Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 2

Android FIBARO - brak informacji o Alarmie


pmielcza

Question

Mam ustawioną scenę która po naruszeniu czujek ma wywołać alarm (info na telefon).

Naruszenie czujki powoduje wyświetlenie komunikatu PUSH - o naruszeniu, natomiast informacja alarmowa wyświetlana

jest tylko jak mam otwartą aplikację FIBARO na telefonie. Jak "zmusić" tel. aby mimo zamkniętej aplikacji wyświetlał informację

o ALARMIE FIBARO (tą z brzęczkiem) - bo obecne rozwiązanie jest przecież bez sensu - co mi daje info o alarmie

jak muszę mieć włączoną i otwartą apkę. FIBARO, a sam PUSH tylko zrobi "PIK" i tyle.

 

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem ?

Edited by pmielcza
Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

>Z tego powodu jest powiadomienie push po kliknięciu na nie pojawia się już aplikacja i wyje alarm.

O godz 3 w nocy na pewno push mnie nie obudzi. Czyli miałbym się najpierw obudzić, kliknąć push, i już obudzonego budzi mnie "wyjący" alarm. Zupełnie bez sensu propozycja.

Po to jest w systemie ALARM by mnie budził, a nie jakieś "pusze". Ma mnie budzić alarm - niezależnie od wszystkiego. Chyba, że komórka jest naprawdę wyłączona. A tego Fibaro nie robi i dlatego jest to beznadziejne i bez sensu. Patrząc na obecne rozwiązanie alarmu w smartfonie i braku systemowej syreny cały temat "alarmowości" Fibaro może sobie darować. Chyba, że coś się wreszcie zacznie sensownie zmieniać.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

The topic has been moved from "

Please login or register to see this link.

" to "

Please login or register to see this link.

".

 

Temat został przeniesiony z "

Please login or register to see this link.

" do "

Please login or register to see this link.

".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jest szansa zainstaluj aplikacje Macrodroid stwórz makro które po przyjściu push z wiadomością o alarmie uruchomi alarm w telefonie lub wybudzi telefon i uruchomi aplikację fibaro, możliwości z tą apką jest dużo;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Dzięki za info - w między czasie już znalazłem tą aplikację.

    Wszystko działa jak należy. Wielkie dzięki.

     

    Dziwi mnie tylko fakt że skoro ta aplikacja może coś takiego robić - dlaczego apka FIBARO tego nie może.

    Przecież to podstawowa sprawa jeśli urządzenie ma spełniać funkcję ALARM !!!

    Wszystko chyba kwestia ograniczeń programistów FIBARO.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam,

    jak dokładnie ułożyliście makro? Bo u mnie działa w kratkę:(

     

     


     

    Przy okazji - wiecie jak wysyłać push-a tylko wtedy gdy czujka jest uzbrojona? bo teraz to wysyła chyba zawsze przy zmianie stanu lub gdy jest włączony/wyłączony

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    > aplikacje Macrodroid

    Mam ten sam problem. Powiadomienie o alarmie przychodzi TYLKO wtedy, gdy aplikacja Fibaro jest aktywna i jest na ekranie smartfona.

    Jeżeli aplikację "zrzucę na pasek" (mówiąc językiem windowsa) to powiadomienie o naruszeniu alarmu już nie przychodzi - pomimo tego, że smartfon jest aktywny.

    Zainstalowałem tę aplikację Macrodroid, skonfigurowałem ją na odbiór dowolnych powiadomień i by wybudzała aplikację Fibaro. Ale to chyba nie działa.

    Upływa DWA LATA od ostatniego postu w tym wątku i nic się przez te dwa lata nie zmieniło.

