roku po upływie gwarancji :/

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    @Edzioslaw!

     

    A jaką masz wersje centralki?

     

    Jeśli nie jest ona w najnowszej stabilnej wersji to zrób backup, zaktualizuj, i zobacz czy teraz się dodaje, jak nie, to zrób recovery, zaktualizuj, przywróć backup i ponownie spróbuj dodać.

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • 16 godzin temu, I.Srodka napisał:

    A jaką masz wersje centralki?

     

    Jeśli nie jest ona w najnowszej stabilnej wersji to zrób backup, zaktualizuj, i zobacz czy teraz się dodaje, jak nie, to zrób recovery, zaktualizuj, przywróć backup i ponownie spróbuj dodać.


    Ok, pobawiłem się zrobiłem jak pisaliście i o dziwo problem z baterią zniknął.
    Ale pojawił się kolejny. Urządzenie wróciło na swoje miejsce, wykrywane jak poprzednio ale z dopiskiem nieskonfigurowane. próby rekonfiguracji kończą sie wielogodzinnym oczekiwaniem na obudzenie urządzenia a sceny leża martwe.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Cześć,

     

    W zależności od wersji:

    Please login or register to see this link.

    Please login or register to see this link.

     

    Wykonaj procedurę resetu urządzenia, a to urządzenie z niebieskim dopiskiem "nieskonfigurowane" usuń (wymuś usunięcie).

     

    Po tej procedurze spróbuj dodać DW ponownie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Zadając to pytanie na forum nie oczekiwałem odpowiedzi z odsyłaniem do instrukcji bo te kroki zrobiłem na samym początku. Dodatkowy problem jest taki, że po aktualizacji zaczęły wyskakiwać kolejne problemy: 
    -połowa urządzeń bateryjnych nagle wymaga wymiany baterii gdzie wczesniej był stan ponad 50%

    -kilka urządzeń traci komunikacje i chce reagować na polecenia a są pochowane w ścianach

    -wspominany wczesniej sensor uzyskał juz konfigurację ale dalej nie współpracuje i nie aktywuje swoich scen

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    On 24.11.2017 at 12:54 PM, Edzioslaw said:

    Dodatkowy problem jest taki, że po aktualizacji zaczęły wyskakiwać kolejne problemy: 

    Po aktualizacji, ale do jakiej wersji?

     

    On 24.11.2017 at 12:54 PM, Edzioslaw said:

    -połowa urządzeń bateryjnych nagle wymaga wymiany baterii gdzie wczesniej był stan ponad 50%

    Ostatnie aktualizacje nie zmieniały niczego w systemie raportowania i wyświetlania stanu baterii. Nie zmienialiśmy też częstotliwości raportowania.

     

    On 24.11.2017 at 12:54 PM, Edzioslaw said:

    -kilka urządzeń traci komunikacje i chce reagować na polecenia a są pochowane w ścianach

    Co to znaczy, że traci komunikację? Czym to się objawia? Możesz podesłać zrzuty ekranu?

    Czy te urządzenia mają może ze sobą coś wspólnego? Lokalizacja? Node przez który się łączą?

     

    On 24.11.2017 at 12:54 PM, Edzioslaw said:

    -wspominany wczesniej sensor uzyskał juz konfigurację ale dalej nie współpracuje i nie aktywuje swoich scen

    Po tych naszych wszystkich zabiegach, usuwania, resetowaniach, to już na pewno urządzenie ma inne ID, dlatego należałoby przekonfigurować sceny.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Był to update do wersji 4.140 

    Urządzenia które straculy komunikację to: relay switch (2sztuki) i wall plug 

    Urządzenia rozrzucone po całym pomieszczeniu, nie mają nic wapolnego ze soba.

    Jeśli chodzi o ID sensora to oczywisciw sceny zostały edytowane a nawet utworzone nowe na zasadzie: jeżeli kontaktron naruszony, to światło włącz i światło wyłącz po 120 sek.

     

    Aktualizacja po-weekendowa:

    Stany bateri wróciły do normy 

    Kontakt z urządzeniami odzyskany, a jedyne co dalej nie działa jak trzeba to sensor :/ próbowałem już chyba wszystkiego ale wciąż nie chce aktywować scen

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Mi tez padł door sensor , najpierw stracił łączność , i nie mogę już go wybudzić , usunąłem go i teraz nie można go dodać do sieci , działał pół roku, jak sprawdzić jeszcze czy jest uszkodzony czy coś źle robię? reset baterii te zrobiłem 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Podobnie, ale :

    3 sztuki w różnych pomieszczeniach po około roku sygnalizowały niski stan baterii 

    zmierzyłem i bateria wydawało się dobra

    na wszelki wypadek wymieniłem wszystkie

    nie zmieniło to komunikatów, o niskim stanie baterii, ale jeszcze działały

    w ciągu kolejnego miesiąca wszystkie straciły łączność

    to było rok temu

    zdemontowałem jeden z nich wyjąłem baterię i pozostawiłem na, tydzień bez baterii,

    usunąłem z systemu i dalej pojawiają się 2 trudności:

    nie mogę dodać ich do systemu:
    - po rozpoczęciu procedury dodawania, sensor mruga 9x, centrala nasłuchuje i nic się nie dzieje

    próbowałem  resetu wg instrukcji, ale instrukcja mówi o 3krotnym mignięciu LED przy rozpoczęciu resetu, ale w moich sensorach przy takiej procedurze LED miga 8 razy. 

    Czy wszystkie sensory uległy uszkodzeniu ?

    Jakieś pomysły ?

    Co oznacza poszczególna ilość mrugnięć ?

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...