Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Moduły FGR221 problem z dodawaniem do HC lite


andrzejleo

Question

Dostałem parę "starych " modułów FGR 221 ,są podobno czyste /po resecie / ,ale nie mogę ich dodać do HC lite wersja 4.15O. Czy ktoś wie jak to zrobić ?

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Zrób Reset modułów przed dodaniem do centrali.

Edited by wiesiekr
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witaj @andrzejleo!

 

Skąd dostałeś te "stare" moduły? Jesteś pewny, że nie są uszkodzone lub czy są dla tej samej częstotliwości co Twoja centrala?

 

Tak jak @wiesiekr wspomniał, zawsze warto najpierw sprawdzić, czy da się taki moduł usunąć.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dziękuję za pomoc, agent Maciej Mróz  z Fibaro pomógł mi rozwiązać problem i 10 starych kości już hula. Rozwiązanie jest nieco zaskakujące ,podaje je jakby ktoś miał problem . To że kość została zresetowana to mało , trzeba jej  wyczyścić eprom z poziomu /uwaga/ nowej centralki / usuń ,puk . Wszystkich pozdrawiam .

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    Dnia 19.12.2017 o 12:09, andrzejleo napisał:

    trzeba jej  wyczyścić eprom z poziomu /uwaga/ nowej centralki / usuń ,puk .

    Hej

     

    Czyli jak ? :)

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • W pierwszej kolejności zaleciłbym Panu reset modułu./ reset kosci 221FGR v 099 1,1 wykonujemy go poprzez  S1/S2 ,a nie przez B  /instrukcja FGR v0,99  v 1,1

    Następnie reset z poziomu nowego kontrolera /centralki/.... aby tego dokonać, proszę przejść do zakładki “Urządzenia” – “Dodaj lub usuń urządzenie” – przycisk “usuń”. Procedura jest analogiczna do dodawania, po wybraniu przycisku usuń musi Pan trzykrotnie kliknąć przycisk podłączony do terminala S1 bądź przycisk b na obudowie Roller Shuttera. Cała procedura może wydawać się dziwna (ponieważ urządzenie nie jest nawet dodane), ale jest ona przeprowadzana w celu resetu pamięci e prom urządzenia.

    Po takim resecie można próbować dodać urządzenie raz jeszcze. Zalecam przebywanie w bliskiej odległości do centrali w trakcie dodawania urządzenia (do kilku metrów). Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    3 godziny temu, andrzejleo napisał:

    W pierwszej kolejności zaleciłbym Panu reset modułu./ reset kosci 221FGR v 099 1,1 wykonujemy go poprzez  S1/S2 ,a nie przez B  /instrukcja FGR v0,99  v 1,1

    Nie mam akurat przełączników pod rolety , będę musiał zasymulować klawisze S1/S2 ,

     

    w wersji 1.1 jest :

    Cytuj

     

    Resetowanie Sterownika Rolet Sterownik Rolet posiada dwie procedury umożliwiające zresetowanie urządzenia.

    Sposób I : Resetowanie poprzez procedurę usunięcia Sterownika Rolet z istniejącej sieci Z-Wave. Ekskludowania urządzenia można dokonać przy użyciu kontrolera, który ma możliwość usuwania/ dodawania urządzeń z sieci Z-Wave (patrz instrukcja kontrolera).

    Sposób II : W ciągu 5s po podłączeniu po podłączeniu napięcia sieciowego Sterownik Rolety Fibaro umożliwia zresetowanie ustawień poprzez jednokrotne wciśnięcie pierwszego klawisza S1, następnie przytrzymanie drugiego klawisza S2.

     

    Próbowałem pierwszy sposób u mnie nie działa.

     

    W wersji 1.4./ 1.6 jest dodany sposób 3 :

    Cytuj

    Sposób III : Poprzez przytrzymanie przycisku B przez 3 sek podczas załączania zasilania..

    ten próbowałem u mnie nie działa.

     

    3 godziny temu, andrzejleo napisał:

    Następnie reset z poziomu nowego kontrolera /centralki/....

    Nie rozumie co to znaczy nowej centralki ? ma być nowiutka wyciągnięta z pudełka ? ;)

     

    pozdrawiam

    kosmacz

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • To jest nowy moduł czy stary ?

    Podał Pan FGR 221  jaka wersja ?

     

    Chce Pan go dodać do centrali   ? Nowa centralka dla modułu, to tam gdzie go nie ma  

    Zawsze resetuje moduły używane po demontażu  FGR 221 sposobem II / W ciągu 5s po podłączeniu po podłączeniu napięcia sieciowego Sterownik Rolety Fibaro umożliwia zresetowanie ustawień poprzez jednokrotne wciśnięcie pierwszego klawisza S1, następnie przytrzymanie drugiego klawisza S2. / dlaczego, no bo nie mam centrali ,odkupuje tylko moduły  tylko moduły .

    wiele osób nie czyta instrukcji i myli resety  "starych " FGR -ów zależnie od wersji

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Mam kupiony używany starszy model FGR221 wersję gdzie mogę odczytać ?

    Próbowałem wszystkich metod jego resetu i klapa.

    Nie chce się usunąć (zresetować) ,ani tym bardziej dodać do centrali. (mam HC2 i HCL)

    Mam przy okazji pytanie bo tak jak pisałem wcześniej nie mam włączników roletowych żeby podpiąć pod S1/S2 i L

    Czy żeby zresetować mod. to do 5sek od zasilenia modułu ,S1 zwieram raz i puszczam i potem zwieram S2 na dłużej czy może S1 zwieram i go nie rozwieram i do tego zwieram S2 na dłużej ?

     

    pozdrawiam

    kosmacz

     

    Edited by kosmacz
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Słuchaj, nie wiem czy tak wolno na Forum ,mój nr tel 601633207 wieczorem zadzwoń, bo zostanę naczelnym pisarzem  na Forum Fibaro

    Ponieważ ja kupuje sporo starych FGR  / wykorzystuje je do sterowania zaworami / mogę ci nawet wysłać zdjęcia jak takie stanowisko wygląda, po drugie nie muszą być przyciski roletowe  mogą być zwykłe bistabilne . Po włączeniu kości w ciągu 5s  klikasz S1 i zaraz naciskasz S2.

    Jakbyś dziś chciał dzwonić to po 20, bo mam dyżur na serwerach.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    36 minut temu, andrzejleo napisał:

    klikasz S1 i zaraz naciskasz S2.

    O to mi chodziło czyli  tak właśnie robię, słychać styczniki jak pracują po zwarciu i rozwarciu S1 i S2.

    Możliwe że poprostu kupiłem uwalony moduł i tyle.

     

    pozdrawiam

    kosmacz

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...