    Zaczynam się poważnie zastanawiać nad sensem zakupu tego systemu, skoro on tylko potrafi włączać żarówki. (to oczywiście złośliwość, ale w temacie alarmu ten system jest BEZNADZIEJNY)

    Edited by Leszek_Fibaro
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Powiadomienie o alarmie trzeba zrobić komunikatem push. Innej opcji nie ma. Działa to bardzo dobrze od zawsze.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    11 godzin temu, viperlodz napisał:

    Powiadomienie o alarmie trzeba zrobić komunikatem push. Innej opcji nie ma. Działa to bardzo dobrze od zawsze.

    Wydawało mi się, że po to został zrobiony Panel Alarm Fibaro, i w nim przeróżne gotowe schematy, by to działało. A się okazuje, że to nie jest warte funta kłaków, skoro mam robić jakieś dodatkowe sceny i kombinować z Powiadomieniami, których i tak nie widać w Panelu Powiadomień

    Edited by Leszek_Fibaro
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

     

    1 godzinę temu, Leszek_Fibaro napisał:

    Wydawało mi się, że po to został zrobiony Panel Alarm Fibaro, i w nim przeróżne gotowe schematy, by to działało. A się okazuje, że to nie jest warte funta kłaków, skoro mam robić jakieś dodatkowe sceny i kombinować z Powiadomieniami, których i tak nie widać w Panelu Powiadomień

    Jak prawidłowo są zrobione powiadomienia to widać je w powiadomieniach. A także panelu alarmu także. Aplikację w zależności od platformy mają blokady i nie mogą tak sobie wyskakiwać. Z tego powodu jest powiadomienie push po kliknięciu na nie pojawia się już aplikacja i wyje alarm.

    Kolejna rzecz to alarm w aplikacji jest dodatkowo, a powinno się zrobić sceny, które powstrzymają złodzieja zanim coś zrobi. Przykłaodow bariery podczerwieni, generatory dymu itd.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    W dniu 16.04.2020 o 22:12, Leszek_Fibaro napisał:

    >Z tego powodu jest powiadomienie push po kliknięciu na nie pojawia się już aplikacja i wyje alarm.

    O godz 3 w nocy na pewno push mnie nie obudzi. Czyli miałbym się najpierw obudzić, kliknąć push, i już obudzonego budzi mnie "wyjący" alarm. Zupełnie bez sensu propozycja.

    Po to jest w systemie ALARM by mnie budził, a nie jakieś "pusze". Ma mnie budzić alarm - niezależnie od wszystkiego. Chyba, że komórka jest naprawdę wyłączona. A tego Fibaro nie robi i dlatego jest to beznadziejne i bez sensu. Patrząc na obecne rozwiązanie alarmu w smartfonie i braku systemowej syreny cały temat "alarmowości" Fibaro może sobie darować. Chyba, że coś się wreszcie zacznie sensownie zmieniać.

    Przecież można ustawić inny dzwiek pod konkretnego pusha za pomocą dodatkowej aplikacji. Aplikacja Fibaro nie jest po to aby wyć... tylko aby informować. Dodatkowo nie jest to przecież system alarmowy. Standardowo wykorzystuje się integrację z Satel Integra i wtedy wyje syrena z Satela. Czyli tak jak to jest w innych systemach smart home. Integracja a nie zastąpienie alarmu. Przykladowo ostantio robiłem integrację z Satelem i Smart Implantem. Klient miał wybudowany garaż zewnętrzny do którego miał zamonotowany drugi system alarmowy i 2 razy płacił firmie Solid, bo drugą jednostkę wstawili do garażu. Dzięki Fibaro pozbył się tej dodatkowej centralki w której jest smart implant na zasilaniu awaryjnym. On informuje centralkę Satela i załącza w niej syrenę oraz wzywa firmę Solid. Także jak widać nie jest tak beznadziejeny jak mówisz:)

     

    U siebie w firmie mam za to integrację z Fibaro i generatorem mgły. Jak załączy się alarm w firmie (wtargnięcie) to uruchamia się generator mgły. Także po raz kolejny fajnie to działa z Fibaro.

     

     

    Edited by viperlodz
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...