Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Termostat otwarty pomimo osiągnięcia temperatury


hajski

Question

Hej,

 

od wczoraj dzieje się coś dziwnego z termostatem w jednym z moich pokoi. Jak widać na screenie mam tam zestaw z czujnikiem temperatury. Sytuacja wygląda w taki sposób, że termostat jest cały czas otwarty, pomimo nastawy niższej niż aktualna temperatura w pokoju. Prawie się ugotowaliśmy w nocy. Pomogło dopiero ustawienie termostatu na OFF, dopiero wtedy się zamknął. 

 

O co tu chodzi??

 

Please login or register to see this image.

/monthly_2018_03/image.png.26acb2b3738b437b010b43392055342b.png" alt="image.png.26acb2b3738b437b010b43392055342b.png" />

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jest to znany problem i czeka na aktualizację firmeware'u głowicy.

Gdzieś widziałem na tym forum scenę, która ma ratować sytuację do czasu wydania prawidłowo działającej aktualizacji do głowicy, ale nie mogę teraz tego znaleźć :/. Pewnie cały czas gdzieś tu jest, ale ja nie mam więcej czasu na szukanie (jestem w pracy).

Podejrzewam, że to tymczasowe rozwiązanie jest w angielskojęzycznej części forum.

 

Sam nie mam tej głowicy, tylko o niej czytałem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć @hajski!

 

Tak jak pisze @pogo, aktualizacja będzie, i będzie ona już w przyszłym tygodniu.

 

Mamy nadzieje, że rozwiąże ona Twoje problemy.

 

Jest to szereg poprawek, który rozwiązuje problemy w różnych scenariuszach.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest spazpeker
13 minutes ago, I.Srodka said:

Hi  @hajski !

 

Just as @pogo writes  , the update will be, and it will be next week.

 

We hope that it will solve your problems.

 

This is a series of amendments that solve problems in various scenarios.

Hi do the new  V4.0 units have the updated firmware ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 9.03.2018 at 2:40 PM, spazpeker said:

Hi do the new  V4.0 units have the updated firmware ?

Pieces currently going out of the factory are getting the most up-to-date firmware. 

 

All units that won't have the most up-to-date firmware, will be able to get them via OTA update.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Głowice Fibaro są ładnie zaprojektowane, lepiej się nimi steruje niż Danfossem, łatwiej kręcić pierścieniem niż klikać w przyciski na Danfossie . Wystarczy przyłożyć dłoń by zapalił się ring z kolorem wskazującym temperaturę, znowu lepiej niż mały nieczytelny ekranik w Danfossie. Tylko jedno ale - Danfoss działa.

Jest jeszcze jeden mały problem z głowicą Fibaro, niby nic ale z czasem zaczyna drażnić - jest dosyć głośna. W nocy słychać jak głowica pracuje nawet z innego pomieszczenia, śpiąc niedaleko grzejnika może to przeszkadzać.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Potwierdzam powyższe wypowiedzi.

Posiadam 15 szt Honeywell hr 90 od 4 lat - które nigdy mnie nie zawiodły. Gdyby miały ,,zwave" + czujnik zewnętrzny, nic bym nie zmieniał, lecz nabrałem się na marketing fibaro.

Więc zakupiłem na próbę Fibaro 3szt które mimo aktualizacji żyją własnym życiem.

Pierwsza pochodziła tydzień i błąd silnika, mechanizm się zakleszczył, dziś wróciła z reklamacji po naprawie, zobaczymy ile pożyje...

Druga zaraz po montażu w trakcie automatycznej kalibracji również  ,,zonk" z mechanizmem (w złości wyrzuciłem ją przez okno)

Trzecia chodzi już dwa tygodnie, całkowicie olewając harmonogram, jakby robiła mi na złość...;)

Miałem zamiar wymienić wszystkie, ale.... sami wiecie.

 

 

Uwagi:

Należy przeprojektować mechanizm, dodać opcje który czujnik to priorytet +wybór, dodać raport stopnia otwarcia zaworu, dodać wyświetlacz wskazujący temp ustawioną i otoczenia ( do wyboru) i oswoić ją z harmonogramem, pozbyć się tzw. pomiaru kubatury.

 

Edited by Dario25
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja swoich jeszcze przez okno nie wyrzuciłem, ale jak tak dalej pójdzie to żona wyrzuci mnie "z tymi moimi zabawkami" ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,mam pytanie czy u was pomogła ta aktualizacja głowic? u mnie głowice dalej żyją własnym życiem a czujniki własnym, co bym nie ustawił to i tak temp jest inna niz bym chciał

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dokładnie... aktualizacja nie wniosła zauważalnych zmian na ,,+".  Nadal głowica swoje czujnik swoje...

Dodatkowo pojawił się problem którego nie było, mianowicie:

pomieszczenie z dwoma czujkami otwarcia okna i jedna głowica... Zrobiłem scenę na blokach która zamyka zawór gdy któreś z okien otwarte = działa

Gdy zamknę okna głowica ustawia się na temp 10 st C, a powinien być tryb grzanie (czyli aktualny parametr z harmonogramu). 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Temat stary ale "jary".

Mam głowicę która nie reaguje i nie zamyka grzejnika.

Soft 4.7 i rekonfigurowana a nadal nic się nie dzieje.

Nie słychać silnika gdy nawet ręcznie próbuję zakręcić.

Czujnik wskazuje np.27 a głowica ustawiona na 23.

Sądzicie może koledzy że walnięta głowica czy może jest jakiś sposób na "ożywienie"?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Temat delikatnie nieaktualny i rozwiązałem.

Ustawienia fabryczne jakoś obudziły to cudo a kalibracja niestety nie działała.

Silnik nie reagował jakby soft w głowicy się zawiesił albo coś w tym rodzaju.

Trzeba "motać" aby zaskoczyło to cudo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...