Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

winiux

Question

Podobno lili już odeszła na emeryturę(I dobrze)  i systemem fibaro można sterować głosowo poprzez Google(fajnie by było) . Na jakiej zasadzie to działa? Czy oprócz Hc2 i telefonu z np androidem potrzeba dodatkowego urządzenia? 

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest rafal_ll

Generalnie integracja jest słaba niewygodna bez naszego języka.

Przeczytałem trochę i nawet anglojęzyczni użytkownicy jadą po tej integracji

Zaczynasz „Ok Google” potem łączysz się z Fibaro komendą np.  „ask FIBARO”, czyli integracja od kuchni

Instrukcję masz tutaj

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.

Lepszą integracje Fibaro z asystentem można zrobić za pomocą urządzeń i oprogramowania firm trzecich, ale nadal musisz w domu gadać po angielsku.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

niestety powyższe instrukcje nie działają. generalnie nie mogę "sparować" systemów. Jakieś pomysły rozwiązania problemu?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest rafal_ll
W dniu 7.08.2018 o 12:48, ArkadiuszL napisał:

Witam,

niestety powyższe instrukcje nie działają. generalnie nie mogę "sparować" systemów. Jakieś pomysły rozwiązania problemu?

 Pisałem że jest do bani...

 

Spróbuj tego 

Please login or register to see this link.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ostatnio chciałem coś zaktualizować i zauważyłem że teraz jest jeszcze łatwiej

 

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Edited by rafal_ll
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest rafal_ll

Ostatnio nie śledzę, co się dzieje na forum może już dawno wszyscy wiedzą.

Więc krótko

Zauważyłem, że zmieniła się integracja z fibaro

Teraz wystarczy dodać pokoje w aplikacji Home, jakie same jak w HC następnie połączyć fibaro z aplikacją Google home

I możemy się cieszyć krótkimi komendami np.:

Ok gugu  turn on prawe lampy

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@rafal_ll ZGADZA SIĘ nie ma potrzeby mówienia Ok google say to fibaro turn on  lights in salon / wystarczy ok google turn on lights in salon. Mam dodanego też  Xiaomi Roborock S55 i też mówie tylko "ok google start cleaner robot".:)

 

( Google Home Mini )

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A u mnie nic nie działa dodałem urządzenia do pokoi i włączam ręcznie w telefonie  oświetlenie i nic nie świeci , co zrobiłem źle?

Please login or register to see this image.

/monthly_2018_12/Screenshot__Home.jpg.a64f5ec9cecca363ee27894023a86c25.jpg" alt="Screenshot__Home.jpg.a64f5ec9cecca363ee27894023a86c25.jpg" />

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest rafal_ll
12 minut temu, irkus napisał:

A u mnie nic nie działa dodałem urządzenia do pokoi i włączam ręcznie w telefonie  oświetlenie i nic nie świeci , co zrobiłem źle?

Please login or register to see this link.

 

Niestety mam to samo... Czasami działa czasami nie 

Nie wchodząc do urządzenia jak klikniesz na niebieski napis Włącz to powinien włączyć.

To chyba jeszcze jest wszystko Beta 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

U mnie też chyba jakiś problem z komunikacją, 
Przez chwilę wszystko działa a po chwili status urządzenia zmienia się na "Nie odpowiada."

Za to ogólne opcje "Włącz / wyłącz wszystko"  oraz "Włącz / wyłącz pomieszczenie" działają prawidłowo - choć z niewielkim opóźnieniem.

Trochę szkoda bo Asystent po Polsku zapowiada się fajnie - i choć czasem zadziała i coś nawet włączy to zazwyczaj
pojawia się odpowiedź:
"Wygląda na to, że żadne urządzenia przesyłające nie są powiązane z Twoim kontem. Możesz je dodać w aplikacji Google Home"

A jak wygląda to u Was?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • U mnie to samo. Dziala jedynie włącz światła i wyłącz światła (wszystkie świeca lub gasną). Gdy klikam w urządzenia fibaro na Google home to działają przeważnie prawidłowo. Nie działają tylko komendy w pl czyli nie działa to o co głównie chodzi aby działało.... "support" rozkłada ręce. Zresztą jak zwykle (przynajmniej w moim przypadku. Z 20 zapytań 0 konkretnych odpowiedzi...) 

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...