Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Heat Controller Aktualizacja


lookas

Question

Po wielu problemach z głowicami już jest obiecywana aktualizacja. Wszystko pięknie ładnie.... tylko żeby jeszcze głowice chciały się zaktualizować. Support fibaro pracuje od poniedziałku do piątku więc nic się nie dowiedziałem. Może ktoś z was miał podobny problem?

Przy próbie aktualizacji wyświetla się błąd:

błąd - błędny rozmiar pliku aktualizacji. skontaktuj się z supportem fibaro.

Mam dwie głowice i obie tak samo.

I tu jeszcze pytanie do fibaro, skoro rzekomo naprawiliście błędy to czy dystrybucja zostanie wznowiona? W październiku zamówiłem 2x starter pack i w listopadzie następne dwa. Do dnia dzisiejszego dostałem tylko dwie głowice bez czujników i cały czas słyszę że dystrybucja wstrzymana. Pieniądze zapłacone a produktu dalej nie ma.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Spróbuj dodać głowicę nie zaznaczając opcji "Dodawaj w trybie security jeśli urządzenie wspiera ten tryb". Chyba że dodawałeś przez aplikację - to tu nie miałem żadnych problemów z aktualizacjami.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Po usunięciu głowic, przywróceniu do ustawień fabrycznych i ponownym dodaniu  błąd przestał się wyświetlać. Ale... pojawił się błąd komunikacji. Po wielu próbach udało się zaktualizować. Pierwsze wrażenia dosyć pozytywne głowice zaczęły lepiej chodzić, trzymają temperaturę dosyć dobrze. Głowica która całkiem się wysypała zaczęła działać prawidłowo. Wszystko pięknie się zmienia zgodnie z harmonogramem. Ale dalej nie działa wszystko, wykrywanie otwartego okna ... Na zewnątrz mocno na minusie, okno otwarte a grzejniki gorące. Powracanie po zamknięciu głowicy częściowo działa, sama głowica powraca do harmonogramu ale w aplikacji fibaro i na stronie pokazuje temperaturę 10 stopni. Nie pomaga synchronizacja , jest jeden myk który przywraca wskazania w aplikacji trzeba ustawić ręcznie poprzez aplikację jakąś temperaturę na 10 minut i po tym czasie głowica powraca do harmonogramu i w systemie wyświetla się prawidłowo. 

    Oprócz tego dzisiaj dojechały do mnie wyczekiwane czujniki temperatury. Tutaj kolejne rozczarowanie. W trakcie dnia przy bardzo mocnym nasłonecznieniu temperatura oscylowała koło 22 stopni (na czujniku) , słońce zaszło temperatura w pomieszczeniu mocno spadła a na czujniku coraz więcej a w tej chwili już jest 24 stopnie. Całe szczęście zauważyłem że wskazanie czujnika swoje a głowica swoje i same głowice na tą chwile działają dobrze.

    Wiem że jadą do mnie starter paki zamówione w listopadzie, ale teraz nie wiem czy w ogóle chcę je odbierać ;/

     

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Problem prawdopodobnie leży w tym, że po zresetowaniu głowicy zmieniły się jej parametry i przestała ona byc kompatybilna ze zbudowaną wcześniej sceną.

    Rozwiązaniem powinno być zbudowanie sceny od nowa (edycja istniejącej może nie wystarczyć). Spróbuj i daj znać, czy problem został rozwiązany!

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Tylko ja nie mam żadnych scen.  Głowice i czujniki po prostu są przypisane do pomieszczeń i działają zgodnie z harmonogramem. Dzisiaj odebrałem nowe głowice. Ponoć w nowych głowicach miał być już nowy soft ... a tu dalej stary 

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jaka jest obecnie najnowsza wersja softu w głowicach? Jak wykonać ich update? Z góry dziękuję

    Edited by JAREK
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...