Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Brak Push lub z dużym opóźnieniem


sewerstan

Question

Witajcie.

Czy macie problem z powiadomieniami PuSH? (11.06.2018).  Dochodzą z dużym opóźnieniem lub wcale.

Problem jest u mnie czy u innych też ?

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Też to zauważam. Nie widzę jednak jakiejś reguły. Są przypadki, że jednorazowo otrzymam kilka/kilkanaście powiadomień PUSH.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

I do not receive push messages anymore at the moment, my wife neither on her phone.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czy udało się Wam rozwiązać ten problem? Bo u mnie w dalszym ciągu nie działa PUSH poprawnie.

 

Nie zawsze dochodzić wiadomości push na tel. z systemem android. Wiadomości push kiedy powinny dojść nie dochodzą a po jakimś czasie przychodzą wszystkie na raz.
Ale gdy tel. jest odblokowany i np coś w nim robię to PUSH dochodzi od razu. 


-Problem z PUSHEM jest w zasięgu wifi jak i GSM
-nie ma włączonych funkcji oszczędzania baterii
-włączana transmisja danych GSM i działanie WIfi w tle
-włączone powiadomienia
-wyłączone oszczędzanie transmisji danych
-ustawione w tel. że FIBARO może zużywać tyle energii ile chce 

- dodatkowo serwis z infolinii Samsunga połączył się zdalnie z moim tel. i sprawdził wszystkie opcje 

- w zakładce “konfiguracja” → “uprawnienia” wywaliłem mój tel. Samsung SM-G950F z listy urządzeń mobilnych, ponownie dodany (został nadany nowy token)
Inne PUSH z różnych aplikacji przychodzą od razu, problem jest tylko z aplikacją Fibaro.
Nie pomogło nawet w tel. Samsung S8 przywracanie do ustawień fabrycznych i na świeżym androidze zainstalowana tylko aplikacja Fibaro.

 

Aktualna wersja centralki to 4.510

Edited by adamus
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, również mam problem z PUSH, ale u mnie na galaxy tab SM-T535 z androidem 5.0.2 oraz na Telefonie LG LGE LG-220 Android 6.0

 działa bez problemu jest reakcja jest PUSH. Na telefonie Galaxy A5 SM-A520F z Androidem 8.0 brak PUSH. Ustawienia takie same w telefonie włączona aplikacja aktywna, urządzenia usunięte dodane na nowo. W konfigu po włączane co trzeba. Czy to kwestia Androida?
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam mam te same problemy co koledzy Push działa jak mu się zachce :( oszczędzanie baterii wyłączone powiadomienia ustawione a push przychodzi czasami po 5 min albo wcale :(

Link to comment
Share on other sites

  • 0
W dniu 4.01.2019 o 19:03, DJSUCHAR napisał:

Witam mam te same problemy co koledzy Push działa jak mu się zachce :( oszczędzanie baterii wyłączone powiadomienia ustawione a push przychodzi czasami po 5 min albo wcale :(

Witam.Potwierdzam. Na stary telefon GALAXY S6  , PUSH przychodzi. Na dwa nowe telefony niestety już nic..

Potwierdzam również, że przychodzą  PUSH-e z innych aplikacji.

Z FIBARO niestety nic. 

Mija 5 miesięcy od oficjalnego potwierdzenia i problem nadal  jest nie rozwiązany....:(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dostałem odp. od wsparcia Fibaro ale jeszcze nie miałem czasu przetestować.

 

Cytat

1. Należy, upewnić się, że każda z aplikacji ma poprawny “token” logowania:

 

Proszę postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

 

a) Proszę usunąć aplikację mobilną z telefonu (w raz ze wszystkimi jej danymi)

 

b) Następnie proszę przejść do interfejsu w przeglądarce- zakładka konfiguracja- uprawnienia- lista urządzeń mobilnych i usunąć urządzenie mobilne z tej listy

 

c) Zrestartować centralę

 

d) Zainstalować najnowszą (obecnie dostępną wersja naszej aplikacji w sklepie Play, lub z

Please login or register to see this link.

aplikację mobilną ponownie i skonfigurować od nowa,

 

2. Następnie przejść do zaawansowanych ustawień urządzenia z którego mają być wysyłane powiadomienia, ustawić “Powiadom mnie” i wybrać opcje z rozwijanej listy (O wł, o wył, o zmianie stanu) a następnie wybrać powiadomienie, zapisać i przetestować działanie,

 

3. Jeżeli powyższa opcja nie spełnia danej funkcji, proszę o sprawdzenie działania scen z powiadomieniami, przykład sceny w załączniku – proszę o stworzenie takiej sceny i przetestowanie działania

 

 

Jak ktoś by miał chwilę to niech sprawdzi i da znać.

Please login or register to see this attachment.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeżeli problem występuje na urządzeniach z androidem to jest to normalne dla tego systemu. Miałem ten sam problem że powiadomienia przychodziły z opóźnieniem gdy telefon leżał nie używany a po podświetleniu ekranu wszystkie powiadomienia przychodziły od razu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja uważam że to Android optymalizuje aplikację, nalezy wylaczyc oszczedzanie en energii w telefonie i ustawić zeby aplikacja nie była optymalizowana. Tu Fibaro nie ma nic wsplnego z tym jak macie ustawione telefony. 

 

 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jakie wersji androida macie? Może to w wersjki andka jest problem bo ja mam dosyc starą wersje chyba 6

Please login or register to see this link.

nie mam problemów

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...