Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


Bug podczas dodawania zamka Gerdalock V3


fingusio

Recommended Posts

Zaobserwowalem maly bug podczas dodawania zamka korzystając z opcji "Aby dodać zamek:" - po użyciu tej opcji zamek sie dodal ale stan baterii pokazywal niski poziom (zdjęcie 1)

 

Wszystko OK dodaje i wskazuje stan baterii gdy użyjemy " Aby dodać urządzenie należy " oraz z opcją "Dodawaj w trybie security jeśli urządzenie wspiera ten tryb"

 

Ot tyle :)

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

To raczej przypadek, że tak miałeś. Gerdalock v3 raportuje baterie dopiero po uruchomieniu silnika. Może się zdarzyć, że akurat wtedy nie miałes parowania. 

 

Ja miałem tak samo, ale nie dodawałem znowu poprzez tryb security tylko zostawiłem jak jest - czyli był dodany prawidłowo zgodnie z zaleceniami poprzez "aby dodać zamek". Po paru dniach centralka zaktualizowała baterię w momencie gdy zamek "odpalał silnik" i z niskiego stanu zaktualizował się na prawidłowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam.

Czy działa już Ci poprawnie gerdalock i jak długo wytrzymują baterie.

Czy korzystacie z automatycznego otwierania drzwi z beacom ?

Zastanawiam się na zakupem Nuki czy Gerdalock.

Link to comment
Share on other sites

  • Topic Author
  • Dziala w miare OK. Baterie nowe, pierwsze po 5dniach padly. Teraz mam drugie, jak trzymają.......nie wiem, używam sporadycznie. Uzylem do teraz 15x z aplikacji + ~5-7x fibaro. Stan baterii pokazuje 99%, czy prawdziwy? nie wiem

    Link to comment
    Share on other sites

    • 5 months later...

    Ja u siebie mam taki problem ze wogole nie moge dodac tego zamka -> koncowy wynik to zawsze "Urzadzenie nieskonfigurowane". Probowalem z 1000 razy przy roznych konfiguracjach (po niepoprawnym dodawaniu probujac takze miekkiej rekonfiguracji badz pelnej rekonfiguracji). Niestety bez sukcesu. Raz udalo mi sie, ze dodalo sie poprawnie, bo wybralem opcje "Dodaj urzadzenie" bez opcji szyfrowania, no ale wtedy nie dzialalo (w opcji jako zamek lub "Dodaj urzadzenie" z szyfrowaniem zawsze lipa)

     

    Dodam, ze u kolegi na HCL zamek dodal sie prawidlowo. Mam tez taki zamek w wersji V2 i ten sie dodaje poprawnie

    Staralem sie ograniczyc ruch w centrali, wylaczylem wszystkie sceny, wymienilem baterie na nowe w zamku.... i niestety. Na bluetooth dziala ok..

     

    Ktos mial podobne problemy?

    Edited by lukasz.ciechnowski
    Link to comment
    Share on other sites

    • 4 months later...

    Badziew jakich mało, co chwile są jakieś problemy z tym napędem/zamkiem, nie wspomnę o częstych wymianach baterii...

    Link to comment
    Share on other sites

  • Topic Author
  • użytkuje od blisko roku zero jakichkolwiek problemów Wszystko działa perfekcyjnie bardzo fajnie

     

    nawet przy pomocy Fibaro można ustawić głosowo żeby działało przez Alexe

     

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 8 months later...
    W dniu 7.08.2018 o 22:55, lukasz.ciechnowski napisał:

    Ja u siebie mam taki problem ze wogole nie moge dodac tego zamka -> koncowy wynik to zawsze "Urzadzenie nieskonfigurowane". Probowalem z 1000 razy przy roznych konfiguracjach (po niepoprawnym dodawaniu probujac takze miekkiej rekonfiguracji badz pelnej rekonfiguracji). Niestety bez sukcesu. Raz udalo mi sie, ze dodalo sie poprawnie, bo wybralem opcje "Dodaj urzadzenie" bez opcji szyfrowania, no ale wtedy nie dzialalo (w opcji jako zamek lub "Dodaj urzadzenie" z szyfrowaniem zawsze lipa)

     

    Dodam, ze u kolegi na HCL zamek dodal sie prawidlowo. Mam tez taki zamek w wersji V2 i ten sie dodaje poprawnie

    Staralem sie ograniczyc ruch w centrali, wylaczylem wszystkie sceny, wymienilem baterie na nowe w zamku.... i niestety. Na bluetooth dziala ok..

     

    Ktos mial podobne problemy?

    Ja mam identyczne zachowanie. Co wiecej poprosilem nawet o wymiane zamka na inny egzemplarz i to rowniez nie pomoglo. Z logu widac, ze nie jest w stanie szybko wymienic z centralka grup asocjacyjnych....

    Link to comment
    Share on other sites

    • 5 months later...
    On 9/23/2019 at 12:29 PM, lukasz.ciechnowski said:

    Ja mam identyczne zachowanie. Co wiecej poprosilem nawet o wymiane zamka na inny egzemplarz i to rowniez nie pomoglo. Z logu widac, ze nie jest w stanie szybko wymienic z centralka grup asocjacyjnych....

    Ten sam problem - komus sie udalo znalezc rozwiazanie? Gdzie moge zobaczyc logi?

    Edited by Juzio999
    Link to comment
    Share on other sites

    • 2 weeks later...

    Dodajecie zamek w bardzo bliskim sąsiedztwie centrali (nawet kilka centymetrów)? Jest to konieczne dla urządzeń dodawanych w trybie security z nałożoną dodatkową warstwą szyfrowania. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 1 month later...

    Ja mój zamek dodawałem jako urządzenie a nie jako zamek w trybie security.

    Wszystko działa od około roku wręcz idealnie.

     

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Reply to this topic...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...