Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Scena blokowa i zmienna typu string


drivex

Recommended Posts

Prosiłbym o dodanie opcji wyboru czy zmiana zmiennej w scenie blokowej ma byc typu integer (liczb) czy typu string (tekst)

 

W tym momencie domyślnie mozna wpisac tylko tylko cyfrę tzn integer

 

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

Cześć @drivex!

 

Przydałoby się więcej informacji nt. rozwiązania, które chcesz uzyskać.

 

W jakich sytuacjach, w jakich scenach chciałbyś to wykorzystać?

 

Czy widziałeś, że można zdefiniować predefiniowane zmienne, które będą zawierały frazy tekstowe?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • 4 minutes ago, I.Srodka said:

    Cześć @drivex!

     

    Przydałoby się więcej informacji nt. rozwiązania, które chcesz uzyskać.

     

    W jakich sytuacjach, w jakich scenach chciałbyś to wykorzystać?

     

    Czy widziałeś, że można zdefiniować predefiniowane zmienne, które będą zawierały frazy tekstowe?

     

     

    Witaj, 

    zgadza się znam zmienne predefiniowane globalne, ale chodzi bardziej o to ze niektore sceny jak np ta wyzej uruchamiają się w momencie kiedy zmienna globalna zmienia zawartość. Zatem w tym konkretnym przykładzie chciałbym poprzez scene blokową ustawić zmienną typu string, po to by scena która wyłapuje tą zmienną zaskoczyła i wysłała powiadomienie typu push.

    Jest to dużo wygodniejsze niż korzystanie z domyślnego systemu powiadomień, gdzie muszę je predefiniować wcześniej --- ale to inny temat. Wydaje mi się, że możliwość wysłania powiadomienia o dowolnej zawartości ze sceny blokowej również powinna być standardem (bez tego całego procesu predefiniowania powiadomień)

     

    Na ten moment w scenie blokowej można zmienić zawartość zmiennej tylko w zakresie liczb, wydaje mi się że powinna być też możliwość wpisania tekstu który byłby zapisywany do zmiennej. Wiadome jest to, że mogę skorzystać z LUA ale czasami szybciej ustawić scenę blokową niż pisać skrypt --- nie mówiąc już o Alexie która nie akceptuje innych scen niż blokowe ;)

    Link to comment
    Share on other sites

    13 minutes ago, drivex said:

    zgadza się znam zmienne predefiniowane globalne, ale chodzi bardziej o to ze niektore sceny jak np ta wyzej uruchamiają się w momencie kiedy zmienna globalna zmienia zawartość. Zatem w tym konkretnym przykładzie chciałbym poprzez scene blokową ustawić zmienną typu string, po to by scena która wyłapuje tą zmienną zaskoczyła i wysłała powiadomienie typu push.

     

    Taka zmienna może być stringiem (predefiniowanym) i gdy jej wartość zmieni się np. z "pierze" na "nie pierze" to też może to wywołać inną scenę, która monitoruje tę zmianę.

     

    Jednakże w dalszym ciągu rozmawiamy o technikaliach, a chciałbym poznać konkretny przypadek, zastosowanie, takiego pomysłu.

     

    Co byś chciał osiągnąć, czego teraz nie da się osiągnąć.

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • Chciałbym w scenie blokowej ustawić wartość zmiennej na dowolny tekst, nie posługując się zmiennymi globalnymi (predefiniowanymi) tylko bezpośrednio w scenie ustawiać wartość. 

    Czyli tak jak w tym przypadku ustaw zmienną na "wykryto ruch w pomieszczeniu", w innej scenie "pranie skonczone", w jeszcze innej "uruchomiono tryb away" a jeszcze w innej "uruchomiono ogrzewanie podłogowe"

     

    Dzieki takiemu rozwiazaniu nie trzeba by było definiować wczesniej zmiennych (wybieralnych) w panelu zmiennych - tylko bezposrednio ze sceny blokowej.

     

    Scena która opiera się o tą zmienną globalną SmartPhoneMessage w momencie zmiany, wysyła powiadomienie na telefon.

     

    Mam nadzieje ze sie rozumiemy :)

    Link to comment
    Share on other sites

    Myślę, że się rozumiemy, jednak taka funkcjonalność jest dostępna w bardziej zaawansowanych scenach LUA.

     

    Rozwiązanie, które oferujemy w scenach blokowych i dla takich użytkowników jak ty, to zbiorczy panel zmiennych, gdzie tworzymy je raz (+predefiniujemy) a później wykorzystujemy w różnych scenach.

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • 1 hour ago, I.Srodka said:

    Myślę, że się rozumiemy, jednak taka funkcjonalność jest dostępna w bardziej zaawansowanych scenach LUA.

     

    Rozwiązanie, które oferujemy w scenach blokowych i dla takich użytkowników jak ty, to zbiorczy panel zmiennych, gdzie tworzymy je raz (+predefiniujemy) a później wykorzystujemy w różnych scenach.

    No więc dlatego w pomysłach pozwoliłem sobie wrzucić taki request. Skoro jest możliwość zmiany integera to powinna być tez możliwość zmiany stringa :) W każdym razie nie zawsze można przewidzieć predefiniowaną zmienną i stąd moje zapytanie :)

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...