Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 1

Hormann Promatic


bosadnik

Question

Szanowni !

Mam do zintegrowania bramę garażową otwieraną przez moduł Hormann Promatic. Dostałem się do płytki z tyłu - ale nie bardzo wiem jak się do tego dostawić - myślałem że może przez RealySwitch - ale które tam zasilanie i jak podpiąć? ktoś ,coś?

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Witam,

Udało Ci się podłączyć RS do napędu ?

Ma taki sam napęd do bramy garażowej i próbuje podłączyć do RS, ale  nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Inquirer
  • Cześć,

     

    Tak podpiąłem przy użyciu jednego switcha zwierającego styki na jednej parze zacisków (na zdjęciu czarny i czerwony). Jedynie co to zasilanie musiałem dociągnąć bezpośrednio z kabla zasilającego silnik. Switch musi być ustawiony jako przełącznik mono żeby po wyzwoleniu akcji rozłączał styki (sorry za jakość zdjęć  - ale miałem słaby dostęp ;)

     

    Please login or register to see this attachment.

    Please login or register to see this attachment.

    Edited by bosadnik
    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Witam ,niestety nie podłączysz ,po pierwsze musiałbyś sterować bespośrednio silnikiem napędu a po drugie silnik masz na 24v a roller shutter jest przystosowany do  sterowania silnikami na 230v.

    • Thanks 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ok to jeszcze pytanie czy da się sprawdzić stan bramy używając relay switcha bez dodatkowych krańcowek i np ubs'a?

    I jak ustawić żeby nie trzeba było dwa razy klikać na polecenie on i off ?

    Mam ustawione monostabilne i steruj innym urządzeniem.

     

    Edited by kosmacz
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Musisz  w ustawieniach zaawansowanych ustawić parametr 4 albo 5  na automatyczne wyłączanie na np.0,5 sekundy a który parametr to zależy do którego  wyjścia podpięte jest sterowanie  Q1 czy Q2 a jeśli chodzi o sprawdzanie stanu  to na samym switchu i ubs nie da rady trzeba zamontować kontrakton i ubs.

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Hej @piotr_78 widzę że masz do mnie cierpliwość już w kolejnym temacie ,dzięki :)

    Patrzylem na ten parametr 4/5 ,ale widać że tylko patrzyłem ,a nie czytałem bo byłem przekonany, że domyśle ustawienie to wyłączenie następuje po 0,1sek ,a domyśle to wyłączone ?

     

    Btw wracając do sterownika Promatic może ma na któryś wyjściach info że brama otwarta/zamknieta to by podpią pod S1 i S2 Relay Switcha (tylko czy można by taki stan zwarcia z nich odczytać jako info stanu ?)

    Jak nie ma takiej możliwości to może jednak dało by się podpiąć bezpośrednio pod silnik 24v bramy moduł roletowy od Qubino sterowanym 24v (mam akurat taki na stanie) tylko czy ten sterownik bramy ma krańcówki żeby znać jej położenie ?

     

    Pozdrawiam

    kosmacz

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jaki masz dokładnie ten sterownik promatic to sprawdzę w instrukcji czy ma jakieś wyjście do sygnalizacji stanu A jeśli chodzi o bezpośrednie sterowanie silnikiem to odradzam problemów dużo np. dodatkowe krańcówki, bo te napędy chyba ich nie mają, większość napędów wykorzystuje czujnik Halla, który zlicza obroty silnika i na tej podstawie wie w jakim położeniu się znajduje.Oczywiście za to odpowiada elektronika zawarta w napędzie .Sądzę że twój napęd blisko położeń krańcowych zwalnia a przy module roletowym już by tak nie było.Tak że sam widzisz że omijanie głównego sterownika napędu nie ma sensu. Pozdrawiam

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Przejrzałem intrukcję i można podpiąć ubs pod napęd trzeba zastosować dodatkowy przekaźnik na 24v

    • Like 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Hej

     

    Nie zagłębiałem się jeszcze w temat bo brama u kumpla 50km od mnie  ,ale to nie jest tylko włącz światło bo jedzie brama, a nie jej stan zamknięta lub otwarta ?

    Edited by kosmacz
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Zamiast światła podpinasz ubs,  zmieniasz ustawienia w napędzie i po zamknięciu bramy masz stan że jest zamknięta czy nie oto ci chodziło?

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Co masz na myśli zmieniasz ustawienia w napędzie ?

    Z tego co pamiętam to światło włącza się podczas ruchu bramy ,a nie jak się brama zamknie lub otworzy.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Ciebie interesuje to co zaznaczyłem na czerwono po zamknięciu bramy pojawi się napięcie które załącza dodatkowe światło w twoim przypadku dodatkowy przekaźnik połączony z ubs i masz sygnalizację że brama jest zamknięta. 

    Jeśli byś ustawił tak jak zaznaczyłem na niebiesko to wtedy to dodatkowe wyjście będzie działało tak jak lampa w napędzie, poczytaj instrukcję napędu.

    Wystarczy dołożyć przekaźnik na 24v dc i ubs i masz sygnalizację stanu bramy, pozdrawiam.

    Please login or register to see this attachment.

    • Thanks 1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0

    Jeśli chodzi o zasilanie ubs to musi być DC a nie AC a w napędzie raczej jest tylko AC trzeba zastosować mostek prostowniczy.

     

    Please login or register to see this attachment.

    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...