Jump to content

Welcome to Smart Home Forum by FIBARO

Dear Guest,

 

as you can notice parts of Smart Home Forum by FIBARO is not available for you. You have to register in order to view all content and post in our community. Don't worry! Registration is a simple free process that requires minimal information for you to sign up. Become a part of of Smart Home Forum by FIBARO by creating an account.

 

As a member you can:

  •     Start new topics and reply to others
  •     Follow topics and users to get email updates
  •     Get your own profile page and make new friends
  •     Send personal messages
  •     ... and learn a lot about our system!

 

Regards,

Smart Home Forum by FIBARO Team


  • 0

Okresowa utrata kalibracji


firefighter1

Question

Posiadam 6 rolet i wiecznie mam problem z 2 z nich, co jakiś czas wymagają kalibracji - system wykazuje że są opuszczone gdy w rzeczywistości są podniesione. Czasami działają tydzień, a czasami co kilka dni. O co chodzi? Problemu z zasięgiem nie ma, są blisko HC2. pozostałe 4 czy najdalsza od centrali i najbliższa nigdy mi takich numerów nie robiła. Spotkał się ktoś z takim czymś?
Wszystkie rolety są jednakowe Somfy.

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Inquirer
  • Rekonfiguracji nie próbowałem, zawsze kalibruję, mam wiele scen i zależnych w których występują i to mnie do tej pory powstrzymywało. Mogę spróbować od najmniej "zaangażowanej" czyli w sypialni. Sprawdzę i dam znać. W tym tygodniu znowu była kalibracja.

    Tylko zrobić miękką czy pełną?

    Edited by firefighter1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Wykonałem pełną rekonfigurację dla rolety w tym czasie rozjechała się druga z trzech felernych. Na razie ją zostawiłem, zobaczę co z tą po pełnej. Odtworzyłem sceny.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • Wczoraj roleta po pełnej rekonfiguracji jest w pozycji otwarta, HC2 widzi ją jako zamkniętą :( i co z takim fantem począć? ręce opadają.

    Roleta ma pozycjonowanie, chodzi o ustawienie lamelek tak że może być całkiem zamknięta (czarno) albo rozszczelniona (dociera światło). Zawsze sceny pracują żeby było światło. Po "rozjechaniu" po uruchomieniu sceny roleta się przymyka ale tylko w HC2 w rzeczywistości stoi w miejscu. Jeśli wybiorę całkowite zamknięcie to faktycznie zamknie ją do końca. 
    Kwestia samego pozycjonowania się gubi.

    Edit: widzę, że dwie się rozjechały, są na tym samym kablu zasilającym. Czy to ma znaczenie?

    Edit2: teraz zauważyłem też, że te 3 rolety mają wyłączony interwał odpytywania, ustawiłem jak we właściwie działających "globalna kolejka pollingu".

    Edited by firefighter1
    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
    On ‎7‎/‎12‎/‎2018 at 9:47 AM, firefighter1 said:

    Edit: widzę, że dwie się rozjechały, są na tym samym kablu zasilającym. Czy to ma znaczenie?

     

    masz 6, wiec wez jedna z tych co dzialaja i krec do tego same kabla. Zobaczymy czy zepsuta bedzie nagle dobra, i odwrotnie.

     

    On ‎7‎/‎12‎/‎2018 at 9:47 AM, firefighter1 said:

    Edit2: teraz zauważyłem też, że te 3 rolety mają wyłączony interwał odpytywania, ustawiłem jak we właściwie działających "globalna kolejka pollingu".

     

    tak, to tez jest chasami potrzebne

     

    On ‎6‎/‎30‎/‎2018 at 12:37 AM, firefighter1 said:

    Wykonałem pełną rekonfigurację dla rolety

     

    przy problemach postepuje nastepujaco:

    - twarda rekonfiguracja

    - zmiana na roltey bez pozycjonowania

    - zapisanie, odsiwzenie przegladarki

    - zmiana na rolety z pozycjonowaniem

    - zapisanie, odswierzenie przegladarki

    - ustawienie parametrow

    - zapisanie i odswiezenie przegladarki

     

    do tej pory pomagalo zawsze z modulami ktore nie mialy uszkodzenia albo nie byly zaklocane przez duze odbiorniki pradu na tych samych albo rownloeglych kablach.

    Link to comment
    Share on other sites

    • 0
  • Inquirer
  • 1 hour ago, tinman said:

     

    przy problemach postepuje nastepujaco:

    - twarda rekonfiguracja

    - zmiana na roltey bez pozycjonowania

    - zapisanie, odsiwzenie przegladarki

    - zmiana na rolety z pozycjonowaniem

    - zapisanie, odswierzenie przegladarki

    - ustawienie parametrow

    - zapisanie i odswiezenie przegladarki

     

    do tej pory pomagalo zawsze z modulami ktore nie mialy uszkodzenia albo nie byly zaklocane przez duze odbiorniki pradu na tych samych albo rownloeglych kablach.

    Jeśli chodzi o przeglądarkę to robiłem to na Windows (chrome, IE, edge) i iOS (safari). Bez tego "cyrku" z odświeżaniem, spróbuję dla pewności.    
    Daje mi do myślenia te zakłócenia przez duże odbiorniki, wszystko jest na tym samym obwodzie elektrycznym. Muszę pomyśleć nad wyizolowaniem tego.

    Dzięki za rady.

    Please login or register to see this attachment.

    Po twardej rekonfiguracji w roletach pojawiło się nowe urządzenie- skąd to? W ustawieniach zaawansowanych jest to samo co w rolecie.

    Edited by firefighter1
    Link to comment
    Share on other sites

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Guest
    Answer this question...

    ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

    ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Create New...