Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Fibaro&Okna Dachowe Velux


luxxx

Question

Witam ,ma moze ktos podlaczone okna Dachowe Velux roletam elektrycznymi.Szukam rozwiazania ale jakos nigdzie nie znalazlem.Dodam tylko ze velux ma swoje zasilanie i swoj pilot i zasilacz 24 v  kux110

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Dokładnie, mam tak podpięte jak piszesz, z poziomu Fibaro można wysłać tylko sygnał, bez możliwości sprawdzenia w jakim stanie jest roleta, czy choćby zatrzymać jej w połowie.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To coś źle robicie, bo miesiąc temu instalowałem u klienta. Wszystko działa jak należy, niestety zanim dodacie do Fibaro, trzeba usunąć wszystkie dodane piloty bo wyskakują błędy ;-) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tutaj jest wątek mówiący o standardowym sterowaniu rolet Velux przez podanie napięcia 24V:

Please login or register to see this link.

 

Wygląda na to, że nowszych rolet Velux nie da się zintegrować, tzn. podanie 24V i zmiany polaryzacji nie zadziałają, ponieważ Velux podaje też na standardowe 2 kable zasilające sygnał sterujący.  Starsze rolety Velux podobno pozwolą na tradycyjne podanie napięcia i sterowanie roletą. Można byłoby wówczas zastosowac sterownik Z-wave 24V np. QUB_ZMNHOD1 i pozwoliłoby to na pełne zintegrowanie rolety w ramach środowiska Z-Wave / Fibaro. Sterowniki QUB_ZMNHOD1 stosuję z powodzeniem z HC2, nie mogę natomiast powiedzieć jak faktycznie zachowają się rolety Veluxa i gdzie przebiega granica między nowszymi vs. starszymi roletami.

 

Częściowa integracja jest możliwa tzn. otwórz / zamknij, np. poprzez sterownik Velux KLF 200 (opcja droższa) lub (opcja tańsza) przez wlutowanie się do mikrostyków włącznika naściennego - testowałem z Somfy (choć wtedy potrzebna jest Tahoma); nie testowałem bezpośrednio z włącznikami naściennymi Velux, choć powinno być to możliwe.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć,

 

Podepnę się pod ten temat. Mam roletę sterowaną KUX 110, instalator twierdził że powinno działać z Fibaro... obecnie rozważam dokupienie KLF 200, ale już z samej

Please login or register to see this link.

wnioskuję, że jako takiej integracji z Z-Wave nie ma tylko trzeba będzie przesyłać sygnał na styki tego urządzenia, dobrze to rozumiem? Czy macie jakieś inne lepsze rozwiązania?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jak dobrze widzę w instrukcji, to możesz podłączyć się do centralki Veluxa i wykorzystać gniazdo "wejść" podłączając do nich Smart Implanty i sterować otwieraniem/zamykaniem, a do gniazda "wyjść" również Smart Implanty żeby Ci sczytywały czy okno jest otwarte, czy nie.

Możesz również spróbować stworzyć urządzenie wirtualne i połączyć się przez sieć.

Jak dobrze kojarzę, to Support Fibaro (za drobną opłatą) może Ci takie urządzenie wirtualne stworzyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest luki.p28

Witam, a ja chciałbym sterować roletami solarnymi velux z poziomu Fibaro HC3. Jest to możliwe za pomocą klf200 ?? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
41 minutes ago, luki.p28 said:

Witam, a ja chciałbym sterować roletami solarnymi velux z poziomu Fibaro HC3. Jest to możliwe za pomocą klf200 ?? 

 

niestety bezposrednio (jeszcze) nie, KLF200 potrzebuje do komunikacji TLS encrypted tunnel. Moza tylko przy pomocy urzadzen dodatkowych Arduino UDP Modul, also raspi MQTT. To oczywiscie dodatkowa praca i pielegnacja. Co prawda bedzie TLS w przyszlosci dodane do HC3, ale nie licze na to przed styczniem ?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest luki.p28
1 godzinę temu, tinman napisał:

 

niestety bezposrednio (jeszcze) nie, KLF200 potrzebuje do komunikacji TLS encrypted tunnel. Moza tylko przy pomocy urzadzen dodatkowych Arduino UDP Modul, also raspi MQTT. To oczywiscie dodatkowa praca i pielegnacja. Co prawda bedzie TLS w przyszlosci dodane do HC3, ale nie licze na to przed styczniem ?

 

Czyli zostaje korzystać z oprogramowania velux i czekać na TLS...

Dziękuję za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...