Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 1

Zmienne a ogrzewanie


Gregory

Question

Witam serdecznie,

Proszę o pomoc oraz wyjaśnienie jak prawidłowo stworzyć konfiguracje ogrzewania mieszkania, tematu ze zmiennymi nie znalazłem.

Stworzyłem powiązania na :

Sypialnia>grzejniki elektrozawór sterowanie temperaturą dallas

Salon grzejnik na danfosie tez bedzie dallas

Kuchnia grzejnik na danfosie >pompa podłogowe elektrozawór sekcja 3 sterowanie dallas

Łazienka >grzejnik drabinka elektrozawór > pompa podłogowe  elektrozawór sekcja 1 sterowanie dallas oraz ruch motion sensor

Hol dallas pompa podłogowe elektrozawór sekcja 2

 

Działa prawidłowo załącza sie pompa, oraz elektrozawory na grzejnikach, ale nie wiem jak w tym wszystkim wysterować piec który obecnie załączony jest cały czas, a chciałbym stworzyć zmienne gdy spełnione są wszystkie warunki- pomieszczenia osiągneły wymaganą temperature piec c.o. ma być wyłączony. I oczywiście jeśli któreś z pomieszczeń wymaga dogrzania piec c.o. włącz.  Jak próbuje stworzyć scenę to nie widzę danfosów jako urządzenia i nie mogę uwzględnić ich w spełnionych warunkach. Nie wiem jak to prawidłowo zrobić.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest vandi

Ja mam to w ten sposób rozwiązane.

Siłowniki termoelektryczne spięte są z termometrami w pokojach. Termometry je włączają lub wyłączają.

Pierwsza funkcja (silownikiOn) sprawdza czy któryś z siłowników termoelektrycznych jest załączony. Jeżeli jest zwraca wartość true. W przeciwnym przypadku false.

Druga funkcja, sterująca pompami mieszającymi ,sprawdza jaką wartość ma funkcja (silownikiOn) jeżeli ma wartość true i temperatura pieca jest wyższa niż 55 stopni, włącza odpowiednią pompę. Jeżeli  temp spadnie poniżej 50 stopni lub silownikiOn == false   pompy są wyłączane.

Trzecia funkcja sterująca pompą główną sprawdza czy któraś z pomp mieszających jest włączona. Jeżeli jest włącza główną.. lub wyłącza

Edited by vandi
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Witam, czy mozesz pokazać na przykładzie scenę? Ja rozwiązałem to na zmiennej jeśli siłownik on to 1, i piec on jeśli zero to off ale problem mam z danfosami tam musiałbym podstawić scenę która jak sądze bedzie tyczyła sie określonejj temperatury a chciałbym pomimo warunku sterować harmonogramem (panelem) ogrzewania.

    Też mam spięte dallasy z siłownikam, ale mam problem ze spełniemiem warunku jesl zostanie osiągnięta temperatura w pmieszczeniach to piec wyłącz.

    Edited by Gregory
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...