Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Wejścia S1 i S2 double switch


domin12

Question

Witam ,
Czy ktoś z kolegów wie, jak sprawdzić czy na wejściach S1 lub S2 jest podawane napięcie ?

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Na wejściach czy wyjściach? Bo przecież jak wejście zewrzesz zgodnie z instrukcją to nastąpi wysterowanie Q1 lub Q2, a to widzisz od razu w statusie switcha. Chyba że chcesz wykrywać czy urządzenie podłączone przez Q1 lub Q2 pracuje, wtedy należy sprawdzić czy chwilowa wartość mocy jest większa od 0. Napisz dokładniej co chcesz osiągnąć, czy w skrypcie sceny czy VD. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Cześć@drboss

    Chcę wiedzieć czy w danej chwili termostat pokojowy jest zwarty czy też nie , czy podaje napięcie na S1 lub S2. Jest on w tej chwili podłączony jako łącznik do switcha na S1 podając napięcie i poprzez switcha załącza mi piec bądź nie.

    Potrzebuję to wiedzieć w scenie, której używam do sterowania piecem. Problem polega na tym, że mam termostaty danfosa, napisaną scenę która załącza piec kiedy ustawie któryś z termostatów na wartość 28, to podtrzymanie trwa 2h po czym wraca sterowanie termostatami wg harmonogramu i nigdy nie wiem czy po tych dwóch godzinach mam wyłączać piec czy nie ,bo nie wiem czy termostat pokojowy jest zwarty czy nie.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    jeśli Cię dobrze rozumiem, to jedyną informacją zwrotną dotyczącą stanu S1 lub S2 są zmienne value, value2, z tym że jest to równoważne zawsze ze zmianą stanu styków odpowiedniego przekaźnika modułu

    Natomiast w przypadku gdyby np. piec miał wewnętrzny termostat itp. sterujący pompą, palnikiem stan pracy można rozpoznać przez poziom konsumpcji energii.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam,

    Dla Potwierdzenia funkcjonowania pieca zastosowałbym Bibary sensor,  podpiąć sie pod przekażnik najprościej i podpiąc do wejścia IN, ja tak właśnie kombnuje, mozna wiele ciekawych akcji wyciągnąć z pieca, z racji tego ze mam starszy piec Vaillanta który czasem wywala mi błąd i blokuje grzanie wody oraz c.o.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Dzięki za podpowiedzi, poradziłem sobie dokupując czyjniki temperatury i wyłączyłem termostat od pieca (pokojowy).

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...