Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

sceny alarmu nie działają


Patryksikorski

Question

Witam jestem nowym użytkownikiem HC2, mam siedem czujników ruchu w oparcie o nie zbudowałem siedem prostych scen alarmowych w oparciu o bloki, a mianowicie:

gdy czujnik uzbrojony i naruszony to wysyła zdjęcie z kamery i pusha na telefon z odpowiednim komunikatem np; włamanie salon, włamanie jadalnia. Wcześniej utworzyłem odpowiednie komunikaty w panelu powiadomień, które następnie wykorzystałem dla poszczególnych czujników w różnych pomieszczeniach. Niestety gdy uzbrajam alarm i jakiś czujnik zostanie naruszony to nie przesyła mi pusha ani zdjęcia z kamery. Natomiast gdy naciskam PLAY na scenie to otrzymuję powiadomienia. Dlaczego to nie działa? Proszę o pomoc 

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

a zaznaczyles "Chron scene ...." ? Bo jak nie, to centralka zblokuje scene niczym zostanie uruchomiona.

 

Please login or register to see this image.

/monthly_2018_02/alarm.PNG.6612ee9889fcefa8d5e3d9fcb86c60f9.PNG" alt="alarm.PNG.6612ee9889fcefa8d5e3d9fcb86c60f9.PNG" />

 

Dodatkowo pytanie, czy podczas konfoiguracji "Wizardem" powiedzialem "uzywam alarm", jesli nie, to w panelu alarmu -> zaawansowane znajdziesz punkt "Konfiguracja Alarmu Fibaro"

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • no nie, nie zaznaczyłem tej opcji, sprawdzę  czy to przez to sceny nie działają. Czyli rozumiem że jak alarm jest włączony to blokuje sceny jeśli nie mają zaznaczonej opcji "chroń scenę...". Co do dalszej części twojej odpowiedzi to Alarm skonfigurowałem. Wiem, że tam jest opcja wyślij powiadomienia ale wtedy działa to tak, że tworze powiadomienie o treści np. "włamanie" i ono jest wysyłane np. pushem obojętnie jaki czujnik zostanie naruszony czy to w garażu, czy w salonie, a mi chodziło o to, żebym miał od razu powiadomienie z pusha, który czujnik został naruszony przy włączonym alarmie. Wcześniej zbudowałem jedną scenę tak jak pisałem wyżej z siedmioma czujnikami tj.

    jeśli czujnik salon uzbrojony i naruszony lub czujnik garaż naruszony i uzbrojony  + 5 kolejnych czujników to wyślij zdjęcie i powiadom pushem. Tak jak pisałem do każdego czujnika także przypisałem inne wcześniej stworzone powiadomienie. Ciekawe czy ta scena także nie działała z powodu nie zaznaczenia opcji "chroń scenę" jednak przy tej scenie dodatkowo wyskakiwało mi powiadomienie o przekroczeniu instancji i w sumie też nie wiem tego czemu? Dzięki z odpowiedź wieczorem sprawdzę twoją radę i napiszę. Jak byś mógł wyjaśnić te instancje to będę wdzięczny. 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    instancje to dodatkowe zabezpieczenie zeby scena nie byla wystartowala wielokrotnie, np. jakas petla ktora sama siebie wywoluje, co na koncu moglo by centralke zblokowac/totalnie zwolnic. Fibaro wprowadzilo instanjce Jakis czas temu zeby zabezpieczyc przed tym, jesli osiagnieta zostanie ustawina liczba max, to centralka blokuje nastepne instancje automatycznie. W sumie trzeba zawsze przemyslec, dlaczego scena jest za czesto wywolywana, np. jesli ustawisz 20 czujnikow ruchu zeby startowaly alarm, i wyzwolisz wszystkie to scena ktore wszystkie monitoruje chce tez 20 razy wystartowac. Tak samo bzdurne jest wlaczenie swiatla na np 1minute w scenie ktora monitouje czujke ruchu (czujka ruchu zasypia na ustawieniach fabrycznych po 5sek), bo wtedy po 5sek scena znowu wystartuje, i po nastepnych 5 znowu (jesli dalej rusza sie cos przed czujka). Zeby taki "problem" rozwiazac wystarczy albo zwiekszyc czas nieaktywnosci na dluzej niz ma byc zapalone swiatlo, albo zrobic scene co wlacza swiatlo przy wyzwoleniu i gasi przy uspieniu czujki (i jednoczesnie zmienajac czas aktywnosci czujki w parametrach na 60sek) - i juz leci wszystko dobrze i nie ma kolizji instancji.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...