Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Ręczny powrót do ustawień harmonogramu - nie działa


Sekator

Question

Witam 

 

Jak zamontowałem głowice działała ręczna funkcja powrotu do harmonogramu po zmianie temperatury tj. po przytrzymaniu dłoni na głowicy powracała z ustawionej manualnie temp na tą z harmonogramu teraz dziadostwo automatycznie zamyka zawór (biały kolorek). Wszystkie głowice mi się tak zachowują. Mam pytanie czy mam zwidy czy to ktoś może potwierdzić ?

 

ps. co do tematu temperatur czujniki swoje a głowica swoje zimno jak w psiarni temperatura na 21, czujnik wskazuje 20 a grzejnik zimny.

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć @Sekator!

 

Czyli mówisz, że jak przekręcisz ręcznie to temperatura się zmienia, ale potem nie powraca do harmonogramu?

 

Możesz wstawić zrzut ekranu z harmonogramu?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Proszę bardzo, bawiłem się dziś dwiema głowicami i obie zachowują się podobnie. Natomiast pomijając dzisiejsze zabawy wszystkie tak się zachowują. I uwaga nie wracają do harmonogramu bo dotknięciu głowicy i przytrzymaniu. Co do powrotu do harmonogramu automatycznie to niestety też jest problem (dzięki za przypomnienie) , też wchodzą w off. Ostatnio po zwiększeniu temperatury po kilku godzinach miałem głowicę wyłączona 

    Please login or register to see this attachment.

    Edited by Sekator
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    2 hours ago, Sekator said:

    I uwaga nie wracają do harmonogramu bo dotknięciu głowicy i przytrzymaniu.

    Co rozumiesz przez to?

     

    Jak się zbliża/dotyka rękę do głowicy to głowica świeci na kolor sugerujący nastawioną temperaturę.

     

    O jakim przytrzymaniu mówisz?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Cytat z instrukcji obsługi: Aby wyjść z trybu nadpisania harmonogramu, złap i przytrzymaj głowicę przez 5 sekund. Strona 18  rozdział #16 Nadpisanie harmonogramu. Mam pytanie, czy ja powinienem to pisać administratorowi forum urządzeń fibaro ?

    Edited by Sekator
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Tak, wszystko się zgadza. Chodziło mi bardziej o sposób przytrzymania (chwyt), czy pełną ręką czy tylko zatykasz wieczko gdzie schowany jest światłowód, etc. Skoro nie działa u Ciebie to może coś w tym jest ; )

     

    Jest to mało prawdopodobne, ale może coś zakłóca pole elektryczne blisko głowicy. Tego przytrzymania przez 5 sekund musi dokonać jakieś ciało przewodzące prąd, np. ręka czy plastikowa butelka z wodą.

     

    Nie zdarzyło się jeszcze tak aby głowica po takim przytrzymaniu nie wróciła do harmonogramu. 

     

    Jak już pisałem w anglojęzycznej części forum, w pierwszej połowie marca będzie aktualizacja, która naprawdę wiele poprawia. Możesz także odesłać urządzenie na gwarancję, lecz w obliczu nadchodzącego update'u warto też zaczekać.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Nic się nie zmieniło  tak jak robiłem robię cały czas, nic raczej nie zakłóca i dotykam cała dłonią głowicę, zresztą napisałem to w pierwszym poście. I nie to że nie działa, działa ale zamyka głowice (biały kolorek), też napisałem. Ciekawe, że dzieje się tak z dwiema głowicami, jedyna która działa poprawnie była resetowana do ustawień fabrycznych bo się wieszała albo w statusie zawór otwarty albo zamknięty. Jestem trochę zdołowany bo posiadam głowice dectowe fritza (dobrze że nie wymieniłem wszystkich) i w życiu nie miałem takich problemów. Nie uśmiecha mi się ciągłe resetowanie do ustawień fabrycznych. Przypominam też, że to samo dzieje się jeżeli ma wrócić automatem do harmonogramu.

     

     

    @edit 

     

    Dobra już sobie poradziłem ale troszkę bania bo nie wiem co zadziałało, po pierwsze odczyt konfiguracji po drugie synchronizacja harmonogramów i wracają do nastaw harmonogramów, przynajmniej z ręki. Edycja harmonogramu z panelu i zapis na 100% nie pomagał. Odnoszę wrażenie że jestem beta testerem, a co ciekawe o ile nie zmieniałem nastaw harmonogram prawidłowo się wykonywał. Choć i tego nie jestem pewien bo ostatnio zamarzam.

    Tu pytanie - synchronizacja harmonogramu - czy to w ogóle działa bo jak się naciśnie nic się nie dzieje. Żadnego komunikatu żadnej informacji w panelu powiadomień ????

    Edited by Sekator
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Mam podobny problem. Jakakolwiek nastawa temperatury z aplikacji powoduje zamknięcie zaworu po upływie wybranego czasu, zamiast powrotu do temperatury z harmonogramu.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • W poprzednim poście napisałem, że  któreś z działań mi pomogło niestety nie na  długo, mam też nadal ten problem jest to frustrujące. Chcesz się dogrzać i po 4 godzinach grzejnik zimny bo wyłączony.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...