Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

lesiu76

Question

Witam,

 

Panowie i Panie oraz drogie wsparcie Fibaro.

Nie bardzo wiem w jakom watku umiescic tego posta, dlatego umieszczam go tutaj.

 

Mam nastepujace pytania:

 

1. Kiedy bedzie wypuszczony nowy plugin do satel integra, ktory bedzie poprawnie obslugiwal Integre 256 ? - to raczej pytanie do fibaro :)

2. Czy mozna z bloczkow uzbroic strefe w satelu ? -> jakos mi to nie dziala. Rusza z LUA po zmianie z armed na arm.

3. Czy jest jakas komenda w lua do uzbrojenia strefy w satelu z opcjami (takimi jak w satelu 0-wszystko 2-bez wewnetrznych) ?

4. Jak podmienic ikonki czujnikow satela w fibaro ? 

 

Pozdrawiam serdecznie 

Leszek

Edited by T.Konopka
Zła kategoria. Proszę czytać opisy przed dodawaniem tematów. Dodałeś temta w "Rozwiązaniach Społeczności", a nie przedstawiasz żadnego rozwiązania.
Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

The topic has been moved from "

Please login or register to see this link.

" to "

Please login or register to see this link.

".

 

Temat został przeniesiony z "

Please login or register to see this link.

" do "

Please login or register to see this link.

".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć,

Ostatnio przerabiam trochę temat Satela i Fibaro i mogę odpowiedzieć na dwa pytania...

Ad 2. Można uzbroić strefę z bloczków - ja jako urządzenie wyzwalające mam pilot KeyFob, którego przycisk uzbraja grupę urządzeń (wszystkie czujniki przypisane do strefy Satela, którą chce uruchomić), dodatkowo w scenie mam potwierdzenie załączenia paskiem LED i powiadomienie push. Analogiczna scena do wyłączenia (w moim wypadku pod innym przyciskiem).

Ad 4. Zapoznaj się z tym tematem: 

U mnie działa.

Pozdrawiam

Kamil

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dzieki Kamil,

     

    Ad1. Support odpowiedzial mi ze nowy plugin do satela bedzie w 2018 :) ale kiedy to nie wiadomo moze w Grudniu 2018.

    Ad2. Kamil a czy wtedy uzbraja tez ztrefe w satelu czy tylko w fibaro ? Bo mi zalezy zeby strefa byla byla uzbrojona w satelu.

    Ad.3 Nie mam pojecia :)

    Ad. 4 Kamil - mi to tez dziala ale tylko jak uzywam ikon ktore sa juz wgrane do centrali przez fibaro (standardowych). o niskim ID: np: 2,3,4,5,6,7 tak do powiedzmy 100. Ikonki ktore sam wgram i dzialaja np. przy uzadzeniach virtualnych nie dzialaja mi z tym trikiem podmiany. Moze musze je wgrac jakos inaczej ? oczywiscie sa to png 128x128. Nie bardzo tez rozumiem - moze ktos mi wytlumaczy - jak uzyje juz wgranej ikonki np. id 2 (czyli standarwoej dla wyjscia satela) to po zmianie stanu ikonka sie zmienia. I teraz gdyby udalo mi sie zmusic jakos (jeszcze nie wiem jak) centralke aby uzyla mojej wgranej ikonki dla wyjscia/wejscia satela, to jak zrobic zeby ona sie zmieniala w przypadku zmiany stanu wej/wyj ?Trzeba by wgrac 2 ikonki - 1 dla on, 2 dla off stanu. Tylko jak wymusic podmiane ikonek przy zmianie stanu bez robienia sceny ?

     

    Pozdrawiam serdecznie 

    Leszek

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam ponownie,

    1. Jeśli chodzi o plugin to lepiej późno niż wcale ;)

    2. Co do załączenia stref to u mnie to na tą chwilę wygląda tak, że alarm Fibaro jest uzbrojony częściowo oraz czuwa strefa "Fibaro" w Satelu, bo uzbroiłem z ręki czujniki p.poż. rozmieszone w mieszkaniu. Po aktywacji sceny, która uzbraja mi czujniki ruchu (PIRy z Satela i kontaktrony/motiony z Fibaro) to strefa "Fibaro" nie zmienia stanu, a w Satelu uzbraja mi strefę "Mieszkanie".  (Czujniki p.poż. są jako 24h pożarowe więc stan strefy "Mieszkania" nie ma znaczenia. Aczkolwiek na razie to wszystko w fazie testów na zasadzie prób i błędów.

    4. Ja wchodziłem w ustawienia ogólne jakiegoś urządzenia Fibaro (jakiś switch albo wall plug) -> Zmiana ikony -> i wybierałem plik dla "Ikona urządzenia wyłączonego" i "Ikona urządzenia włączonego" -> Dodaj.

    Najpierw dodałem sobie wszystkie ikony dla czujników ruchu, p.poż., przycisków, halogenów, LEDów, żyrandoli, zmierzchówki, itp., a kolejność ich dodawania zapisałem w pliku txt). Następnie wszedłem w "adres_IP_HC2/api/icons odszukałem ikony, które w nazwie miały User.... (u mnie od User1001 dla pierwszej dodanej ikony do User1013 dla ostatniej ikony, gdzie 4 cyfry to jej jednocześnie jej ID). Później już tylko w kodzie lua dla tego urządzenia wirtualnego zmieniałem ID urządzenia i ID ikony. Typ sposobem zmieniłem wszystkie ikonki dla wejść/wyjść Satela na ikonki, które wcześniej wgrałem. Tylko dla czujnika p.poż. wykorzystałem oryginalną o ID 46. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Witam ponownie,

     

    Wielkie dzieki Kamil za info.

     

    Wielka prosba do Fibaro lub kogokolwiek kto ma wiedze na ten temat, aby podac wszystkie dosytepne komendy lua dla satela: np. arm, disarm itd. 

     

    Pozdrawiam serdecznie 

    Leszek

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...